Netanjahu svými výroky útočí na holocaust a snižuje vinu nacistů

Benjamin Netanjahu provokuje. Překrucováním dějin a využíváním neznalosti ostatních pouze přilévá oleje do již tak napjaté situace v Izraeli. Hitler podle slov Bibiho rozpoutal holocaust na radu Velkého muftího……co na tom, že se oba dva pánové setkali až poté, co vůdce nacistů sáhl po továrně na smrt. To nyní z ideového hlediska nenídůležité. Předseda Likudu potřebuje politicky korektní důvody k drsnější politice vůči Palestincům.

Svými výroky staronový ministerský předseda podporuje a živí extrémismus s radikalismem na obou stranách konfliktu. Sionisté se čertí, pokud odpůrci sionismu a porušování lidských práv kritizují izraelskou vládu z houstnutí dění a antisemité zase naopak mile rádi poukazují na to, jak ti Židé zase vystrkují růžky. Každý si přijde na své…….jen na oběti agrese z řad civilistů nikdo nemyslí. Jako kdyby padesátka mrtvých neexistovala, ztratila se někde v představách krajně pravicových politiků. Jednotlivá vyjádření představitelů Likudu nemají v demokratické společnosti co pohledávat.

Předseda izraelské vlády využívá kolaboranty s nacisty, aby následně ve jménu generalizací ze všech Palestinců vyrobil potomky kolaborantů. Virtuální hordy Arabů z Netanjahuových předvolebních proslovů dostávají nové podobenství. Jsou stejně zákeřní, ale ještě více nebezpečnější. Hlídačka dětí z předvolebních klipů využívá rasismu k rozšiřování své politiky. Samotný Likud nenabízí alternativy pro lepší soužití, a proto vše převrací v bujarý ultranacionalismus, pro jehož pochopení není třeba žádných vědomostí. Velký muftí byl bezesporu velmi kontroverzní osobností, ale tou je také samotný Benjamin Netanjahu. Oba dva totiž nabízejí politiku nenávisti, radikalismu a vyhánění. Mohamed Amin Al-Husseini(Velký mufti) s Bibim představují spasitele ultranacionalismu, nikoli však skutečné politiky, s nimiž by se měly hodnoty demokracie jakkoli spojovat.

Netanjahu svými výroky o Velkém muftí a Hitlerovi útočí na samotný holocaust. Zmenšuje jeho hrůzy a zároveň nepřímo omlouvá nacismus s Hitlerovým podílem na továrně na smrt. Evokuje v lidech myšlenky, že “oba dva přeci nebyli tak hrozní, když k vraždám Židů přesvědčil vůdce nacistů někdo jiný”…………i proto nad podobnými výroky zůstává rozum stát. Je to nebezpečné nejen pro dění v samotném Izraeli, ale je to nebezpečné také pro chápání holocaustu jako takového. Politici by měli mít v památce ty, jež byli nacisty umučeni a povražděni. Benjamin Netanjahu praktikuje velmi nebezpečnou politiku a počíná si totožně s popírači holocaustu.

Jedni odmítají existenci průmyslového vraždění v koncentračních táborech, zatímco Bibi z továren na smrt obviňuje všechny Palestince v okolí.  Ti však za holocaust nemohou. Může za něj Adolf Hitler i jím vedený a propagovaný nacionální socialismus.