Jiří Hrebenar: kdyby byl Tyrš po mamince Židem, potom by Bartoš nalétl na svou nevědomost

Nesnáším nacionální a genetické rozdělování lidí a je mi jedno, jestli je někdo Rom, Žid, Polák, Američan, Čech, Rus, afroameričan, černoch…… Nezáleží na tom, zda někdo vyznává Korán, Bibli, Tóru nebo jakýkoli jiný náboženský text a následné bohy, jez v písmenkách příběhů na čtenáře vystupují. Všichni jsme lidé a každý z nás je rovnocenným člověkem bez rozdílu. Teprve poté jsme Evropany a následně možná příslušníky rozličných národů, jež mohou spolu žít bez větších problémů. 

[quote_center]Je hloupé někoho uzurpovat, terorizovat kvůli tomu, že je židem, muslimem, křesťanem.[/quote_center]

Je hloupé někoho sepisovat na seznam židů, křesťanů, muslimů, pravdoláskařů, vlastizrádců, protože tyto seznamy mohou sloužit extrémistům k páchání zla, vražd a budoucích průmyslových forem zabíjení, se kterými jsme se mohli setkat v období hitlerovského Německa.

Nikdo nemá právo být označován, dehonestován a ponižován za svůj genetický původ nebo náboženské přesvědčení. Žluté Davidovy hvězdy, puntíky, trojúhelníky, nebo další segregační doplňky na klopách či rukávech oděvů nesmějí nikdy více spatřit světlo světa. Nebezpečí holocaustu stále žije svým životem, a proto bychom na všechny předchozí věty neměli nikdy zapomínat. Je třeba si neustále uvědomovat, co může rasismus, antisemitismus a dnes také islamofobie pro lidstvo přinést. Jedině tak můžeme v dostatečně rychle zabránit budoucím tragédiím.

Je velmi smutné, co všechno se může stát v demokratické České republice roku 2015. Antisemita si založí partaj a pokouší se sjednotit extrémistickou scénu Česka. Naláká mladé stalinisty……”vykrádá” personálně doposud existující krajně pravicové strany a hnutí…….veřejně na náměstích vyzývá k věšení, vyhánění a následně k pomstě na domnělých vlastizrádcích……..policie postává v okolí a demokracie vesele ukazuje svou bezzubost, jež následně ku svému prospěchu brýlatý mladík s deskami v ruce využívá na prastarém Vyšehradě, kde bez ostychu ideově vykrade ideál Blanických rytířů.

[quote_center]Překreslí je z lesklé zbroje vlastenčení do oplzlých gaťat stávajících neonacistů a neofašistů……až je z toho člověku stydno.  [/quote_center]

Pronese v komickém koloritu slib, zatímco v pozadí vlaje umělohmotný cár hadrů symbolizující krajně extrémistické bojůvky tzv Tyršova praporu, jež lidé blízcí Národní demokracii v Děčíně vytvořili.

bartos_tyrs

[quote_center]Obnovovatel českého fašizování, Adam Benjamin Bartoš se jako sup přiživuje na osobě zakladatele Sokola.[/quote_center]

Sáhnul do ošatky předků, aby se před svými druhy na malý okamžik postavil na stejnou ideovou příčku. Pokládá se za rovnocenného národovce, obroditele českého národa, i když jím rozhodně není. O tom všem co jsem tady popsal, vzniklo na Hrebenar. eu několik článků. Bylo to nutné zmínit, protože někteří čtenáři trpí nemocí rychlých zkratek, kdy z několika řádků dovedou někteří jedinci vytvořit z autora článku zcela nereálný obraz.

V rámci škodolibosti mi to nedá, abych se nezamyslel nad Bartošem oblíbenými konspiračními teoriemi a jeho nenávisti ke všemu židovskému. Nebudu se zaobírat Bartošovým rodokmenem a jestli má samozvaný vůdce extrémistů v rodové linii židovské předky. Zajímá mě něco naprosto jiného. Jak již bylo řečeno, Adam B. Bartoš je vyhlášeným antisemitou a velmi rád oceňuje a obdivuje antisemity minulosti, kdy se svými druhy, tak jako v případě Viktora Dyka, navštěvuje hroby rádoby antisemitů a pronáší v jejich blízkosti jakoby národovecké proslovy.

Bartoš 15. května 2015 u hrobu Dyka. Spolu s ním na místě byl neonacista Kadlečík známý například z Vlastenecké fronty

[quote_center]Antisemitismus první i druhé republiky je Bartošem i Národní demokracií vítaný.[/quote_center]

Zcela určitě je autorem obřezané republiky považovaný za nejryzejší češství. Ideové zneužití Tyrše děčínskými extrémisty považuje Adam B. Bartoš za krásu, zatímco své odpůrce by nejradši umísťoval do pracovních táborů

Ashampoo_Snap_2015.08.16_19h16m05s_003_

Etnické Židy nebo židy věřící v judaismus považuje vůdce Národních demokratů za nepřátele….je tedy velice pravděpodobné, že by také oni s Kohoutem skončili v Bartošem vytvářených lágrech a nacistické období masových vražd by se klidně mohlo po více než sedmdesáti letech opakovat v nově vytvářených zvěrstvech nacionální partaje.

Pojďme se na chvilku vrátit ke konspiračním úvahám. Jak již bylo několikrát v článku řečeno, Bartoš nenávidí Židy, stejně tak Národní demokracie. Ty, kteří mu nepřicházejí vhod proto také k vyzdvižení domnělého nepřátelství za židy označuje. Děčínské extrémisty chválí za to, že vytvořili tzv Tyršovy prapory, Protože Tyrše, ač byl sám Němcem, považuje za jednoho z velkých českých národovců. Možná je to tím, že se někde obrýlený pisálek dozvěděl, že v období druhé republiky některé “oddíly” Sokolu vystupovaly nejen proti sudetským Němcům, ale také proti Židům, jež následně ze svých řad vyloučily.

bartos_tyrss

Ponechme stranou Tyršem požadovanou nadstranickost Sokola s odporem vůči náboženskému extrémismu, kdy zakladatel tělovýchovného spolku vystupoval vůči islámu s tolerancí a proti židům neměl žádné námitky. Bartošem oblíbený národovec Tyrš se narodil roku 1832 Vincencii Kirschbaumové, jež pocházela z Borče u Lovosic, kde byl její otec vrchním na tamějším panství.

[quote_center]Tyršova maminka měla židovsky znějící příjmení. Dalo by se teoreticky po způsobu konspiračních teorií o Tyršovi uvažovat jako o člověku s židovskými geny v krvi.[/quote_center]

Samozřejmě, není na tom nic špatného a pokud Tyrš byl nebo nebyl Žid, to mě osobně vůbec nezajímá. Ale antisemitského Bartoše by to zajímat mohlo. Antisemitský spolek z Děčína si dá na prapor Žida……

To by bylo opravdu úsměvné a dokazovalo by to neschopnost krajní krajní pravice identifikovat se s ideologií, kterou do světa hlásí. Ukazovalo by to na neschopnost a neznalost extrémistů, jež zaslepeni nenávistí nejsou schopni uvažovat na základě skutečností. Další krajně pravicové extrémisty, Blok proti islámu a IVČRN nazývají Bartošovci “židovskými děvkami”, zatímco by klidně ve své optice v rádoby paramilitárním soukolí “dalšího Žida” považovali za symbol češství……..

Slovenský Magát si stejně jako Adam B. Bartoš rádi hrají na amatérské genetiky. Určují podle vzhledu, kdo je a není Čech. Počínají si jako nevzdělaní eugenici, kdy zakřivení nosu říká, kdo je a není židem. Jak by hodnotili Ženíškovu kresbu Miroslava Tyrše?

Ashampoo_Snap_2015.08.16_20h21m41s_006_

Na ní je velikán české historie vyobrazen s nosem, eugeniky často přisuzovaný Židům. Podle eugenického hlediska tolik blízkého Národní demokracii vzhledově Tyrš vypadal jako Žid. Pokud by se potvrdil židovský původ Tyrše, Bartoš se svými extrémisty by vypadal zcela regulerně jako totální idiot a hlavně by od něj odešlo mnoho extrémistů, kterým svým antisemitismem dodává naději na znovuobnovení dávno zapomenutých devadesátých let minulého století, kdy skinhead snil o nadvládě bílých a zkáze Židů, Romů a dalších nepřátel krajně pravicových ideologií.