Martin Konvička jsou s Tommym Robinsonem zachránci Evropy k pohledání

V Drážďanech se před několika dny pod pláštíkem Pegidy sešla skupinka evropských radikálů. Spřátelené šiky krajně pravicové scény se sešly ku příležitosti slovních útoků vůči uprchlíkům. Nešťastlivce bez domova, prchající před zrůdnostmi válek překreslili radikálové do podobenství nových okupačních armád, ve kterých plačící dítě není nic jiného, než třaskavá nálož, před níž jako jediná ochrana poslouží skupinka čestných a zásadových představitelů nového společenského řádu. 

Představitelé nejrůzvějších spolků s každou další větou vyvolávají frenetický záchvat nadšení. Konečně se našel někdo, kdo veřejně a navíc beztrestně zaútočí s pomocí několika slovíček na nepřítomné uprchlíky. Pohledem do hlediště blikají fotoaparáty mladičkých xenofobů, zatímco na jevišti jednotlivá setkání připomínají schůzku sportovců. Jen místo dresů vytahují maličké hadříky, se kterými se následně fotí. Podobají se malým capartům, jen místo lízátka, z něhož mají neskonalou radost, dostali nedospělí dospěláci jako dárek další sraz abiturientů extrémismu.

Někteří z účastníků se dlouhá léta neviděli. Jeden po druhém zakládal tu či onu organizaci, ale taková fotka s praporky……to bude teprve šlágr na poličce v pokojíku. Bývalý šéf a duchovní otec Czech Defence League, Martin Konvuička, tou dobou úsvitářský superlídr do krajských voleb, neodolal a udělal jeden snímek s rovněž bývalým předsedou English Defence League Tommym Robinsonem.

Ashampoo_Snap_2015.10.21_23h35m35s_017_
expředseda CzDL s expředsedou EDL v Drážďanech

Chlapci se drží kolem ramenou, jako kdyby byli bývali pokrevními bratry. Vrchní český deislamizátor přiznávající se k sexu za úplatu, je v objetí s britským radikálem, o němž tamější noviny běžné píší jako o britském neonacistovi. Tommy Robinson, vlastním jménem Stephen Yaxley-Lennon, má mnoho pseudonymů. Používá je při své často nezákonné činnosti. Posádka pasující se na zachránce Evropy od uprchlíků a islámu dostává prazvláštní podobenství. Britský “kamarád” českého radikála, podle něhož Konvička zakládal Czech Defence League, má přinejmenším zkušenosti jak s fyzickým násilím, tak s falšováním cestovních dokladů.

Pod vymyšlenou identitou, jako Andrew McMaster, vycestoval letadlem z Londýna do New Yorku a vstoupil tak na území USA jako ilegál. Za tento počin si vysloužil deset měsíců ve vězení. Zakladatel English Defence League a Europe Defence League, Stephen Yaxley-Lennon byl v roce 2005 odsouzen za držení drog a mezi výčty provinění nechybí ani flastr za hypoteční podvody, za které byl vůdce britských islamofobních radikálů následně v lednu 2014 odsouzen k 18 měsícům odnětí svobody. Po půl roce byl propuštěn do domácího vězení. Porušoval však jeho podmínky, a tak byl následně po čtyřech měsících povolán zpět do nápravného zařízení, ve kterém měl xenofob strach z napadení ostatními spoluvězni. Ostatně, právě kvůli těmto obavám byl propuštěn do domácího vězení.

Stephen Yaxley-Lennon, alias Tommy Robinson, je vskutku příkladným vlastencem. Mrhá penězi daňových poplatníků, zatímco jedním vrzem kritizuje uprchlíky jako nelegální okupanty, proti kterým je třeba zasahovat. Mezi nejnovější počiny radikála z Ostrovů patří obvinění z napadení muslima. To se musí islamofobům líbit nejvíce……vůbec nejzajímavější je postoj bývalého vůdce EDL. Za veškerá příkoří, za vězení, za úvěrové podvody neviní sebe, ale všechny ostatní. Za všechno může stát, za všechno mohou političtí odpůrci a za všechno mohou především muslimové…….radikálové si hrají na silné, přitom jsou ve skutečnosti slabými a naprosto nedospělými k tomu, aby vzali zodpovědnost za to, co dělají.

Martin Konvička je fanatik tolik podobný antisemitům z třicátých let a pokud se bude snažit, zcela jistě se bude podobat svému britskému vzoru. Možná notoricky známé vyhrožování studentce v budoucnu doplní vrchní islamofob o ještě peprnější dávku radikalismu a k lehkým děvám z internetových seznamek přidá ještě pestřejší dávku necoudností a porušování zákona, ke kterému již jednou Blok proti islámu skrze Janu Volfovou nabádal.