Blok proti islámu porušuje zákon osvojováním si činností státu

Krajně pravicový a islamofobně zaměřený Blok proti islámu ve svém tiskovém prohlášení, jež uveřejnil na svých facebookových stránkách, porušuje literu zákona. 

Místopředsedkyně extrémistů, Jana Volfová, v něm vyzývá spoluobčany k tomu, aby jednali proti rozhodnutí státu a především armády, jež krajně pravicoví radikálové vnímají kvůli neochotě strážit a uzavřít hranice za naprosto neschopné. Posilněni minulou demonstrací před Národním muzeem došli stoupenci superlídra nového Úsvitu k přesvědčení, že mohou za pomoci podpory svých příznivců vyhrožovat demokracii a především demokraticky zvolené Vládě České republiky.

Extrémismus díky nečinnosti policie a tajných služeb dostává stále větší prostor, ve kterém si milovníci lístků do minulosti myslí, že si mohou dovolit víc a ještě mnohem víc než před rokem, či dvěma, kdy se Martin Konvička odhodlal leda tak na nějaké facebookové vyhrožování a rádoby hospodské potyčky vůči některým studentkám Jihočeské univerzity.

Ashampoo_Snap_2015.09.14_03h26m39s_042_
Hrebenar.eu zvýraznil patřičné pasáže odporující literám zákona

S domnělým jídlem roste chuť a s ní zároveň roste ochota porušit paragrafy státu, pokud je to výhodné a pokud je to třeba. Možná si Martin Konvička, nebo dokonce samotná Jana Volfová myslí, že se pod celospolečenskou hysterií vůči uprchlíkům ministři leknou a uvaří pověstnou polívčičku podle receptu radikálů.

Tím, že si nejznámější propagátoři islamofobie v Čechách přisvojují činnost, kterou obvykle vykonává stát, dopouštějí se podle § 328 Trestního zákoníku trestného činu.

Ashampoo_Snap_2015.09.14_03h58m57s_044_

Islamofobové, nikdo v České republice si nemůže hrát na vojáky, nebo policisty s bambitkou u pasu. Představy milovníků přeškrtnuté mešity jsou stejně trapné a nereálné, jako jednotlivá slova pronášená na rádoby vlasteneckých demonstracích, na kterých stejně nikdo ani omylem netuší, co skutečné vlastenectví znamená. Omšelé slovo nahradí nenávistí vůči menšinám, muslimům, homosexuálům a s vlajícím praporem nad hlavami si naivně myslí, že propagují tolik hřejivé národovectví, o němž se za svých pubertálních let ve školních škamnech dozvídali z hrdinských epoch dějin.

Skutečná láska k vlasti nemá pranic společného s rasismem, upíráním lidských práv, náboženského přesvědčení, pomoci bezbranným a válkou utiskovaným, nebo útokem vůči minoritám……..to je ale nejspíš následovníkům Martina Konvičky nebo Tomia Okamury úplně šumafuk, když se v neofašismu, nacionálním bolševismu, nonacismu nebo obyčejné islamofobii cítí někteří našinci tak skvěle.

Tiskové prohlášení, pod nímž je podepsaná politická turistka Jana Volfová, udělalo nejspíš zadobře početným islamofobním milovníkům airsoftové zábavy. Ani ne tak kvůli porušení paragrafů a možným postihům, jako poskytnutím příležitosti si léta teoretických her na “války” ověřit v praxi.  Každý víkend v khaki uniformách jako malí kluci jezdí cvičit odhodlaný boj proti menšinám a především muslimům, zatímco dnes mohou díky výzvě místopředsedkyně radikálů všechno “zažít naživo”. Takové vzkazky jsou velmi nebezpečné a rozhodně bychom neměli jako společnost zapomínat na to, jak přebírání moci státu do rukou radikálů v minulosti lidstva a nedalekého Německa skončilo.

Některé části dějin se velmi snadno opakují a demokracie by rozhodně nezákonné přebírání moci státu do rukou extrémistů neměla přejít s ledovým klidem.