Mánii islamofobů neuniknou ani čísla

Občas jsou na Facebooku objeví tragikomické komentáře pokoušející se o dezinformování podobně inteligenčně nadaných jedinců, v tomto případě spíše uživatelů sociálních sítí. Za honem po domnělé islamizace Česka jsou pronásledovány dokonce i číslice, které každý z nás tu a tam někdy používá. Taková pětka, nebo čtyřka skutečně představuje v mozcích některých inteligenčně podměrečných spoluobčanů velké riziko islamizace české společnosti.

Islamofoby zneužívané nikáby s burkami jsou nahrazeny něčím mnohem bližším. Ministerstvo školství prvňáčkům údajně nařizuje výuku arabských číslic……

cisla
Zdroj: Facebook

jako kdyby se paní učitelka pominula a místo číslic běžně používaných by si umanula vyučovat například čínské, korejské, nebo dokonce etiopské. S tím by se průměrný nacionál nevyrovnal……tedy, pokud by věděl co to médii omílaná islamizace ve skutečnosti znamená. Pro autora hoaxu musí být doslova zarážející, že i on se s arabskými číslicemi potýká, a to dokonce i tehdy, když vidí na faktuře tučnou částku za opět neuhrazenou elektřinu nebo televizní poplatky.

Úsměvný příspěvek facebookového uživatele připomíná druhorepublikový hon proti Židům, nebo ochotu středověkých vysoce postavených hodnostářů římskokatolické církve obviňovat příznivce judaismu z nesvěcení hostií. Naštěstí období pánbíčkařského tmářství je s útoky proti čarodějnicím dávno pryč, a tak nezbývá nic jiného, než se nad vyhledáváním islamizace pousmát. Frenetickému odpůrci Koránu postačí sousloví arabský, muslimský a rázem je věc takto pojmenovaná považovaná za nezměrný důkaz islamizace. Tak snad si Jiřík při pročítání Facebooku nedá šálek turka. To by si mohl myslet, že se stává obětí pokračující islamizace, které sám není schopen čelit. Marně byste naivkovi s intelektem houpacího koně vysvětlovali, že turek nemá s Tureckem, natož s tureckou kávou z Turecka, nic společného.

A co teprv dalamánek nebo rohlík ve tvaru půlměsíce…….tam by sny o domnělé islamizaci mohly pokračovat a doma usrkávající mužík a lahváčem pivka v ruce by se zbytečně potácel v nekonečné smyčce vlastních běsů a všude číhajících nepřátel za rohem.

cisla2

Arabské číslice, lépe řečeno, hindsko-arabské číslice, jsou v českých zemích používány po celá staletí. Kdyby nebylo arabských matematiků a astronomů, byla by evropská vzdělanost mnohem více zaostalou. Arabské číslice jsou toho jasným důkazem. Traktát Kitáb al-džám’a wa-l-tafríq bil-hisáb al-hindi od Al-Chorezmího přinesl do vědy matematický symbol nula a jako první se zabýval algebrou, jež popsal ve spisu Hisáb al-džabr wa-l-muqábala……..mimochodem, samotné slovo algebra pochází z arabského al-džabr…….takže správný islamofob by musel odmítat algebru a vůbec samotné slovo algebra by neměl z úst vypouštět ven. A co teprve rovnice s neznámou iks…….i to je dílem Al-Chorezmího.

Ten Fibonacci byl ale podle islamofobů “parchant”, když do křesťanské Evropy ve svých spisech opisoval od Al-Chorezmího a zpopularizoval ve své knize Liber abaci z roku 1202 arabské pojetí číslic a dalších matemetických disciplín.

Bez arabských učenců a vědců by se dnes neobešlo mnohé, takže seznam zakázaných pojmů, vědních, matematických disciplín by byl pro radikálního islamofoba opravdu veliký. Není divu, že se průměrný fob potácí v samých depresích. Musí hlídat co je kde potenciálně arabské nebo muslimské. Třeba takové focení masa v hyper a supermarketech dá jednomu dost zabrat. Správně zaostřit čočku telefonu na cedulku a podchytit svým umem mystickou povahu uzenářského výrobku s etiketou halal výrobku. Mystično v mozkovně mužíka nebo postarší bábinky z útulku bezmešitářů sálá okolím, zatímco se na sociálních sítích pod kouskem flákoty sbíhají nenávistníci se svými replikami na antisemitismus.

Občas nenávist krajně pravicových radikálů vypadá jako velmi povedená komedie na sebe sama. Viz například multikulturní čítanka pro první stupeň základních škol. Rasisté a milovníci všeho křesťanského doslova zuřili, když narazili v učebnici pro prvňáčky na obsah vyprávějící o odlišnostech v romských rodinách. Rychlostí blesku se ve skupinách IVČRN začaly rozšiřovat protiromské komentáře……..co teprve počin nakladatelství Fraus, které v učebnici prvouky pro druhé třídy vsadilo na výklad rozdílností mezi islámskými a křesťanskými svátky.

prvouka

Islamofobní rodiče podepisovali stránky s multikulturním obsahem a připisovali na jejich konec nesouhlas s vykládanou látkou. Ti radikálnější dokonce listy vytrhávali v domnění, že tím ochrání svá dítka před vědomostmi o tom, že existuje něco jiného, než křesťanství a jedna jediná kultura. Na takovém chování fobiemi nadaných rodičů je vidět naivita extrémismu, kdy si někdo myslí, že ve společnosti plné internetu dokáže někoho ochránit před poznáním odlišností.

Tam, kde chybí rozum, poznání a vědomosti, přichází ke slovu komično následované stejně komickou dávkou extrémismu.

Ashampoo_Snap_2015.09.13_21h08m00s_036_

Představa Volfové vartující na pomezí česko – rakouských hranic je velmi zábavná. Už pouze zde uvedený screenshot zprávy Bloku proti islámu je možné použít jako velmi dobrý vtip. Dala by se podle něj natočit dobrá scénka, ve které místopředsedkyně radikálů jako Šárka mocným hlasem zavelí a poloviční Řek vystoupí po vzoru maďarské žurnalistky s nataženou nožkou kupředu. Čím víc uprchlíků povalí na zem, tím větší dostane od velitelky večeři nebo volňásku na masáže od holohlavé Beatrice.

Radikálové dokážou každým dnem pobavit s nějakou novinkou. Ne nadarmo se říká, že extrémismus nemá daleko od komična, jež často ve svých projevech napodobuje.