Adam B. Bartoš ukázal v Teplicích svou pravou tvář

Adam B Bartoš si se skupinkou neofašistů a nejrůznějších extrémistů starého střihu hrál na tábory lidu. Bez hymny s velkým množstvím vlajek a překotnou dávkou amatérismu přijela na sever Čech za doprovodu neonacistů a neofašistů atrapa blanických rytířů.

Místo slibů z Vyšehradu nejznámější antisemita v zemi ukázal Tepličanům radikály v khaki uniformách. Ti postávali jako symbol nové republiky, zatímco se Lucie Šlégrová dmula pýchou nad tím, že po dlouhé době exceluje na nějakém veřejném setkání. Časy těhotenství a příprav pohansky pojaté svatby jsou pryč, a tak se bývalá hvězdička Vandasovy severočeské bandy přidává se svými kumpány do Bartošova klubu protičeských aktivistů.

Ashampoo_Snap_2015.10.12_13h01m26s_001_
Zdroj: Internet

Černá následovaná kanadami, černými punčochami i krátkou minisukní dodávala setkání staromilenecký šmak janovských bouří, kdy kanadami obutí a nenávistí vyzbrojení pochodovali proti místním Romům. Díky Bartošovi má cháska dávných časů znovu příležitost ke svým perverzím. Björník by byl zcela nepochybně na svou maminku pyšný. Národní demokracie zase jednou ukázala, jakou opravdu je. Přeplněna slov o Kramářovi napomáhá ultranacionálním vysloužilcům zpátky do veřejného života. Například takový Pavel Matějný by mohl vyprávět. Jako ostravský předluženec údajně načerno pracující v luzích a hájích hlavního města, zkoušel se Šlégrovými vytvořit svou vlastní partaj extrémistů, až nakonec zakotvil v Bartošově přístavu se spolkem Národní obrody.

vlajka_mat
Zdroj: Internet

Bílá s černým proužkem doplněná o rudý kruh až moc připomíná prapory Hitlerovského Německa. Na druhou stranu je na první dobrou vidět hlavní ideový obsah Bartošovy nové republiky, o které nejvrchnější radikál na sociálních sítích tak často a tak mile rád hovoří. Ve snyslu hesel “spojme se s kýmkoli, hlavně, že máme společný cíl” antisemita poodhaluje zákoutí své mysli a zkouší, co všechno lidé z okolí nacionálního bolševismu skousnou. Zatímco někteří se znechucením odcházejí, jiní si hrají na to, že nic nevidí a pokládají neofašismus nebo neonacismus jako nutné zlo, které je třeba k vyvolání převratu vůči “fašistům” ve vládě. Nakonec mohou být všichni spokojeni.

Staré známé přijeli podpořit identitáři z Generace identity a Pavel Matějka, kromě účasti na demonstraci a projevu k účastníkům, také všechno nafotil.

Ashampoo_Snap_2015.10.12_13h48m38s_004_
Zdroj: Facebook

Národní demokracie s demonstrací 11. října 2015 v Teplicích měla začít o druhé odpolední, zatímco s její přípravou na veřejném prostranství začala jen pár minut před ohlášeným začátkem. Pořadatelé podle některých svědků obcházeli VIP demonstranty i nahlášené řečníky, zda mají vlajky, prapory i požadovanou aparaturu, bez které by nebylo slyšet na teplickém náměstí před několika desítkami účastníků ani slovo. I když ani v tomto ohledu nebylo o co stát. Řečníci si tragikomicky protiřečili a vesele svým přístupem ukazovali pokálené plenky svého radikálního amatérismu. Lidé s mikrofonem v ruce přišli, aby tak jako v agronáckovských restauracích, zamumlali cosi do větru. Většina z přítomných nevěděla, o koho se jedná, protože se mužíci zapomněli bez chyb a zcela zřetelně představit.

Bezchybná čeština není doménou českých nacionálních luhů a hájů. Ostatně, je to vidt u samotného Adama B. Bartoše, který zapomíná a vyjadřuje se v rozporu se zákonitostmi a zvyky spisovné češtiny. Naturalizuje své já, stejně jako se pokoušejí Bartošovi pochopové naturalizovat extrémistickou scénu podle svých představ a snů. Nicméně, nacionálně bolševická scéna nebyla s Bartošovým umění radikalismu plně spokojena, a tak si podle některých vynucovala vystoupení extrémisty Jiřího Černohorského i o berličkách cupitajícího Pavla Matějky. Oba dva pánové byli zcela jistě štěstím bez sebe, protože skupinka radikálně naložených spoluobčanů stála o jejich slova.

Adam B. Bartoš ukázal v Teplicích svou pravou tvář. Není proto divu, že po pár minutách více jak polovička účastníků demonstrtaci opustila. Sen o třech stovkách účastníků je opravdu pouze trapnokomickým snem nejznámějšího antisemity v zemi.