Kotleba hledá u petice proti imigrantům podporu u imigrantů ze Slovenska

Marián  Kotleba se s xenofobní stranou a slovenskými neonacisty staví proti imigrantům. Organizuje proti nim petice, vyvolává demonstrace a budí nenávist vůči skupině obyvatel, aby následně například ve Švýcarsku stavěl na názorech dalších imigrantů. Inu, jak se zdá, pro extrémisty není imigrant jako imigrant.

Slovák nebo Čech přebývající v zahraničí představuje pro českého nebo slovenského ultranacionála potencionální zlatou rybku na konci nahozené udice. Často propadá xenofobním a silně nacionálním náladám, a tak není divu, že se stává hlavním spojencem v nenávistné politice. Nemá hlubší povědomí o dění ve své domovině, a tak podpoří klidně neonacisty, nebo neofašisty, protože do dálky u krajně pravicových spolků blikají návěstidla státních vlajek, státních znaků, národa…….a mnohdy přes tato světla krajané v zahraničí nevidí rasismus i nenávist namířenou vůči jiným…..někdy rasismus a nenávist považují příslušníci z diaspory jako nutné zlo k ochraně “národních zájmů”.

Ashampoo_Snap_2015.08.14_15h35m17s_004_

Marián Kotleba to všechno velmi dobře ví, a proto se k posílení svých pozic i obrazu velkého nacionalisty, obrací na krajany v zahraničí. Najednou, protože je to pro neuluďáky výhodné, nejsou imigranti obtížným hmyzem. Slováci v diasporách mohou skrze své styky přilepšit neonacistům a neofašistům, zatímco mužík z Eritreje zcela správně extrémisty považuje za šílené šašky současnosti a Kotleba z něj nemůže vymámit tisíce na volební kampaň, nebo na bezproblémové fungování xenofobní partaje.

Za vším stojí peníze a získávání dobrých kontaktů na další lidi v zahraničí. Neoluďáci , tak jako ostatní radikálové, vnímají svět jako společenství táborů, kdy existují jen dvě strany Oni a My. Spolek My je vždy vnímán kladně, i kdyby se dopustil toho nejhoršího. Slovenští uprchlíci jako ekonomičtí imigranti utekli do zahraničí, byli často závislí na sociálním systému a vstřícnosti hostitelské země. Chovali se stejně jako Kotlebou kritizovaní imigranti. Je tragikomické, pokud tito lidé hřímají vůči imigrantům a poukazují na nebezpečí plynoucí z příchodu nových návštěvníků. Čerpají sna ze své zkušenosti? Kradli, znásilňovali a přepadávali v hostitelské krajině? Pokud ano, tak je zvláštní, že neskončili ve vězení a následně v deportaci. Slovenští exulanti, věřící v sílu neoluďáctví, pro sebe požadují právo být ekonomickými imigranty, zatímco stejné právo ostatním neslovákům zapírají.

Možná to dělají ze strachu o vlastní Já. Uvědomují si svou stejnost, přízemnost, frustrace a neschopnost být skutečně těmi bájnými kulturními šovinisty, o kterých v Kotlebových projevech tak často slýchávají. Každý utečenec není muslim a každý utečenec není terorista…….živé svědectví o tom přináší například slovenští imigranti podepisující Kotlebovu petici.

Naše Slovensko tím, že požaduje podporu u Slováků žijících v cizině, sama destruuje své úsilí vytvářející z imigrantů neschopné asociály. Kotleba a spol jsou populisty. Jeden čas zavítají  do Čech, aby přivezli s sebou Magáta i zahnívající antisemitismus, aby následně v Bukurešti pokračovali v boji proti lidství i všem neslovanům v okolí.

Slovensko, by stejně jako Česko, mělo xenofobní, neonacistické, či neofašistické strany rozpustit, zakázat a jednotlivé prominenty by měly hnát za rasistické výroky ke zodpovědnosti.