Chovancovy koncentrační tábory ukazují populismus i nelidskost Sobotkovy vlády

Vláda vůči uprchlíkům praktikuje fašismu podobající se politiku. Zvolila si černý scénář s nedůstojnými podmínkami, ve kterých policista s obuškem, služebním psem a promočenou matrací představuje vizitku krutosti, kvůli níž by se každý uprchlík měl vyhnout fašizující České republice. Před několika dny vydaná zpráva ombudsmanky Šabatové pouze potvrzuje zvěsti rojící se kolem detenčního zařízení v Bělé-Jezové. 

Politika ministra Chovance ohrožuje bezpečnost České republiky, protože malé děcko s traumaty je potenciálním nebezpečím, tikající bombou, která se může ve špatném obrátit proti všem. Dlouhodobý, účelově podaný přístup k uprchlíkům rozlišující války na horší a politicky méně horší, je doprovázený praktickou ukázkou, kam až je vláda ochotna se svými organizacemi klesnout.

Imigrační pracovník, očekávající od tyranizovaného cizince přesně dané reakce, nyní přechází do dalšího podobenství. Je nahrazen bachaři a soukromými ochrankáři. Lidé zvyklí na kriminálníky nejrůznějšího zrna nyní hlídají v rádoby vězeňském režimu cizince prchající před válkami a pronásledováním. Po týdnech a měsících útrap zažívají uprchlíci v detenčních zařízeních uprostřed Evropy další šok. Veřejný ochránce práv ve své druhé návštěvě odhalil velmi šokující zjištění.

Ashampoo_Snap_2015.10.15_15h09m16s_001_

Lidé, kteří se ničeho nedopustili, jsou systémem, pravidly Chovance, nuceni strpět podmínky, ve kterých se nenacházejí ani ti nejhorší vězni. Zima, chlad, hlídačka s obuškem v ruce, zakuklení policajti, služební psi, nucené vstávání v deset večer, dehonestující chování zaměstnanců bezpečnostní agentury…….to všechno vyvolává v cizincích potenciální odpor s nenávistí, jež by mohl teoreticky eskalovat teroristickým útokem nebo radikalizací minimalistické klaky wahhábistů, jež se také na území Česka nacházejí. Vláda zvolila otřesný fašistický přístup, protože si naivně myslí, že tímto způsobem odradí všechny ostatní potenciální uprchlíky od cestování do Sobotkou ovládané země. Kravaťáci v Praze ignorují fakta….hrají si na ochránce státu, přitom ho svými plány ohrožují.

Chtě nechtě přicházejí na mysl vzpomínky na koncentrační tábory druhé republiky, kdy pod kuratelou českých strážníků umírali ve jménu segregace Romové. Český fašismus aktivisticky zahájil holocaust romského obyvatelstva…….nastolil kruté podmínky, ve kterých Romové umírali hlady, na infekce, ve vodách přilehlých rybníků, aby následně českošlovenští četníci pod kuratelou fašistické vlády nechali československé občany v transportech zplynovat v některém nacisty zřízeném táboře smrti.

Tábory segregace v minulosti znamenaly smrt nebo cestu za smrtí v náručí esesáka…….současné tábory segregace sice smrt nepřinášejí, dokonce ani neznamenají transporty do továren smrti, přesto vytvářejí velmi nebezpečné prostředí, kdy Chovancova politika vyvolává v cizincích odpor s nenávistí, protože hlídačka obuškem odstrkující malé děcko od mřížoví, nebo zakuklený policajt se služebním psem u pasu vyvolává v rodičích touho po pomstě, jež by teoreticky mohla vyústit třeba v teroristický útok nebo radikalizaci minimalistické klaky wahhábistů na území České republiky. Zprávy zveřejňované v Respektu, nebo A2alarm.cz jasně ukazují na nevhodnost státní politiky.

V období nacismu si děti hrály v koncentračních táborech na dozorce a mukly……..děcka se tím snažila v představách uniknout z hrozné situace, ve které se nacházela. Projednou malý tvoreček přestával být nickou odsouzenou k smrti, protože v roli esesáka pocítil, jaké je to být na vrchu společenského žebříčku a diktovat jiným……..atmosféra pekla se zaryla hluboko do osobnosti počínajícího života……..ukrutné trauma se vsáklo do podvědomí a stalo se tak nezapomenutelným mementem generací………k podobným situacím dochází v detenčních zařízeních, ve kterých si děti uprchlíků hrají na policajty a cizince……..dětská duše touží uniknout…..dětské hry končí etudou na podhrabání plotu……..

Právě tady a právě teď dochází k nevratným škodám na dětech. Česká republika fašizujícím přístupem porušuje mezinárodní úmluvy, smlouvy……Evropský soud pro lidská práva shledává v počínání Česka porušení Úmluvy o právech dítěte a čl. 3 Evr. úmluvy. Vláda premiéra Sobotky má plná ústa ochrany lidských práv, ale ve skutečnosti se k ochraně lidských práv staví zády. Možná si činovníci z Lidového domu vybírají, komu poskytnout nadstandard lidství a ke komu se chovat jako čeští fašisté z dávno zapomenutých časů…….opravdu hladovějící děti, nebo neposkytnutá zdravotní péče čtyřletému chlapečkovi, patří do priority státu?

Česko selhává, sklouzává k praktikám z období fašismu……ministr Chovanec i šéf Odboru azylové a migrační politiky Tomáš Haišman by za selhání mšli nést osobní zodpovědnost.