Okamura schválil poskytování peněz uprchlíkům, ale ve věcech zpřísnění se zdržel

Ve Sněmovně nezařazený, ale ostře krajně pravicový Čechojaponec Tomio Okamura zase jednou ukázal, jakým ve skutečnosti je. Dnem i nocí poštvává na sociálních sítích proti uprchlíkům, vytváří z nich virtuální armádu celonárodních nepřátel, zatímco v parlamentních škamnech hlasuje v rozporu s tím, co celou dobu hlásá. 

Před více než deseti dny probíhalo vládou navrhované projednávání zákona, kterým se měnil doposud platný zákon o azylu a pobytu cizinců na území České republiky. Návrh nové legislativy byl poslancům 15. dubna 2015 rozeslán jako poslanecký tisk číslo 463/0. První čtení proběhlo přibliřžně týden poté, zatímco to poslední – třetí – se uskutečnilo 2. řijna 2015. Součástí posledních projednávání byly také doplňovací návrhy, kterými zákonodárci měnili a doplňovali jednotlivé statě připravovaných paragrafů.

Bývalý úsvitář se zálibou v “homevidea” plná nenávisti a zapšklého ultranacionalismu měl dostatek času na seznámení se s předkládanými dokumenty. Hlasování mimo reflektory televizních kamer a Bartošem organizovaných táborů lidu je rozhodně něco jiného, než bravurně odvedená práce zákonodárce demokratické země. Málokterý nacionál, milovník Holešovské výzvy, nebo neofašista dokáže zacházet s internetem natolik, aby odhalil, jak si skutečně jejich hvězda extrémismu v parlamentu vede. Mnohem lepší je uvěřit slibům a naprostým lžím, než procházet suchopárné pasáže parlamentářů, o kterých si holešováci myslí své.

Tomio Okamura poskytuje pravidelnou dávku emocí hnědému tónu české politiky. Odmítá jakékoli používání peněz daňových poplatníků na uprchlíky, protože oběti válek a násilí pokládá za vyžírky a naprosté otrapy, se kterými by se stát neměl vůbec zabývat. Vůbec, v myslenkách účelového islamofoba a odpůrce všeho multikulturního, představují uprchlíci nejníže postaveného tvora na světě, jemuž je třeba zabránit vstupu do republiky.

Dokonce i ty čtyři stovky s potravinovým balíčkem na cestu je pro Tomiu příliš. Čtvrtinový Japonec, Korejec a poloviční Čech s poslaneckým mandátem pravidelně opakuje, jak je nemístné, pokud stát podporuje uprchlíky, místo toho, aby je vyhodil ven z republiky. O to víc jsou výsledky hlasování nezařazeného Tomia Okamury překvapivé. Voliči by jistě koukali na to, jak ecxtrémista hlasuje. Má své věrné fanoušky, a ti uvěří vždy jemu, než komukoli jinému.

[quote_center]Tomio Okamura odsouhlasil obírání uprchlíků o jejich finance, ale zároveň souhlasil s tím, aby uprchlíkům, kteří u sebe měli méně jak 400 korun, byla finanční částka při opuštění zadržovacích a detenčních zařízení dorovnána z peněz daňových poplatníků do potřebných čtyř stovek.[/quote_center]

Vidina víček a na smrt nemocných českých dětí skomírajících na úkor uprchlíků mizí s prostory Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Tam je šedá zóna, ve které Bartoš s internetovými kecaly představuje pouze pomyslný žebřík k moci v některých z blížících se voleb.

okamurae5
Zdroj: Poslanecká sněmovna Parlamentu ČR

Najednou nevadí radikálovi s poslaneckým pasem vydávání finančních prostředků z veřejných rozpočtů? Kdyby podobně hlasoval Okamurův odpůrce, zcela jistě by vzniklo další srdceryvné video, ve kterém by bývalý úsvitář mile rád upozornil na to, že pan iks ypsilon propaguje protičeskou politiku a je v následujících volbách nevolitelným. Nemocné děti živené virtuálními víčky přeci čekají na skutečně českou politiku………..

I když ve svých veřejných projevech Tomio Okamura pravidelně o uprchlících hovoří přímo i nepřímo jako o hordách zločinců, vůči kterým je třeba používat co nejpřísnější potrestání, v dalším hlasování o pozměňovacích návrzích se k přísnějšímu postoji vůči uprchlíkům postavil zády. Poslanec Roman Váňa z ČSSD ve svém pozměňovacím návrhu “nabízel” v osmi bodech přísnější postih uprchlíků. Ve sněmovních tiscích pod označením E1 – E8 mužík aspirující na jednoho z neoficiálních vůdců české extrémistické scény dostal příležitost podpořit přísnější potrestání uprchlíků, kteří se v Česku dopustili trestného činu. Předseda Svobody a Přímé Demokracie ovšem reagoval po svém a svůj zlatý okamžik propásl.

[quote_center]Ve věcech zpřísnění vůči uprchlíkům se Tomio Okamura v hlasování zdržel[/quote_center]

Parlamentáři na začátku jednání rozhodli, že při hlasování o posledním bodu E8 (uvedeném na screenshotu) budou také sloučeně hlasovat o pozměňovacích návrzích E1,E2,E3…….zdržením se, nebo odmítntím E8 docházelo k odmítnutí dalších tří bodů.

okamurazpris
Pozměňovací návrh E8, jehož odmítnutím doccházelo k odmítnutí dalších tří bodů.

Mezi ně patřilo například zrušení platnosti dlouhodobého pobytu za účelem společného soužití rodiny, pokud se cizinec dopustí úmyslně spáchaného trestného činu. Tomio mohl jedním vrzem zabránit tomu, aby se v případě nutnosti nebral ohled na celistvost rodiny, jež radikálové přebarvují na novodobé armády okupantů.

Nesmlouvavý postoj s akurátním výrazem nahradil nejznámější český nacionál politikařením. Snad v některém z dalších videí majitel Japa Shopu obšťastní srdéčka svých fandů další sadou lží, nesmyslů, hoaxů, polopravd, nebo zastiňujících omluv své vlastní neschopnosti, ve které soushlas nebo zdržení se v klíčových bodech nacionalisty představuje onu pověstnou politiku nové republiky zítřků i včerejšků.