Štětina pozval do Evropského parlamentu šéfa ukrajinských neonacistů z Azovu

Pokaždé, když přijde řeč na banderovce, v českých luzích a hájích vyhrává populismus společně s rusofobií. Europoslanec Štětina se střetává u východních sousedů s neonacisty z Azovu a šéfa neonacistických bojůvek, Andrije Bileckého, zve na “pokec” do Evropského parlamentu.  Někteří symtatizati tvrdí, že je takový počin znakem liberálního smýšlení, kdy se místopředseda podvýboru Evropského parlamentu pro obranu a bezpečnost schází s poslancem jiného státu…..Bilecký je totiž poslancem ukrajinského parlamentu.

Populisté využívají infiltrace neonacistů do ukrajinského parlamentního systému k tomu, aby obhájili věci jinak neobhajitelné. Hákové kříže, provolávání nenávisti k Židům, Romům a dalším minoritám jsou opomíjeny, protože se opět hraje na politikaření vyvolávající odpor ke všemu ruskému, na který slyší stoupenci europoslance Štětiny. Po hrátkách s běloruskými pokračovateli BKA kontroverzní mužík z Česka pokračuje v cestě za chválou vlastizrádců, jež se bez obtíží před mnoha desetiletími upsali ideálům Adolfa Hitlera.  A co víc. Azov pod vedením Andrije Bileckého pokračuje v oslavách fašistických myšlenek, ke kterým patří rasová i etnická nenávist.

stetina_azov
Jaromír Štětina se setkává s šéfem Azovu Andrijem Bileckým

Po zvolání “Sláva Ukrajině”, sedánků s bojovníky Pravého sektoru se český europoslanec ukazuje v pravém světle. To je velmi nebezpečné. S takovým přístupem dochází k toleranci banderovců a průniku pokračujícího fašismu do prostředí Evropské unie. Jako kdyby Starý kontinent neměl dostatek svých vlastních nacionálů a potíží s krajně politickými subjekty.

Azov se dopouští na Ukrajině válečných zločinů. 25. dubna 2015 členové tohoto uskupení upálili člena donbaské milice.

[KGVID width=”426″ height=”240″]https://www.hrebenar.eu/wp-content/uploads/2015/04/11191662_838534826215854_184701186_n.mp4[/KGVID]

Kdo, nebo co je AZOV:

Prapory AZOV jsou dobrovolnické pomocné jednotky, které byly vyzbrojeny Ministerstvem vnitra Ukrajiny v rámci protiteroristické operace (ATO).

Protiteroristická operace ATO je tvořena dobrovolnickými bataliony, prapory, jež jsou financovány ze soukromých zdrojů. Jedním z nich je již zmiňovaný Azov.

Symboly praporu Azov jsou žlutá vlajka s černým symbolem Werwolfů, vlčím hákem. Znak batalionu je tvořen opět vlčím hákem, v pozadí se nachází symbol černého slunce a v dolní části znaku je vidět státní znak Ukrajiny (ukrajinský trojzubec).

Vlčí hák (Wolfsangel) je runa, kterou často používali nacisté a stále používají někteří neonacisté. Podobný vlčí hák užívala i 2. tanková divize Waffen-SS „Das Reich“. Černé slunce navazuje na okultismus Třetí říše. Vojenské prapory Pravého sektoru a  polovojenských ukrajinských extrémistických uskupení jsou organizačně seřazeny pod xenofobně laděnou politickou stranu Svoboda, která pod Legionem Svobody sdružuje ostatní vojenské a polovojenské organizace banderovců a neonacistů. Ke snadnější orientaci poslouží screenshot ze stranického tisku Svobody:

svoboda_prav_sekt
Screenshot ze stranického tisku

Z obrázku popisující strukturu banderovských a neonacistických bojůvek jasně vyplývá, že Azov je spolu s Donbasem je podsunut pod vedení Nacionální stráže Ukrajiny a ta podléhá přímo Legionu Svobody.

Podporovatelem a mecenášem banderovských praporů Ajdar, Azov, Donbas, Dnepr 1, Dnepr 2 je ukrajinský oligarcha Ihor Kolomojskyj. Ten také slíbil deset tisíc dolarů za každého zabitého “ruského sabotéra”. Jednotlivé bataliony nejsou ničím jiným, než neonacistickými bojůvkami, jež uctívají filosofii i symboliku Hitlerovy říše a často bývají i personálně mezi sebou propojené. Ukrajinské ministerstvo vnitra tím, že zbrojně podporuje a následně začleňuje banderovce do své armády a speciálních složek policie, přispívá na důležitosti neonacistů v zemi a poskytuje jim v rámci rusofobie umělohmotný štítek jediných akceschopných bojovníků vůči Kremlu.

Europoslanec Jaromír Štětina v několika příspěvcích na Facebooku chválil jednoho z Jarošových “generálů” Semjona Semjončenka, aby mu s potěšením v duši poskytl finanční dar na činnost Semjončenkova batalionu Donbas, který jako první neváhal a vesele si porušoval všechny mírové dohody. Donbas se také dopouští válečných zločinů i zločinů proti lidskosti, kdy dochází k mučení a vraždění nevinných civilistů. 

Za vznikem Azovu stojí Sociálně-národní shromáždění (SNA) vytvořené předsedou Patriotů Ukrajiny Adrijem BiletskýmHlavní složkou Azovu jsou příslušníci Misanthropic Division(dále v článku MD), jež v Charkově, Oděse chytali “ruské agenty” a ty poté vraždili tím nejhorším způsobem (v jednom z případů “agentovi” uřízli hlavu a polonahé tělo pověsili na konstrukci původně určenou na klepání koberců).

Misanthropic Division oficiálně není členem Pravého sektoru, i když se mezi sebou jednotliví členové obou uskupení stýkají a ve východní Ukrajině spolupracují. Oficiálně MD odmítá podle svého vyjádření Pravý sektor pro jeho napojení na čečenské separatisty a “židovský vliv” na tuto organizaci. Chlapíci s lebkou na klopě a přehnaným citem pro bílou rasu využívají sbírek nevládních organizací, které od Ukrajinců, ale také od občanů Evropských zemí, získávají nejrůznější finanční prostředky, za níž se nakupuje výzbroj, neprůstřelné vesty nebo optika pro noční vidění používaná snipery například z Misanthropic Division.

Amnesty International  mnohokrát upozorňovala na to, že Azov i další složky protiteroristického oddílu ATO páchají válečné zločiny, mezi které patří také ty inspirované skutky islamistů z Islámského státu. Jedná se především o prapor Ajdar, jež byl dle slov Amnesty International zapletený do únosů, nezákonného věznění, týrání, krádeží, vydírání i provádění velmi krutých poprav.Banderovci se dopouštějí válečných zločinů. Ajdar se měl podílet na vraždě tří tisíc lidí, kdy upalování zaživa, strhávání nehtů, oslepování, pálení genitálií, nebo uřezávání končetin nebylo ničím výjimečným. V Azovu sloužilo a také slouží několik českých neonacistů a dalších ultrapravicových extrémistů napříč Evropou, kteří si skrze nacionalistické spolky v Česku kupují obskurní zájezd do Donbasu a dalších oblastí, kde si zastřílí po boku Azovu na Rusy a následně se vrátí zpět.V Misanthropic Division, jež je hlavní součástí Azovu, působí jak Rusové, tak Ukrajinci, Bělorusové, ale také Češi, Slováci, Němci, Francouzi, Britové, Litevci, Estonci i řada dalších. Prvním padlým zahraničním dobrovolníkem v řadách Misanthropic Division měl být 31letý Švéd,  Leo “Viking” Sjöholm. Zemřel 8. ledna 2015 při dopravní nehodě během hlídky na východní frontě.

Kdo je Andrij Bilecký :

Andrij Bilecký v roce 2005 založil krajně pravicovou politickou stranu Patrioti Ukrajiny, za níž také v současnosti poslancuje. V roce 2010 v rozhovoru pro artpolitinfo Bilecký popsal svou politickou stranu jako největší organizaci nacionalistů v Charkově “vojenské jednotky bouře”. Jedná o skupinu podporující ideologii “nacionálního socialismu”, který mimo jiné podporoval a uvedl v život Adolf Hitler v nechvalně známé NSDAP.

Hlavním cílem Patriotů Ukrajiny bylo projevovat nejrůznější formou nepřátelské postoje vůči přistěhovalcům v Charkově a Kyjevě. V roce 2007 Bilecky nesouhlasil s vládním nápadem pokutovat rasistické poznámky, jež se v médiích a ve veřejném prostoru rozšiřovaly doslova raketovou rychlostí. Vládní plány častoval v ruské sociální síti vKontaktě slovy: “Tak proč je láska k negrům na legislativní úrovni? Chtějí zničit každého, kdo se rozhodne ochránit  svou rodinu, své právo být pánem ve své vlastní zemi. Chtějí zničit biologickou odolnost národa vůči všemu cizímu a udělají to, co se stalo staré Evropě, kde přistěhovalecké hordy jsou pro Francouze, Němce a Belgičany noční můrou, kde černí páchají zločiny, obchodují s drogami a napadají každého, dokonce i ty z nejvzdálenějších koutů.” Svým projevem se Bilecký podobá Vandasovi, krajně pravicovým extrémistům Česka, jako jsou Pro Vlast, Bartošovi Národní demokraté, Okamurova SPD a další.

Andrij Bilecký skončil v roce 2011 ve vězení poté, co se jeho politická strana Patrioti Ukrajiny zúčastnila série přestřelek a soubojů v tzv. revoluci důstojnosti. Posléze byl šéf extrémistů z vězení v období majdanů organizovaných Pravým sektorem v roce 2014 propuštěn a příznivci krajní pravice oslavován jako politický vězeň Janukovyčova režimu.

Ashampoo_Snap_2015.08.03_19h26m03s_005_
Předvilební plakát Andrije Bileckého

Patrioti Ukrajiny již od svého začátku byli polovojenskou organizací, jež se snažila za použití násilí útočit na své ideové nepřátele. Terči násilností se stali černoši, Židé, homosexuálové, cizinci, Romové, političtí odpůrci, komunisté a lidskoprávní aktivisté. Slovy dneška by se se Patrioti Ukrajiny dali přirovnat k teroristickému polovojenskému uskupení, jehož cíl byl za pomoci armádního výcviku “očišťovat” Charkov a Kyjev od “nežádoucích jevů”. Andrij Bilecky byl jednou ze stěžejních postav násilností na ulicích Ukrajiny v roce 2014. Patrioti Ukrajiny se jako malé bojůvky zapojovali s dalšími extrémisty z Pravého sektoru do násilností. Zapalovali pneumatiky, obsazovali budovy, přepadali policisty, vraždili je a způsobovali jim vážná zranění.

Válka na východě dala Bileckému šanci vyrůst mezi zdejšími extrémisty. Dosáhl díky ozbrojenému konfliktu postavení, o kterém se mu ani ve snu nezdálo. Azov, který Bilecký vytvořil a kterému velí, se stal díky infiltraci neonaciismu do vládních struktur součástí Národní gardy a obdržel od státu povolení mít až 2 000 bojovníků společně s přístupem k těžkým zbraním. Někteří členové Azovu mají na svém těle vytetované nacistické symboly…..ty mají rovněž na uniformách a vybavení. Mezi symbolikou je také Vlčí hák “Wolfsangel”, o kterém jsme se zmiňovali na začátku článku.

[embedplusvideo height=”367″ width=”450″ editlink=”http://bit.ly/1GxTat6″ standard=”http://www.youtube.com/v/Mf0vbGj9cO4?fs=1″ vars=”ytid=Mf0vbGj9cO4&width=450&height=367&start=&stop=&rs=w&hd=0&autoplay=0&react=0&chapters=&notes=&lean=1″ id=”ep5580″ /]

V roce 2014 se ukrajinský ministr vnitra v Jatseňukově vládě, Arsen Avakov, v ukrajinském vydání časopisu Focus vyjádřil k Vlčímu háku používanému v Azovu následovně: ” V mnoha evropských městech je součástí městského znaku. Ano, většina z kluků z Azovu mají zvláštní pohled na svět. Ale kdo Vám řekl, že je můžete soudit? Nezapomeňte, co Azov udělal pro tuto zemi. Vzpomeňte si na osvobození Mariupolu, boje u Ilovaysku, nejnovější útoky poblíž Azovského moře. Kéž by Bůh umožnil všem alespoň deset procent toho, co oni dokázali. A každý, kdo mi bude říkat, že tito lidé mají nacistické názory, nosí svastiku a tak dále, je v tváří tvář jenom hlupákem a lhářem.” To je poněkud zvláštní názor na představitele vlády……zvláště, pokud existují videozáběry, na kterých je hákový kříž s další nacistickou symbolikou velmi dobře na uniformách Azovu vidět.

Biletsky ve volbách v kyjevském volebním okrsku v roce 2014 získal 30 000 hlasů a stal se tak poslancem ukrajinského parlamentu. Když Američané oznámili, že na Ukrajině budou cvičit místní vojáky v rámci akce Fearless Guardian, Bilecký téměř okamžitě vítězoslavně do médií prohlašoval, že Azov je mezi prvními, koho budou američtí odborníci cvičit. Zámoří to v tisku popíralo. Americký kongresman John Conyers prohlásil o Azovu: “Tyto skupiny jsou v rozporu s americkými hodnotami. A jakmile boje skončí, budou představovat významnou hrozbu pro ukrajinskou vládu a ukrajinský lid. Jak jsme viděli mnohokrát, zejména v rámci mudžahedínů v Afghánistánu, tyto skupiny nesloží zbraně, jakmile skončí konflikt.” ………americký politik měl neskonalou pravdu.

Azov je velké nebezpečí, stejně jako všichni ostatní pokračovatelé Banderova odkazu. Andrij Bilecký sebe samotného vidí jako “novou ukrajinskou elitu”. O té se 11. března 2015 zmiňuje ve svém videu. Je to smutné video, kdy šéf Azovu říká, že “Zrození nové národní elity je nejnaléhavějším úkolem současnosti. Její členové jsou v mezi vojáky v zákopech, mezi dobrovolníky, mezi vědci, kteří nám pomáhají se spoustou užitečných věcí.

[embedplusvideo height=”333″ width=”540″ editlink=”http://bit.ly/1M6M8xL” standard=”http://www.youtube.com/v/mayOgj_BrGM?fs=1″ vars=”ytid=mayOgj_BrGM&width=540&height=333&start=&stop=&rs=w&hd=0&autoplay=0&react=1&chapters=&notes=” id=”ep4964″ /]

Novou elitou Ukrajiny jsou podle Bileckého také fašisté z Pravého sektoru, Azovu…….bohužel, v tomto má xenofobní poslanec z Ukrajiny pravdu. Banderizace a neenacizace ukrajinské společnosti zasahuje do hlubokých vod Ukrajiny.

Je to velmi smutný obrázek, do kterého Ukrajina dospěla. Neonacisté ovládají stát a právě tyto persony antisemitismu, rasismu a Hitlerovského odkazu zve Štětina do Bruselu.