Vandas si pozval neonacisty ze Slovenska. Po neúspěšné banderizaci zkouší domestikovat neoluďáky

Když to nevyšlo s Banderovci z Pravého sektoru, přivádí Tomáš Vandas se svými druhy na Staromák neonacisty ze Slovenska. Polovojenští vzdoraři s přítelem Kotlebou hrdinně promlouvají k českým zatracencům minulosti. Z blízkého východu přinášejí kopu nenávisti i nesnášenlivosti, kterou z pomyslného pódia sesílají na přítomné nacionály. 

Účast na demonstraci nebyla 8. srpna 2015 příliš vysoká. Někteří přítomní extrémisté se neúspěch snažili zvládnout po svém

[embedplusvideo height=”333″ width=”540″ editlink=”http://bit.ly/1NjSOpu” standard=”http://www.youtube.com/v/wphtLt3zylA?fs=1″ vars=”ytid=wphtLt3zylA&width=540&height=333&start=&stop=&rs=w&hd=0&autoplay=0&react=0&chapters=&notes=&lean=1″ id=”ep3488″ /]

Nevítaní cizí paraziti přišli řečnit o svých parazitech, jako kdyby se pokoušeli o doposud nepoznaný druh komedie. Tomáš Vandas tentokrát nepostával na okraji kašny, a tak se mohl v dusném odpoledni rozpřáhnout až k blankytně modrým nebesům. Využívá poslední příležitosti k oživení stranické mrtvolky, jež byla Okamurou i Bartošem seslána do věčného zatracení. S mikrofonem v ruce se dotýká bolavé dušičky extrémistů, vytahuje nejbolavější témata neználků, aby jako udatný mušketýr zaútočil na bezbranného uprchlíka kdesi u italských břehů.

Ashampoo_Snap_2015.08.09_14h54m14s_001_

Na staroměstském náměstí se objevují zapšklé pravdy staříků z facebookových diskusí, kdy neschopný stát v očích extrémisty nabízí uprchlíkovi ráj na Zemi, zatímco nechá důchodce s dětmi umírat hlady. Nikdo z přítomných ani na vteřinu nepochybuje o všech vyřčených pravdách. Vidí před sebou umírajícího důchodce s rezivělou korunou v dlani, zatímco v představách slastně šlapou po tvářích přicházejících “cizáků”.  Dokonce jim nevadí běloruští fašisté, kteří spolu s nimi vítají názorové kolegy z Kysuc a Banskobystrické župy. Každý, kdo je ochoten souhlasit s rasistickými hesly, je na Staroměstském náměstí vyholenci vítáni. Konec konců, vykřikovat hesla jako “hanba vládě”, to může dělat takřka kdokoli bez ohledu na to, odkud čerpá své krajně nenávistné myšlenky.

Tomáš Vadas ve svém projevu karikuje sám sebe, když pokračuje v dávno vytyčených bodech z Vyšních Lhot, kde před skupinkou nacionálů před pár dny řečnil. Po RPG bytech, Bakalovi, zapomínaných mladých rodinách a nepřizpůsobivých vysávajících státní rozpočet až na samé dno, přicházejí v horkém oparu extrahované nenávisti Australané, podle kterých by se i ten nejposlednější čecháček měl do nejposlednějších dnů řídit. Na jednu stranu Vandas obviňuje vládu z mrhání peněz, zatímco totéž u Australanů pokládá za projev nejčistšího nacionalismu.

Ashampoo_Snap_2015.08.09_15h28m45s_002_
Tomáš Vandas řeční na Staroměstském náměstí

Tématem zůstává “pevnost Evropa”……účastníci skandují “uzavřít hranice”, ale vůbec si neuvědomují, že vítají další plýtvání penězi daňového poplatníka. Zřejmě nečetli článek na Českém rozhlase, kde se mimo jiné píše, že “za utěsnění hranic před uprchlíky zaplatí Evropané každý rok přes miliardu eur. Běženci dají zhruba stejnou částku převaděčům, aby je přes tyto bariéry dostali.”  Představy extrémistů o světě jsou naprosto nereálné. Vandas s DSSS za pomoci populismu a plýtvání státních peněz laská nízké ego xenofoba, který mu za vykrádání svých kapes ještě poděkuje.

Na své si na Staroměstském náměstí přišli také příznivci islamofobie. Tu tam jsou časy, kdy Vandas v bílém musel postávat jako loutka vedle Adama B. Bartoše, když DSSS vytvářela kompars při vyvolávání podpory muslimským Palestincům. Politické mámení započaté podpisovými archy Sládkovy partaje chytá poslední dech, a tak není divu, že zkouší všechno možné. Před utopením napomáhá brčko nenávisti vůči Prorokovi, proto Vandas mává teoretickým muslimským městečkem v Teplicích, a proto také jako zdatný demagog sešněrovává všechno dohromady tak, aby to pochopil i ten nejjednodušší jouda v průvodu. Útočí na nejnižší lidské pudy, mezi které patří strach z neznámého.

Šéf DSSS volá po radikální politické změně, a proto přivádí na pomoc slovenské neonacisty z Akční skupiny Vzdor Kysuce.

[embedplusvideo height=”333″ width=”540″ editlink=”http://bit.ly/1f1zNML” standard=”http://www.youtube.com/v/bP9WlYPy-xY?fs=1″ vars=”ytid=bP9WlYPy-xY&width=540&height=333&start=&stop=&rs=w&hd=0&autoplay=0&react=0&chapters=&notes=&lean=1″ id=”ep4472″ /]

Marián Magát zahajuje proslov ludováckým pozdravem, s nímž se bez problémů řadí ke kolaborantům ve Slovenském Štátě. Má plná ústa genocidy, ale přesto by klidně vzdoraři ke genocidě sáhli, pokud by k tomu měli dostatek prostoru. V pozadí s Kotlebou to Magát rozjíždí pěkně po svém.

Nabízí přebělené vidění světa, za které je místními extrémisty chválen a oslovován. Vyvolává rasovou nesnášenlivost a na popředí se dostává antisemitismus. Přivandrovalec ze Slovenska předvádí antisemitismus, ve kterém ministři nejsou nikým jiným, než nenáviděnými Židy. Každý slušný člověk by se musel během Magátova proslovu pozvracet. Jako kdyby před lidmi promluvil steroidy nakrmený Adam B. Bartoš. Není divu, že vlastizrádného řečníka policie zadržela a zároveň ho za vyvolávání nenávisti také obvinila. Není možné, aby beztrestně ve středoevropské Praze 21. století někdo vyzýval k etnické a rasové nesnášenlivosti.

Eugenika, teorie o genové vyspělosti Evropana nad zaostalostí Afričana líbá čecháčkovské holohlavce na tvář a oni za to ještě děkují a projevují náklonnost. Vandas slovy Magáta říká to, co se sám bojí ze strachu z možného stíhání říct. Kdyby neměl podobné myšlení, nezval by polovojenské radikály do Prahy. Slovákovy věty připomínají hodnoty Banderovců, nacistů, kdy všichni, kdo nejsou po chuti násilníků, musí být Židy. Staří čecháčkovští fašisté se v nové, upgradované verzi navrátili ve Vzdoru Kysuce na Staroměstské náměstí. Odpor k sionismu nemá nic společného s antisemitismem. A to, co Magát v Praze předvedl, to je pouze čistá verze antisemitismu, kulturního barbarství, eugeniky a rasové nadřazenosti.

Ashampoo_Snap_2015.08.09_16h53m52s_003_
Policie zadržuje Mariana Magáta ze Vzdoru Kysuce

Policie měla zasáhnout mnohem dřív, než jen po jedenácti a půl minutách  xenofobního, antisemitismem nalakovaného proslovu. Policie měla rovněž rozpustit celou demonstraci, protože vyzývala k rasové, etnické a náboženské nesnášenlivosti. Někteří účastníci demonstrace dokonce začali útočit na policisty, jež odváděli Magáta na policejní služebnu. Jedním z nich byl také šéf novojičínské DSSS Petr Borna, který byl za útok na policistu odměněn dávkou z pepřového spreje. Mimochodem, stejný Petr Borna vlastní v Kopřivnici ubytovnu a podle očitých svědků pronajímá mužík s pepřákem na obličeji pokoje i “nepřizpůsobivým občanům”, za které od státu dostává peníze. Není tedy jisté, za koho Borna v daný okamžik bojoval.

borna

Po Magátovi v žádném případě neměl právo vystupovat přední extrémista a rasista Slovenska. Demonstrace má také své humorné okamžiky, kdy se akce zúčastnili přední představitelé Bartošovy Národní demokracie.

Zatímco k extrémistům promlouval Kotleba,  Zemánek postával opodál – na demonstraci také vystoupil jako jeden z mluvčích.

Ashampoo_Snap_2015.08.09_17h00m20s_004_
Zemánek z Národní demokracie na demonstraci DSSS

Veřejně si Národní demokraté vyhlašují nepřátelství DSSS a vykrádají nedělnickou členskou základnu. Vandase nazývají agentem BIS, zatímco vesele přicházejí na demonstrace DSSS a řeční tam. V parném dnu se to na Staromáku hemžilo nejrůznějšími představiteli přihnědlých spolků. Mezi nimi byla také Generace identity. Někteří z identitářů nevydrželi nutkání a s Kotlebou se vyfotili.

Ashampoo_Snap_2015.08.09_03h59m04s_012_

Akčná skupina Vzdor Kysuce zadržení svého lídra komentovala rasisticky, tak jak jsou extrémisté ze Slovenska zvyklí.

Ashampoo_Snap_2015.08.09_17h34m52s_006_

Není divu, že se vyjádření rasistů líbilo například předluženci a soudem odsouzenému příslušníkovi DSSS z Duchcova, Jindřichu Svobodovi. Radikálům se nelíbí, že jsou za projev nenávisti a vyvolávání útoků vůči minoritám stíhaní policií. Tak to má být a tak je to správné. Extrémisté hledají totožnost policisty, který zadržel svého času jak Bartoše, tak Magáta. Sociálními sítěmi koluje fotografie poldy a krajně pravicové Vlastenecké noviny zahájily ve svém článku na ochránce zákona hon.

Ashampoo_Snap_2015.08.09_18h31m44s_009_

Takové počínání extrémistů je velmi nebezpečné a přispívá k narušování demokracie v zemi. Krajně pravicové spolky se snaží podobnými činy vyhrožovat státu. Policista se nesmí bát vykonávat svou práci. Policie je tu od toho, aby ochraňovala demokracii a pokaždé by měla zasáhnout proti neonacistům a extrémistům v čas, aby tito lidé nemohli prezentovat náboženskou i etnickou nesnášenlivost.