Pavel Matějka svou činností přispívá k fašizaci a extrémizaci společnosti

Jeden by neřekl, co všechno dokážou obyčejné rudé trenýrky tiše si vlající nad střechami Pražského hradu. Někteří příznivci tolik blízcí nacionálnímu bolševismu, vartující jako satelit v okolí střepů Holešovské výzvy v počínání recesistů ze Ztohoven vidí ohrožení prezidenta republiky. Reakce ” lidových ochránců” Miloše Zemana jsou docela zábavnou etudou na sociálních sítích. Jako kdyby se navzájem předháněli v karikování prezidentského mluvčího Ovčáčka. 

Za klávesnicemi rozjímají nad fašizací společnosti, přitom zapomínají na sebe samotné, kdy na protimuslimských demonstracích postávali vedle prominentů krajně pravicové scény. Alespoň na zdech svých facebookových profilů uvažují o něčem jiném, než jen o vlhkém snu o Československu, nebo o nenávisti vůči uprchlíkům, kvůli kterým se účastní nejbizardnějších setkání posledních dob.

Jedním z nich je Pavel Matějka. Nechal se unést emocemi a v několika větách širokému publiku oznámil, že podává na neznámého pachatele trestní oznámení, protože v trenýrkách nad Hradem vidí útok na “hvězdu” Holešovské výzvy, Miloše Zemana.  Zábavné na celé věci je, že sám nemá o právu ponětí, protože rozepisuje ideové vidění neexistujícího, zatímco jediná věc, ke které mohlo dojít – přestupek – zůstává nedotčen. V sáhodlouhém povídání náruživý amatérský fotograf s berličkou při ruce zapomíná na svá jednotlivá angažmá, s nimiž se pokouší stůj co stůj napomáhat ultranacionálnímu patosu k lepšímu a mnohem výživnějšímu životu. Zatímco dříve dokumentoval demonstrace nacionálních bolševiků a příznivců překotného ultranacionalismu……nyní přesahuje sám sebe a stává se aktivním podporovatelem Konvičkova uskupení islamofobů. S vlaječkami přeškrtlé mešity a tváří sličné Haškové před čočkou fotoaparátu neopomíná na klasické: “Jsem Čech a Evropan. A Čechem chci také zůstat“.

Ashampoo_Snap_2015.09.20_22h30m19s_001_

Bohužel…….význam češství se pro amatérského fotografa – invalidu vytratil někam do neznáma. Ultralevicová scéna propojující světy levicového i pravicového extrémismu díky podobným lidem dostává nový punc a přibližuje jedince, jako jsou Okamura, nebo Bartoš k většímu vlivu na společnost……Pro nacionálně bolševickou scénu zůstávají fašistickými zrůdičkami poslanci z parlamentu, zatímco ti opravdoví milovníci a pomocníci nacismu i fašismu jsou pokládáni za neškodné, protože pomáhají nacionálním bolševikům k boji proti vládnímu fašismu, kde jedinou zárukou ráje v nekonečném pekle síry zůstává inženýr Miloš Zeman, jež tu a tam tlůmočí médiím přesně to, co si sami ve skrytu duše radikální extrémisté myslí.

Právě proto jsou prupovídky nacionálních bolševiků o fašizace společnosti tragikomicky úsměvné. Zatímco jsou na setkáních nacionálních bolševiků jako partneři a hosté přibíráni neonacisté s neofašisty, na demonstracích jsou to právě policisté, kdo jsou hysterickými tóninami nazýváni nacisty, nebo fašisty kvůli tomu, že nedovolí radikálůmvolné pole působnosti. Není například zrovna toto, jeden z příkladů fašizace společnosti? Není například Pavel Matějka jedním z těch, kdo napomáhá fašizovat Českou republiku? Pokud ano, potom facebookový příspěvek výše jmenovaného pána dostává nástřik komičnosti, ve které ten, kdo fašizuje obviňuje názorové oponenty z fašizace.

Ashampoo_Snap_2015.09.21_06h18m48s_020_

Pavel Matějka se účastní demonstrací Bloku proti islámu. V přátelích má Adama B. Bartoše, se kterým je vyfotografovaný na společné momentce. Někdo by mohl říct, že je to nezávadná fotka ze setkání s Nočními vlky, kteří Česko nedávno navštívili……pokud by pan Matějka byl tak velkým odpůrcem fašizace společnosti, zcela jistě by nepózoval na stejné fotce s někým, kdo je vyhlášený antisemita a spojovatel neofašistických a silně xenofobních spolků v republice.

matejka_bartos
Pavel Matějka – muž s berlí napravo

Jak později na fotografiích uvidíte, Pavel Matějka nemá potíže s tím pobývat v blízkosti vysokých stranických představitelů Národní demokracie. Ve svém vyjádření(uvedeném na začátku článku) o trenýrkách nad střechami Pražského hradu klopýtající “fotograf” píše: “Pražská kavárna nám demonstruje čeho všeho je schopná! Jaký trest je asi čeká od naší justice?! Za hanobení státní zástavy, urážku prezidenta ČR i symbolu země a národa, zneužití, používání cizí věci a vloupání se do cizí věci! A svým konáním nabádání k ohrožení hlavy státu, prezidenta ČR M. Zemana! ” ……to samo o sobě je velmi zábavné. Každý s minimálními znalosti práva na první dobrou pochopí, že aktivista ve svém facebookovém prohlášení střelil vedle jak ta jedle. Vnilknutí na lešení není opravdu vniknutím do cizí věci. Aktivisté ze Ztohoven prezidentskou standartu sundali a následně vrátili policistům, zatímco místo ní několik hodin vlála do pozdně letního svitu standarta více vypovídající o stylu prezidentovy politiky.

Pokud pomineme totální neznalost nahrazenou citem pro extrémismus….tak poté je na řadě poslední část uvedeného odstavce: “A svým konáním nabádání k ohrožení hlavy státu, prezidenta ČR M. Zemana!Kým, nebo spíše čím Ztohoven výměnou standarty za trenýrky aktivisté ze Ztohoven prezidenta ohrozili? Na sociálních sítích, kde byly k vidění poprvé fotky z provedené akce, byla zároveň zveřejněna doprovodná báseň, jejíž text si každý může přečíst:

Ashampoo_Snap_2015.09.20_23h21m45s_003_

Obsahuje vtipně podaný text nějakou výzvu ke škodění, nebo jakémukoli ubližování Zemanovi? Nic takového v něm není. V dalším facebookovém vyjádření Ztohoven na sociálních sítích také nikdo nevyzývá k útokům vůči Miloši Zemanovi

Ashampoo_Snap_2015.09.20_23h27m15s_004_

O jaké vyvolávání násilí nebo ohrožování prezidenta republiky jde? Nacionální bolševismus je klonem extrémních ultralevicových i ultrapravicových myšlenek, kde zelenou mohou dostat například eugenické poučky, jež nabízejí panslavismus a všeslovanskou jednotu jako recept pro očistu národa, kde podřadní musí být vyhlazení, nebo vysídleni pryč mimo území Česka. Jako příklad by mohl sloužit neúspěšný projekt „Pochod Bohemia“, za nímž stáli někteří členové Holešovské výzvy i prorusky agitující aktivisté dneška. Ostatně, stejní lidé stojí za Svobodným vysílačem, na němž nedávno obhajoval své myslenky  činy slovenský neonacista Magát

Ashampoo_Snap_2015.09.21_04h20m12s_014_

………a stejní lidé se pohybují v řadě dalších projektů, v nichž také Pavel Matějka nějakým způsobem firuguje.

Blízkost Konvičkova Bloku proti islámu a Bartošovy Národní demokracie se nedá v poslední Matějkově větě: “Nezasáhne li policie, nebo složky k tomu určené, zasáhneme my!” přehlédnout. Jako kdyby si Pavel Matějka zrovna předčítal poslední “manifest” Jany Volfové a v menší obměně jeho ideové naplnění dodal do svého výkřiku do tmy. Autor vyjádření o více jak sto slovech zakončující tečkou dodal svému vyjádření extrémistický podtón ochoty militaristického ducha, jež z některých promotérů Holešovské výzvy teče doslova po hektolitrech. Bylo by opravdu komické sledovat holešováky, jak ochraňují prezidenta republiky. Taková Věra Řezníčková by o tom mohla vyprávět sáhodlouhé příběhy. Přidušenou hrát umí, tak by alespoň hereckému talentu mohla naučit ostatní komiky v šapitó. Možná by se senzacechtivá média konečně lapila do hozené smyčky a debakl z 16. listopadu 2014 by konečně zůstal pověstným kostlivcem ve skříni.

 

[embedplusvideo height=”434″ width=”540″ editlink=”http://bit.ly/1QrNMsa” standard=”http://www.youtube.com/v/-P8aB4IhphI?fs=1″ vars=”ytid=-P8aB4IhphI&width=540&height=434&start=&stop=&rs=w&hd=0&autoplay=0&react=0&chapters=&notes=” id=”ep8684″ /]

I tehdy, před více než rokem eskapádou s autem před policisty stráženým Hradčanským náměstím stoupenci Holešovské výzvy porušovali zákon. Ukazovali s hrdostí sobě vlastní absolutní neznalost paragrafů, zatímco za cvakotu Matějkova fotoaparátu v pokusu o donucení policisty k nějakému přešlapu, začali na strážce  pořádku pokřikovat: “Zajišťujete práva fašistům, chápete to česky? Chtějí vyvřaždit všecky, ale vás zavraždí taky a ještě jim pomáhejte. Vy to nevíte? Vy nevíte, co se tady děje?”…….opět, ti co chtěli dodržení legislativy byli fašisty, zatímco hysterizující radikálové si hráli na oběti systému, jež byl sám o sobě mnohem víc tolerantnější, než samotní holešováci očekávali.  Je velmi pravděpodobné, že by se pohrobci Holeěovské výzvy chovali podobně i v případě jednání před Pražským hradem a sáhli by k dalšímu porušování povinností opravdu slušného občana.

Dělat si z politika, tedy i z prezidenta republiky, legraci, je v demokracii něco naprosto normálního a dokonce žádoucího. Není na tom nic trestného a stažení prezidentské standarty není trestným činem, nýbrž pouze přestupkem, za který je možné dostat pokutu až do výše 10 000 korun. Okouzlen speciální teorií kdo fašista je a kdo není, přivádí Pavel Matějka čtenáře do komických situací. Větu: “Kdy začnou špehovat a hlídat ty, kteří tuto zemi fašizují a jsou i svým konáním i chováním opravdu nebezpeční této zemi a ne jen jí!” opravdu už vzhledem k tomu s kým se stýká a v čem působí nemůže Matějka myslet vážně. Lidé pohybující se kolem amatérského fotografa jsou opravdu velmi podivnou sortou extrémismu. Tak například Holešovské výzvě blízký Zdeněk Ponert. Jako radikál má zvláštní teorie o tom, že všichni nacionalisté napříč politického spektra by se měli spojit proti fašistům ve vládě.

Ashampoo_Snap_2015.09.21_04h38m43s_015_

Svého času byl Pavel Matějka s Ponertem na ostří nože, ale to se kvůli podpoče a nepodpoře Zemana stalo v okolí Holešovské výzvy jeden čas normální, že se kvůli samostatně vedeným peticím lidé rozešli.

Ashampoo_Snap_2015.09.21_04h41m34s_016_

Ale, to je věc minulosti. Po krátkém nedorozumění přišla touha ideologicky kopat za společné Československo a víra v podporu a společný boj proti ideovým nepřátelům nacionálního bolševismu sepnul radikály opět k sobě. Dokonce ani nevadí, že se Ponert přátelí s neonacistou Pavlem Matějným, jež se z šlégrovských šlépějí vymanil do Bartošovy strany i ultranacionálního spolku Národní obroda, jehož byl Matějný také spoluzakladatelem. Ponert se s vlčátkem z Chotěbuzi stýká například i na pivě, což dokládá níže zveřejněná fotka. Je zajímavé, že Matějkovi vůbec nevadí, s kým se “bratr” v boji za Československo stýká.

matejka_ponert

Stejně tak by se dalo poukázat na rasistu, antisemitu a člena DSSS Miloslava Jandíka. S ním je Pavel Matějka na Facebooku v přátelském objetí a zároveň spolu mají společnou fotografii z jedné z demonstrací, na níž Matějka sbíral podpisy do připravované petice.

jandik_matejka

Když Pavel Matějka nemá rád fašizaci, proč se fotí a stýká s lidmi blízkými s neonacistickou a extrémistickou scénou? Milovníky demokracie a odpůrce extrémismu nazývá fašisty, přitom bez potíží vypomůže s organizováním petice Janečkově militaristické a velmi xenofobní Konzervativní straně, která stejně jako mužík s berlemi a fotoaparátem na krku nepřipouští v ulicích banderovský majdan, ale přináší do veřejného prostoru nový typ extrémismu, podporovaný až z daleké Francie šarmantní Le Penovou, kvůli které Janeček a následně také partnerství s Janečkem uzavírající Bartoš zaprodají celý národ. Terčem Občanské konzervativní strany byli uprchlíci, proti kterým Matějka svou přítomností rád vypomohl.

Ashampoo_Snap_2015.09.21_04h58m09s_017_

Ostatně, jak sám ve svém příspěvku říká: “Každá myšlenka, která má společný cíl, je i mou. Nehrajeme si na svém vlastním písečku, ale chceme měnkit věci společně.“……..i tímto přístupem je Matějka podobný Ponertovi. Není potom divu, že není na závadu blízké přátelství s lidmi z Národní demokracie Adama B. Bartoše. Tomu je také jedno, kde nalezne své sympatizanty. Od DSSS, Pro-Vlasti, pohrobků Sládka nebo stalinistických svoločí rudých mládežníků……..Jenže takový přístup je přesně to, co českou společnost fašizuje, radikalizuje a kazí.

Pavel Matějka se nachází v nejrůznějších neoficiálních hnutích plných nacionálních bolševiků, neofašistů, rasistů a islamofobů. Často je v nich opěvované slovanství, jež je pokládané za jediný správný předpoklad občanství. Předem je zde vytvářena nenávist vůči ostatním náboženstvím, uprchlíkům i etnickým minoritám neslovanského původu……ale tím vším, jak již bylo v článku naznačeno, se nacionální bolševismus vyznačuje…….rudá hvězda je systematicky obohacována o chybějící hodnoty.

Jedním ze silně ultranacionálních počinů lidí kolem Holešovské výzvy a spřátelených uskupení extrémistů je “Projekt Československo“, jehož hlavním cílem je spojit Česko a Slovensko v jeden stát. Lidé z “Projektu Československo” mají blízko k nejrůznějším neofašisticky či xenofobně smýšlejícím uskupením, jakým je například Bartošova Národní demokracie. Náklonost k ní dokazuje přítomnost Daniela Solise na jednom ze zasedání na Slovensku……..v roli politologa pán v černých brýlích a pruhovaném tričku hovoří, zatímco po levici sedící Pavel Matějka u otevřeného notebooku naslouchá slovům “spojky” mezi Národní demokracií a konspiračních teoretiků z New World Order Opposition Organization, Daniela Solise.

Ashampoo_Snap_2015.09.21_01h09m26s_010_
Daniel Solis ve žlutém pruhovaném tričku. Pavel Matějka v bílém triku u notebooku

Snad jen pro připomenutí, kdo Daniel Sjolis je. Na vystoupení na Václavském náměstí dne 29.9.2013 chválil Maďarsko a jeho diktaturu. Ve svém sáhodlouhém projevu  zmiňoval osobní svobodu, kterou mnoho extrémistů považuje za důležitější, než svobodu minorit. Hlavním základem správné společnosti byl v sáhodlouhém výkladu Daniela Solise národní stát, kde hlavním nepřítelem je Evropská unie. Rodina je základem státu, a proto se musí bortit všechna lidská práva homosexuální menšiny.

Konspirátor Solis v onen zářijový den hovořil před neonacisty a extrémisty o svém vidění světa, kde kralují homofobní názory, přání proti ochraně lidských práv, zatímco ve svobodě na ochranu osobního projevu je ukryta touha ponechat beztrestnost neonacistům a přívržencům teorií o bílé čechii. Daniel Solis se před několika lety účastnil jako jeden z řečníků přednášky organizované Evropskou frontou solidarity. Hlavními osobami Evropské fonty solidarity je neonacista Patrik Vondrák s Petrem Kessnerem. Vondrák nemá daleko k osobě Adama B. Bartoše, však také chtěl za novou partaj kandidovat ve volbách. Evropská fronta solidarity vzešla z prostředí italského neofašstického hnutí Casa Pound a její politika plně vyhovuje nově šikujícímu se spolčení neonacistů v Generaci identity. V aktivitách kolem Evropské fronty solidarity se angažuje také Jan Kuřec, místopředseda Dělnické mládeže a šéfredaktor jejího plátku Hlas mládeže.

Ale to zřejmě Pavlu Matějkovi nevadí, protože se Solisem mají stejný cíl, kvůli kterému si navzájem pomohou. Oba dva rovněž nesnáší Evropskou unii, NATO a vše spojené s odmítáním tradičních hodnot.

O nesnášenlivém tónu a xenofobním obsahu Projektu Československo hovoří mimo jiné také to, že na facebookové zdi výše jmenovaného projektu jsou sdíleny příspěvky silně xenofobních extrémistů z Pro-Vlasti. Samotná Pro-Vlast je řízená a prolezlá neonacisty a sdílí na svých stránkách také obsah od White Media a DSSS.

Ashampoo_Snap_2015.09.21_01h44m26s_011_

Pavel Matějka se utápí v islamofobii. Možná je tomu tak proto, že muslimové v rozporu se slovanstvím nevěří v křesťanství, jež je v mysli nacionálního bolševika jednou z tradičních hodnot. Extrémista s berličkami u pasu na své facebookové zdi sdílí také nepravdivé dezinformace a lži o muslimech, islámu a uprchlících. V Dánsku nikdo za Islámský stát nedemonstroval, přesto Matějka, podobně jako Okamura, rozšiřuje vesele dál účelově pojatou demagogii. Na nepravdivost tvrzení o prowahhábistické demonstraci v Dánsku upozornila lidskoprávní organizace Hate Free.

Ashampoo_Snap_2015.09.21_02h35m10s_012_

Své názory na Václava Havla má Pavel Matějka stejné se sympatizanty Tomia Okamury………ale to není nic nového. Lidé s nacionálně bolševickým stylem smýšlení mají většinou nízkou sociální inteligenci, a proto jakékoli projevy ochraňovat lidská práva považují za projev slabosti. Proto využívají polopravd a lží k ponížení svého ideového nepřítele

matejka_libi

Není snad tohle všechno důkazem napomáhání fašizace společnosti? Pavel Matějka by se měl zamyslet především sám nad sebou a teprve poté ostatní nazývat šiřiteli fašismu, nebo fašizace společnosti.