Islamofobové vyrábějí z hodin dějepisu výuku islámu

Islamofobové se chovají na chlup stejně jako antisemité z dob nacistického Německa. Démonizují nenáviděné náboženství, zatímco kladou do popředí křesťanství, jako monopol na zdárný život průměrného čecháčka. Odpůrci všeho muslimského těží z nevědomosti, a proto se rozčilují doběla, pokud se na školách hovoří také o jiných náboženstvích, zvycích a kulturách. Děcka získávají vědomosti a skrze ně nalézají cestu k toleranci nepoznaného. 

To je pro islamofoba doslova vražedná kombinace. V této situaci nepomůže vytrhávání stránek z učebnic, nebo podepisování jednotlivých statí s přáním, aby se zrovna o tomto děti neučily. To, co je jinak běžné na školách v zahraničí, to je pro zpátečnické radikály doslova satanské. Jakákoli invence učitele přibližující učební látku blíže k mysli studenta je potencionální hrozbou extrémistova vesmírna. Žhaví se klávesnice a píší se výhružné emaily vzdělávací instituci, jež se pokusila netradiční formou seznámit žáky s probíraným tématem.

Typickým příkladem by mohla být výuka na základní škole v Trutnově. Paní učitelka zpestřila dějepisné téma islámu názornou ukázkou tradičních oděvů, do nichž se některé muslimky oblékají. Studenti se na vlastní oči dozvěděli jaký je rozdíl mezi čádorem, hidžábem a burkou. Mohli si oblečení vyzkoušet a takříkajíc doslova osahat. Hodina byla zakončena jakoby muslimskou modlitbou.

Ashampoo_Snap_2015.10.21_12h36m46s_003_
Zdroj: screenshot z webu Základní školy v Trutnově

Studenti si klekli na zem a napodobovali to, co jim paní učitelka předtím poradila. Ke skutečné modlitbě mělo počínání v hodinách dějepisu daleko, přesto bylo dostatečným důvodem k islamofobním hodokvasům na sociálních sítích. Názorná ukázka. Přiblížení k jiné kultuře dostává v mysli radikálů úplně jiné podobenství. Paní učitelka je nepřímo pasována na imáma a dějepisný výklad islámu seznamující studenty sedmých tříd s jinou kulturou, dostává šmak výuky islámu.

Radikál při pohledu na  fotografie vidí doslova trávu růst. Blok proti islámu neváhá a přesně po vzoru antisemitských radikálů prvorepublikové a druhorepublikové éry žhaví dráty. Potentáti přátelství s Úsvitem nabádají své příznivce ke slovním útokům vůči bořičům pracně vytvořeného ideálu extrémismu. Lidé mají psát a bombardovat emaily vedení vzdělávací instituce. Opět se rozehrává hra na znechucení veřejnosti, kdy se pár desítek radikálů pokouší vytvořit dojem pohoršení masy lidí nad speciální výukou dějepisu. Cokoli spojeného s multikulturou je pro islamofoba důvodem k propagaci nesnášenlivosti. Pokrok, natož vzájemné porozumění je pro radikály něco naprosto nechtěného, protože jen se zpátečkou v ruce je možné propagovat hodnoty islamofobie.