Amatérství Haškové rozhádalo islamofobní scénu

Islamofobům a krajně pravicovým radikálům se boj za extrémismem vymyká z rukou. Nalíčená atrapa anisemitismu se tragikomicky potácí v osidlech egoismu a zápasů o tom, kdo bude vícekrát dominovat stránkám senzacechtivých médií. 

Měsíce připravovaná akce ve světlech motorkářského extrémismu, je během vteřiny před neznalou veřejností přebírána lidskoprávními aktivisty “podvedemou” ženštinou, jež se sice na chvilku vyhřívá na výsluní fotografií poblíž Tomia Okamury, ale zároveň s každou vteřinou pije krev drsňácky oblečeným motorkářům kolem kontroverzemi prolezlého Jiřího Slámy, který Lucii Kirchschlagerové Haškové pomáhal jak s nahlášením demonstrace na úřadech, tak s rozšířením informací o konání akce mezi svými přáteli. Islamofobka se s motorkáři přetahuje o to, čí je který nápad, a tak jeden na druhého vytahují očerňující informace…….to jistě Jiří Sláma nečekal, když Haškové podle svých slov pomáhal.

slama_haskova

Původně si Sláma myslel, že se konečně našla mladá žena ochotná na veřejnosti vykřikovat omšelá hesla hnědavého extrémismu. Na Naštvaných matkách neustále něco komentovala…..měla za sebou sice nepovedenou demonstraci, ale ve skupině na sociálních sítích vykazovala velikou aktivitu s citem pro ultranacionalismus i rasismus, se kterým se na zdi svého facebookového profilu několikrát pochlubila.

Mozná právě kvůli těmto hodnotám získala dvaceti tří letá Lucie podporu od kamaráda Martina Konvičky, Jiřího Slámy. Mladá aktivistka poučená svou vlastní naivitou nechtěla riskovat únik jakéhokoli projevu xenofobie do vedřejného prostoru, a tak k chystané demonstraci připravila uzavřenou diskusní skupinu, v níž také vlastní jako jediná správcovská práva. Extrémisté vystupující na internetu pod přezdívkami Čenda & Slamák ve jménu Motorkářů proti islámu(Bikers against islam) čtyři měsíce připravovali na 12. září 2015 demonstrativní vyjížďku Prahou k “uctění” památky obětí islámu. Jenže na stejný den svou demonstraci plánovala také Lucie Kirchschlagerová Hašková, jež vytvořenou akci na Facebooku nazvala na chlup stejně jako nazvali radikální motorkáři tu svou, dlouho připravovanou.

To jistě naštve a rozčílí všechny okolo, protože opratě celé měsíce ovládané harcovníky s kérkami na rukou se nyní musí podřídit někomu, koho motorkáři neznají. Uklidněni lidmi pohybujícími se kolem Martina Konvičky, motorkáři couvli a nechali mladou Haškovou pod dohledem dalších lidí demonstraci zorganizovat. Výsledkem celého snažení mělo být protnutí akce motorkářů s tou od Haškové. Za motorkáře měla s Lucií Haškovou domlouvat detaily Veronika Zitová, o které je řeč také v prvotním screenshotu na úvodu tohoto článku. Těžko splnitelné požadavky, jako že motorkáři pojedou v defilé kráčejících extrémistů k Úřadu vlády byla zkorigována tak, aby se stala proveditelnou.

Ashampoo_Snap_2015.09.21_13h53m39s_003_

Je to komické dějství, ve kterém je vidět zcela jasně ukryté tápání krajně pravicové scény v Česku. Zatímco demonstraci z 12. září 2015 organizovala Hašková za pomoci Slámy……..nabyta “úspěchem” z jedné sobotní demonstrace, naplánovala sama bez porady na 17. října 2015 demonstraci další. To se zcela jistě motorkovým islamofobům nelíbí, protože mlaďounká extrémistka amatérským počínáním Slámovi a jeho lidem neudělá dobrou reklamu. Zatímco Lucie Hašková narychlo sjednává demonstraci a viní Slámu z bohatnutí na afterpárty, Motorkáři proti islámu se od připravované demonstrace distancují a na svých webových stránkách ve vydaném prohlášení dodávají

Ashampoo_Snap_2015.09.21_14h33m40s_006_

Na celé věci je tragikomické, jak se krajně pravicoví extrémisté tváří, jako kdyby někomu jinému nemělo jít o kariéru a cestu do politických výšin. Islamofobní mikrosvět se rozpadá a je to jenom dobře. Boj o místečko na slunci…..tedy v případě Konvičkova okolí boj o místo na Měsíci……je složitý. V úzké tlačenici je mnoho povolaných radikálů, ale málo vyvolených, jež by stáli vedle Okamury na titulních listech deníků…….a o to jde především.