Islamofobové na stadionech v Plzni a Jablonci zaútočili především na fotbalisty

Radikálové s islamofobními transparenty ukazují, jak moc si neváží fotbalu i jednotlivých manšaftů, které přišli na stadiony v Plzni a Jablonci podpořit. Místo skandování a přání co nejlepšího výsledku srdci blízkému týmu vytáhli plachtu s vyobrazením vousatého vepře v plášti a turbanu, kterému po kopanci od severské ženy se štítem s nápisem Europa upadl Korán. Svou nenávistí přišla skupinka radikálů otrávit ostatní v okolí. Bohemians 1905 nemůže být ani coulem hrdé na své fanoušky, kteří podvedli fotbalový klub tím, když následně na stadionu rozvinuli jiný transparent, než jaký byl původně schválen.

Ti, aniž by si to uvědomili, zaútočili na jabloneckého hráče Ruslana Mingazova. Ten nejenže je muslimem, ale zároveň pochází z dalekého Turkmenistánu. Je tragikomické, že zrovna někdo, kdo se nazývá skalním fanouškem, dokáže ve jménu xenofobie zatratit jabloneckého záložáka. To dokazuje, že extrémista nemá příliš velký smysl na vnímání reality. Fandí gólu od muslima, zatímco bez obtíží je schopný do posledního bodu zneuctít hráčovu víru. Jako kdyby v jeden okamžik cizinec patřil do společného týmu, zatímco ve stejnou chvilku je zatracován nejen jako cizinec, ale také jako milovník nenáviděného Koránu.

Ashampoo_Snap_2015.08.06_19h39m08s_023_

Rasismus, ani ultranacionalismus na sportoviště nepatří. Sportovní duch neuznává náboženský fanatismus, stejně jako nevnímá rasové rozdíly. Nezáleží na tom, kdo jak vypadá nebo kdo v co věří…..ve světě sportu je důležitý pouze sportovní výkon a cit pro sportovního ducha, který musí okamžitě islamofobní snahy tzv skalních fanoušků okamžitě odmítnout. S transparentem se diváci mohli setkat také na stadionu v Plzni. I tam kromě útoku na islám, došlo rovněž k útoku na místního forbalistu Viktorie Plzeň. Aidin Mahmutović je muslim z Bosny. V srpnu 2013 získal ocenění “Hráč měsíce Gambrinus ligy”.

Aidin Mahmutović hrával svého času v Teplicích i Ústí nad Labem. To se určitě slovy islamofobů snažil nějakým záhadným způsobem infikovat český fotbal islámem. Je to nechutné, jak hluboko mohou islamofobní extrémisté zajít daleko. Případ s nechutným a urážejícím transparentem zcela správně prošetřuje policie pro podezření ze spáchání trestného činu podněcování nenávisti vůči skupině osob nebo omezení jejich práv a svobod. Konečně strážci zákona zasáhli tak, jak by v demokracii měli. Není divu, že se takový počin státních orgánů extrémistům nelíbí. K věci se po svém vyjádřil tvůrce xenofobních triček a zároveň zřizovatel webu jajsemtadydoma.cz, Jiří Sláma:

Ashampoo_Snap_2015.08.06_20h29m22s_024_

Jiří Sláma se ve svém příspěvku blíží antisemitským výkřikům……snad jen s tím rozdílem, že se místo nenávisti k Židům vyjadřuje k nenávisti vůči muslimům(islamofobie je pokrevní sestřičkou antisemitismu). Automaticky považuje Korán za semeniště zla, jako kdyby Starý zákon nebo Tóra neobsahovaly výzvy k násilí, nebo nepopisovaly násilí například vůči homosexuálům, bezvěrcům a těm, kdo se odváží intimně žít s nekřesťany nebo nevyznavače Davidovy hvězdy. Korán žádné násilí vůči bezvercům nehlásí a šária dokonce zajišťuje bezvercům “autonomii”, kdy se křesťané nebo židé řídí podle svého práva, protože šária se netýká nemuslimů.

Komicky se k celé věci postavil bývalý leader Strany svobodných občanů, František Matějka. Kdysi projevoval sympatie k masovému vrahovi z Norska, aby nyní ve stejné filosofii pokračoval na virtuálních fotbalových stadionech. Samozřejmě, nesnáší jako krajně pravicový radikál islám, a tak ideologické prznění fotbalu pokládá za ryzí verzi toho nejvěrnějšího fanouškovství. V nekomickém okamžiku se vytahuje stejně nekomické Charlie Hebdo, které jako malá kačenka na provázku slouží k podepření nesnášenlivosti jež dlouhodobě Matějku svrbí na slinném jazýčku.

Ashampoo_Snap_2015.08.06_20h50m37s_025_

Z braku, jež si udělal jméno na útocích vůči náboženství a jeho symbolice vznikl díky masakru zbožštělý symbol xenofobie, nenávidění, jež velmi dobře slouží k obhajobám nelidství. Charlie Hebdo je ideologický důvod politického útoku na imigranty i pošlapání mezinárodních smluv zaručující práva lidem v nouzi. Blogeři, rádoby filosofové a vůbec nejrůznější existence krajně pravicové a levicové scény jej použijí, pokud jim to vyhovuje. Osmdesátiletý karikaturista Maurice SInet, který pro Charlie Hebdo pracoval dvacet let, byl v roce 2009 kvůli karikatuře syna tehdejšího francouzského prezidenta Sarkozyho z magazínu vyhozen……ale to vůbec nikomu nevadí, protože Sinet byl kvůli malůvce bičován antisemitismem a nikoli islamofobií, jež je nyní pro mnohé xenofoby nově nalezeným zlatem.

Radikálové si osvojují právo útočit proti islámu, protože se jim to nelíbí a nezajímá je, jestli je takový počin v rozporu se zákonem. Kresby s židovskou tématikou jsou vnímány na Západě jako antisemitismus, zatímco znevážené ztvárnění symboliky islámu je považované za svobodu slova.  Islamofobní karikatury by se neměly vytvářet stejně jako ty s antisemitských nádechem. Legrace by se neměla dělat vždy a za každou cenu a jsou věci, které by zesměšňovány být neměly. Svoboda projevu by neměla být řečí nenávisti.

Fotbalový stadion by měl sloužit ke sportu, fandění, a nikoli k propagaci nenávistných názorů nebo ideologií. I proto je dobře, že se celou záležitostí zabývá policie.