Paulo Coelho se na Facebooku zastal islámu i Koránu

Brazilský spisovatel, autor mnoha bestsellerů, kázal, že má srdce na správním místě. Nepodlehl hysterii, dokonce ani zcela záměrně vykládaným lžím, jež se islám snaží vykreslovat v tom nejhorším světle jako náboženství zla. 

Na své fanouškovské stránce zveřejnil fotografii otevřeného Koránu s podtitulem: “Výstava: knihy, které změnily svět”:

Ashampoo_Snap_2015.08.21_22h12m52s_003_

Příspěvek měl mnoho sdílení a díky velké Coelhovy popularitě se pod obrázkem sešlo přes více než 4 500 komentářů.  Díky mediální masáží přirovnávající islám k náboženství teroristů a stále se snižující úrovní vzdělání ve společnosti, se dalo očekávat, že některé z připomínek návštěvníků spisovatelova profilu budou překořeněné nenávistí. Na Facebooku je to pro některé lidi každodenní sport. Pozuráží to, čemu nerozumí, protože se poté cítí mnohem lépe, svobodněji a intelektuálně výše, než kdyby masmédii očerňované téma ponechali bez povšimnutí.

Hiba B Dakkak byla typickou ukázkou takového neználka. Napsala pod Coelhův příspěvek: “Skutečně!!! Tato kniha je zdrojem násilí a vraždy…” Nevědomá ženština určitě neočekávala, že jí spisovatel na nenávistný příspěvek odpoví. A pokud ano, zcela určitě nepředpokládala, že cenami ověnčený muž, známý po celém světě obhajobou humanismu i příklonem ke křesťanství, odpoví v rozporu s islamofobií a všeobecně prohlašovanou nenávistí, jež se pro mnohé stala standardem každodenního myšlení.

Ashampoo_Snap_2015.08.21_22h29m42s_004_

Paulo Coelho ženě odpověděl: “To není pravda. Jsem křesťan a po staletí jsme snažili vnucovat naše náboženství silou meče – podívejte se ve slovníku na pojem “křižáci”..vraždili jsme ženy – nazývali jsme je čarodějnicemi, stejně tak jsme se snažili zastavit vědu – jako tomu bylo v případě Galileo Galilea.  Takže, na vině není náboženství, ale lidé, kteří s ním manipulují

Celosvětově oblíbený autor knih tímto komentářem ukázal, že moudra tolik zobrazující se v jednotlivých příbězích nejsou jen literární fikcí, ale žijí v mysli jejich autora, Paula Coelha. Je krásné vědět, že ještě existují na světě skutečné osobnosti se smyslem pro realitu, pravdu i spravedlnost. Dokud budou lidé jako Coelho žít, tak do té doby to s naším světem není až tak moc špatné.