Je Vít Bárta sponzorem Bloku proti islámu?

Blok proti islámu pořádá demonstrace a jako bonus navrch nabízí dostatečnému počtu sympatizantů převoz autobusy na místo konání. Krajně pravicoví extrémisté vydávají tiskoviny, ve kterých pořádají v rozporu s demokracií a ústavou nálety na muslimskou komunitu. Radikálové s entomologem navrchu si počínají jako prvorepublikoví i druhorepublikoví fašisté. Jen si místo Židů vybrali muslimy, o které se otírají tam, kde mohou.

To všechno stojí nemalé peníze a člověk se chtě nechtě začíná ptát, kde na to všechno islamofobní klaka bere peníze. Členské příspěvky nemohou zcela logicky pokrýt všechny nutné náklady, a proto musí v pozadí stát někdo další, kdo sype peníze do společné kasičky. Na mysl přichází dávno zapomenutý miliardář Vít Bárta. Objevuje se jako rádce v Úsvitu bez Okamury a v zákulisí se šušká o tom, že se některé z demonstrací Martina Konvičky probíhaly za dárcovství bývalé hvězdičky Věcí veřejných.

V hysterizujících záchvatech protiuprchlických a protimuslimských nálad je podpora radikálů dobrou příležitostí k výtahu do společenského dění. Martin Konvička je skvělou hračkou, figurkou, se kterou se dá dostat do veřejné známosti. S tiskovými konferencemi pořádanými Blokem proti islámu jsou po dlouhé době k vidění poslanci Věcí veřejných zvoleni do Sněmovny v trikotu Úsvitu. Kádner s Havlovou zcela nepokrytě poukazují na nepřímou propojku islamofobů s Vítem Bártou. Zcela určitě se nejedná o náhodu.

S postupem času se ke Konvičkovu hnutí přidává malý, naprosto nevýrazný předseda ještě méně významného projektu Domov. Pan Štěpán je mluvou velmi odhodlaný. Dodává seskupení šmrnc radikalismu a štengruje účastníky sešlostí k větším ovacím.  V politickém zákulisí se objevují neověřené informace o tom, že za Domovem a jeho vznikem stojí Jana Volfová.  O co víc, stejná Jana Volfová je také údajnou strujkyní spolupráce mezi Bártou a Konvičkou. Jana Volfová nahlašuje demonstrace a staví se v nich do rolí uvaděčů. Jako bývalá sociální demokratka a zastánkyně ruské anexe Krymu představuje Volfová jednu z vůdčích postav Konvičkových islamofobů. Politická turistka má kontakty na nejrůznější současné i bývalé poslance a mezi nimi má být také Vít Bárta.

Na posledních akcích v kulturních domech je k vidění mnoho dlších představitelů Věcí veřejných. Mezi nimi bychom mohli zmínit například bratra Kateřiny Klasnové, Filipa Klasnu. Ten se objevuje po odchodu z iDnesu v Johnově Security magazinu, v jehož obsahu ve valné většině naleznete protimultikulturně a islamofobií překořeněné články. Na veřejnost prosakující informace naznačují, že i za Security magazínem by mohl s financemi postávat Vít Bárta. Ten měl také na kandidátku Úsvitu protlačit Kláru Samkovou, jež následně kvůli kauze v České spořitelně musela partaj opustit.

Blok proti islámu po uzavření “koaliční smlouvy” s Úsvitem, přestal fakticky existovat. Viditelní jsou pro veřejnost pouze Konvička s Volfovou. Oba dva se pasovali do rolí vůdců politicky angažovaných islamofobů. Postávají po boku poslanců Úsvitu a pokoušejí se obcházet zvyklosti demokracie, když skrze úsvitáře prosazují své plány a recepty na větší ukotvení islamofobie do paragrafů Česka. Proslýchá se, že díky smlouvám ve formě směnek za místo na kandidátce a úpisům do roku 2018 se mnoho zakladatelů IVČRN otočilo k vedení zádySamotný Blok proti islámu společně s islamofobními okruhy zažívá střet rivality, rivalů, kteří by na pověstném slunku také rádi alespoň na vteřinu zůstali. Rvačka o příčky na žebříku v těsném prostoru začala Naštvanými matkami, Evou Hrindovou, jež ve jménu svého zviditelnění z kauzy strženého plakátu udělala div ne další teroristický útok.

Pravidelná mluvčí na demonstracích Bloku na svých webovkách radí, jak být úspěšnou političkou a nelibě, poobně jako Sláma s Volfovou vidí aktivity naivní Lucie Hašková, jež si organizuje demonstrace jak chce, nezávisle na přání Konvičkova přítele Jiřího Slámy. Ten stojí za Naštvanými matkami a zároveň, možná kvůli mladické naivitě, Haškové zprvu v organizování demonstrace pomohl. Jakmile se extrémistka přestala řídit příkazy samozvaných “Blanických rytířů”, dochází k hádkám a prozatím jen ke slovním útokům, kdy má drzost Haškovou bolet. Islamofobní kruhy ukazují, že si ženy nectí a v případě nutnosti jsou k ženě drsní. Hašková vybraným lidem údajně slibovala výtah nahoru, zatímco si někteří za výtah vybrali něco, nebo lépe řečeno někoho jiného.

Je možná jen otázkou času, kdy Vít Bárta vyleze více na veřejnost a jeho možná příslušnost k Bloku proti islámu nebude jen zákulisní informací bez jasně položených důkazů. Politické spojení s Úsvitem bez Okamury je prokázané. Bárta se k němu sám doznal. Bylo by bláhové, kdyby stejný Bárta ponechal Blok proti islámu bez povšimnutí.