Hrdý Čecháček Měšťan vytváří seznam lidí ke “smáznutí”

Extrémisté milují seznamy potencionálních nepřátel. Vytvářejí si na nich kolonky, koho by v případě možností deportovali, vyjmuli z národa, nebo insultovali přímo na solár před co největším  množstvím natěšených diváků. 

Fotečka se jménem i xenofobně nebo hospodsky podaným komentářem dodává krajně pravicovému radikálovi šmrnc v oku. Pod příspěvky se sejdou další případní zájemci o stejný pohled na svět…..jeden názor graduje ten předchozí a o zábavu dlouhých večerů je kvalitně postaráno. Čistokrevný patriot zase jednou ukázal, jak odhodlaným a jasně důrazným dokáže být.

Tak například takový Hrdý Čecháček. Nacionalistickou kariéru zahájil videjkem na sociálních sítích.

[embedplusvideo height=”333″ width=”540″ editlink=”http://bit.ly/1gS0xjz” standard=”http://www.youtube.com/v/tiPdYhZ5sdQ?fs=1″ vars=”ytid=tiPdYhZ5sdQ&width=540&height=333&start=&stop=&rs=w&hd=0&autoplay=0&react=0&chapters=&notes=” id=”ep5402″ /]

S vlajkou v pozadí dal prostor svým krajně nenávistným názorům. Statný muž s jasně agresivním postojem trhal rekordy ve sdílení. Kdejaký spolek nedemokraticky smýšlejících názorů sdílel projev Hrdého Čecháčka, až se z pana neznámého stala celebrita posledních dní. Blok proti islámu i řada dalších uskupení využila ochoty pana neznámíého veřejně říkat dávno zapomenuté myšlenky zahnědlého etosu.

Hrdý Čecháček, na internetu vystupující pod jasně českým nickem Walter Edward Kurtz, s úspěšností sobě vlastní odhaluje prostoru myšlení běžného radikála. Možná svalnatý muž s typickým vousem na tváři nechce na první dobrou světu odhalit svou pravou identitu Tomáše Měšťana, toho času zodpovědného za projekt BulvarArt.  Ač sám je vzděláním uměleckým zámečníkem a kovářem, věnuje se podle zveřejněných rešerší mediální tvorbě. Bývalí zaměstnanci by se možná podivili nad tím, koho zaměstnávali. Hrdý Čecháček údajně pracoval pro TV Nova a ČT Praha. Tomáš Měšťan také působí jako PR manager obecně prospěšné společnosti Kovářovo údolí. Svého času prý také pracoval jako umělecký manager v Divadle Bolka Polívky.  V Kurtzově – Měšťanově pracovní kariéře je to jedno zajímavé místo vedle druhého……..možná i proto jsou názory producenta krkátkých filmů mírně řečeno zařážející.

Ve skrytu sociálních sítí sdílí nejrůznější ultranacionalismem a rasismem prosycené názory, zatímco mezi svými přáteli mívá eskadru z Bloku proti islámu, na jejichž demonstrace chodí a následně také promlouvá.  Zvláště ten poslední Měšťanův příspěvek je velmi výživný. Redakce Hrebenar.eu jej obdržela v jedné z emailových zpráv.

cechacek

Známý to Hrdý Čecháček vyhrožuje lidem na svém facebookovém profilu násilím. Možná už si z toho všeho natáčení spotů pro Konvičkovce myslí, že žije v nové republice, kde nejsou přípustné názory nesouhlasu. Takové vzkazky nejenže jsou protizákonné a hrozí jejich autorovi policejní stíhání, ale zároveň zbytečně přispívají k radikalizaci společnosti. Následující  příspěvek říká prakticky vše a zároveň odhaluje duševní rozpoložení Hrdého Čecháčka i jeho silně ultranacionálních hodnot, kterým podřizuje svou činnost.

Ashampoo_Snap_2015.09.24_20h14m51s_007_

Tomáš Měšťan, alias Hrdý Čecháček se na stejnojmenném webu pokouší propagovat subjekty extrémistické scény, jejich hodnoty i volání po nedemokracii. Ale již s prvním tzv vlasteneckým videem bylo předem jasné, že se tento pán věnuje myšlenkám extrémistických luhů a hájů.