Svobodní využívají Babiše k vlastní propagaci

Svobodní občané Petra Macha jsou tragikomickou partají. Zatímco bojují o záchranný kruh na krajně pravicové scéně a hádají se s Hamplem o to, zda veřejně sejít z cesty libertariánství, využívají ministra financí k propagaci na sociálních sítích. 

Na Facebooku straníci založí skupinu “Bojkot Babišových výrobků”,

Ashampoo_Snap_2015.08.30_01h28m18s_022_

zatímco na evropské půdě předseda partaje proniká co nejhlouběji do rekta Nigela Farageho, jež se zuby nehty snaží za pomoci slovních útoků na přistěhovalce z kontinentu získat co nejvíce hlasů od popletených voličů. Co na tom, že samotný Petr Mach pochází z pohledu Brita z Východu a mohl by být obětí ukipářských slovníkových obratů.

Xenofobií zavánějící partaj z Česka, stejně jako ta anglická, odmítá multikulturalismus i legislativu zabraňující diskriminaci. Petra Macha, stejně jako Nigela Farageho, nezajímají etnické menšiny, protože nestátní sektor má právo na jejich diskriminaci. V tom jsou oba dva za jedno. Ostatně, aby také ne, když oba dva nabízejí populismus na kolečkách a marně očekávají svůj zlatý věk, kdy by mohli zazářit a obohatit své stranické rozpočty o pár milionů. Ostatně, to byl také jeden z důvodů, proč UKIP hledal partery do připravované frakce v Evropském parlamentu. Tenkrát šlo o padesát milionů eur, kvůli kterým do frakce musel vstoupit přesně daný počet stejně smýšlejících. Strana svobodných občanů v osobě Petra Macha získala europoslance, jež se záhy stal vítanou záchranou pro Nigela Farageho.

Šéf dříve prohradních libertariánů nemusí mít obavy ze slovních ataků adresovaných na krajany z domoviny, Většinou se nejedná o majoritu, a tak každý má podle rétoriky Svobodných právo na vlastní názor…..tedy, pokud není v rozporu se stranickými zájmy. Samotný Mach zastával právo vlastníka bytu neposkytnout nájem Romovi….proč by nyní měl cítit v nepohodlí kvůli rasizování UKIPU, jež je v souladu s partajní účelovostí.

Na celé skupině “Bojkot Babišových výrobků” je vtipný pokus vymanit se z rasismu a neúspěchu za pomoci náhražky společného nepřítele, kdy není důležité, že partaj kašle na hodnoty moderního světa a podporuje přímo i nepřímo xenofobii s krajně pravicovými hodnotami. Je tady společný nepřítel Bureš, před kterým je potřeba za přítomnosti stranických insignií bojovat, protože další z politických pokusů uchytit se, je ukrytý ve hře na podporu drobných podnikatelů. Už úvodní obrázek jasně říká, že “podnikatelé nejsou dojné krávy”……misto toho budou možná obřezanými voly, protože usednou na lep xenofobům.

Nacionální bolševici mají všemocného Kalouska……..Svobodní zase zneužívají Babiše v domnění, že se skrze něj dostanou do co nejširšího podvědomí uživatelů sociálních sítí. Přitom Svobodní občané mají mnoho společného s ANO. Po vítězných eurovolbách začalo vyprchávat nadšení z beránků v Bruselu a dokonce i ten Mach zklamal, když omylem špatně hlasoval ve věci bruselských kvót……..

Babiš i Mach nenabízejí politiku, ve které bude líp. Svobodným i Babišově straně dochází dech. Partajníci si nevědí rady s Okamurou, Bartošem, protože oba dva několik desetin procent hlasů straně kradou v případných volbách a krajně naladěný volič neví, kam se hnout dřív. To je také důvod, proč Hampl kandidující na budoucího předsedu volá po islamofobii a extrémismu jako další ze znovuobjevených tváří Svobodných.

Machova partaj se potácí od silného akcentu na rasismus, následné jednoúčelové zjemnění, až po samotný návrat ke krajně pravicovým hodnotám. Změnou rétoriky na ekonomické otázky využívající neschopnosti Nečasovy vlády Svobodní získali křeslo v Bruselu……využívání existence druhých jde beránkům velmi dobře. Ono je vždy jednodušší vzít někoho a na něm se profilovat, než sám za sebe nabízet jasná řešení. Existence Babiše nabízí politiku pro drobné podnikatele, kdy neschopného ministra nahradí Machova strana(za předpokladu, že si volič nevšimne sebevražedných tendencí ekonomiky Svobodných), zatímco rasistické části potencionálních voličů postačí návrat ke xenofobním kořenům strany. Pro tento účel slouží Hampl dennodenně vartující na klávesnici s propagací extrémismu ve stranických barvách.

Svobodní přeci nejsou pro žádné daně….a pokud ano, tak pro daně dobrovolné. To je další důvod, proč ve vytvořené skupině ukázat, že zelený občan na obrázku raději odejde pryč, aby se vládní papaláš utopil v černotě vlastního zmaru.

Ashampoo_Snap_2015.08.30_02h45m36s_023_

Skrze nenávist k Babišovi neschopní čeští libertariáni prezentují své ekonomicky chaotické a dosti naivní myšlenky, podle kterých by stát nemohl fungovat ani minutu. Mezi příspěvky ve skupině nechybí ani vyfotografovaná houska, na které je nádherně demonstrováno množství éček. Člověk si okamžitě připadá, jako kdyby si prohlížel skupinu islamofobních fanatiků, pro něž je normální fotografovat si jídla v marketech…..co kdyby zrovna ta kuřecí rolka byla halal……..

Ashampoo_Snap_2015.08.30_03h06m16s_025_

Záhadou zůstává, jak by Svobodní zajistili menší množství éček, když všemi směry hlásí svobodu trhu, do kterého by nikdo neměl zasahovat. Chtěli by snad výrobci diktovat, jak má své zboží vyrábět? To potom další stranická reklama na “svobodné” podnikání vypadá opravdu komicky. Milovnící libertariánství si v příspěvcích protiřečí…..odmítají regulace, zatímco by nejradši radili, jak nejlépe vyrábět salámovou housku. V dalším příspěvku straníci zapomněli na Hampla i samotného Petra Macha s velkou částí stranické základny, která není daleko od Konvičkovy nenávisti vůči islámu, demokracii i lidským právům.

4. července 2015 Konvičkův Blok proti islámu požadoval uzavření hranic. Vedení Svobodných se kvůli tomu ohradilo a Petr Mach dokonce naznačoval, že se jedná o neonacisty. 24. srpna 2015 vydalo vedení Svobodných prohlášení, ve kterém požadují uzavření hranic. Straníci udělali totéž, co předtím kritizovali. Potom opravdu tento příspěvek na propagační skupině vypadá velmi úsměvně

Ashampoo_Snap_2015.08.30_03h17m33s_027_

Pravděpodobně se tvůrci postu zasnili při představách, jaké to bude vypadat v krajských volbách, když se navrátí do starých hloubek a budou se snažit konkurovat Okamurovi s Konvičkou, jehož se zcela nepochybně na svou stranu bude snažit přilákat Machem “odstrkovaný” Hampl. který na rozdíl od současného předsedy partaje prosazuje rasismus otevřeně, zatímco europoslanec jde na to trošku promyšlenější formou.

Strana svobodných občanů se pokouší o radikalizaci, čemuž napovídá návrat radikálního Matějky do stranických struktur. Předhodit potencionálnímu voliči jednotného nepřítele, kvůli kterému se přehlédnou jinak nepřekonatelné bariéry je docela promyšlené, ale jsou uživatelé sociálních sítí skutečně natolik hloupými, aby skočili na hrátky Svobodných?