Uprchlík je nedobrovolně státem “okrádán” o své peníze

Česká republika, i když to oficiálně nepřiznává, k uprchlíkům přistupuje, jako kdyby se jednalo o těžké delikventy. Zneužívá pozice tranzitního státu a v rozporu s mezinárodním právem prchající nešťastníky nejdříve zadrží, aby je následně omezoval nejen na občanských právech, ale také na svobodě.

Úředník zabaví mobil, osobní doklady a nakonec také peníze, je má přijímaný běženec při sobě.

[quote_center]Zatímco v Rakousku nemá novinář problém udělat rozhovor s uprchlíkem v uprchlickém táboře, v Česku je tomu úplně jinak.[/quote_center]

Běženec je držen nedobrovolně za plotem a veřejnost k němu nemá volný přístup. Nikdo se nemůže zeptat ženy postávající v prostoru za plotem, co si myslí a co by skutečně chtěla. Politici s nevědomými médii jí strkají do úst své repliky a považují cizinku za novodobého kolonizátora nebo potencionální socku, jež nemyslí na nic jiného, než na německý, či severský sociální systém, který by mohla vyždímat do poslední kapky.

[quote_center]Předsudky z Whitemédií a nacionálně bolševických plátků se přesouvají do vyšších levelů.[/quote_center]

Zažírají se do společnosti a předem jsou v novinách, televizi a internetu interpretovány, jako kdyby se jednalo o holou, nikým a ničím nezpochybnitelnou pravdu. Prezident z Hradu vystupuje jako křupan, tak proč by totéž v trošku mírnějším tónu nemohl udělat ministr ze sociálnědemokratické vlády? Volič si to přeje a volič z cílové skupiny nízkopříjmových to možná požaduje. Koho z pomyslné trojčlenky zajímají nějací skuteční uprchlíci a koho by zajímalo, co skutečně chtějí.

Důležití jsou z politického hlediska vojáci na hranicích, i když v reálu nejsou schopni cokoli uhlídat. Politik s prezidentem navrchu plýtvají penězi daňových poplatníků………..oba dva – politik i volič – budou spokojeni…. tak proč se rozčilovat? No, možná proto, že se takto demokracie nechová. A možná také proto, že i ti uprchlíci jsou lidmi s city, potřebami a lidskými právy.

Česká republika je tranzitní zemí a jen málo uprchlíků chce v zemi s těžko pochopitelným jazykem a cizineckým zákonem skutečně zůstat nastálo. Ženy, děti, muži, starci procházejí Českem, aby se následně dostali do Německa, Anglie nebo některé ze severských zemí. Nemíří tam kvůli sociálním systémům a výhodám. Míří tam proto, že tam mají členy rodiny, známé, nebo komunitu ze své domoviny. Člověk je sociálním tvorem a je přirozené, že si vybírá sociálně příhodné prostředí pro život. Takové jednání by nemělo a nesmí být kriminalizováno.

[quote_center]Stát se chová jako největší asociál. V polovězeňském zařízení zabaví uprchlíkům peníze, aby za ně následně mohl uhradit nedobrovolný pobyt v zařízení.[/quote_center]

Rodina uprchlíka se složila, aby synek, dcera, matka nebo stařec prchající před válkou měli dostatek finančních prostředků na nový život. Vybrala poslední haléř, rozprodala majetek, který následně z velké části zůstane ve státním rozpočtu České republiky. Z dvaceti tisíc v kapse se najednou stanou čtyři stovky…..uprchlík přeci něco jedl, svítil v místnosti, pil vodu a ostraha s dalšími náklady na uprchlíkovo hlídání taky něco stojí…..

[quote_center]člověk sužovaný neuvěřitelnými strastmi je nedobrovolně státem “okrádán” o své peníze.[/quote_center]

Kdyby nebyl úředníky držený v uprchlických táborech a kdyby si stát za pobyt v nich nestrhával od uprchlíků náklady na pobyt, měl by běženec místo výsledných čtyř stovek například celých dvacet tisíc. Praxe českého uprchlického systému je v rozporu s morálkou. Stát zneužívá pozici silného, aby za své služby, o které není zájem, požadoval úhradu od slabého. Nebere při tom ohled na to, zda uprchlík dokáže bez peněz žít v mezích důstojnosti na cestě za azylem. Statut uprchlíka je devalvován a spolu s ním je devalvováno lidství neberoucí ohled na dobro uprchlíka. Přední je státní kasa, ve které se politici snaží neplýtvat prostředky daňového poplatníka, zatímco na hlídání hranic a kriminalizaci běženců státní správa zbytečně každý den vynaloží na miliony korun.

Pokud obyvatel detenčního zařízení dostane od soudu rozhodnutí o tom, že musí neprodleně opustit území Česka, dostane s sebou na cestu malou svačinu, policejní doprovod na nádraží a peníze, které měl původně uprchlík při sobě, jsou rozúčtovány stylem má dáti dal. Vypočítají se náklady na pobyt a ty se odečtou od financí z kapes nešťastníka. Jako limit slouží minimální částka, kterou musí uprchlík při opuštění zařízení mít u sebe. Jaké má český stát právo na okrádání druhých? Nepřipadá si tak trochu trapně, když zabavuje lidem, kteří se nemohou bránit, jejich peníze?

Právo vyhledat útočiště před pronásledováním v jiných zemích a dostat azyl je zakotvené v článku 14 nezávazné Všeobecné deklarace lidských práv.

[quote_center]Žádná evropská právní norma neříká, jak má uprchlík “legálně” vstoupit do EU a požádat o azyl. Teoreticky je možné za legální nebo nelegální považovat přesně to, co politici uznají za vhodné.[/quote_center]

Uprchlík nemá šanci získat víza, povolení……pokud stát nastaví přísná, striktní pravidla, poté jakýkoli vstup na území státu může být potenciálně nelegálním. To je velmi nebezpečné hlavně pro účely dodržování lidských práv. Z obecného hlediska je každý, kdo prchá z války do jiné země nelegálním migrantem, protože nemá vízum, nemá povolení, nemá doklady…..případně doklady běžence nejsou uznávány imigračními úřady. Jihoevropské státy mají například problémy s uznáváním osobních dokladů uprchlíků z Iráku. Praxe České republiky je nepřijatelná a uprchlíci by neměli být okrádáni o své peníze za internaci v polovězeňském zařízení.