Pavel Matějný citoval v Havířově Hitlera

Předluženec a partajní společník Adama B. Bartoše, Pavel Matějný, ukázal na nedávném havířovském defilé co je ve skutečnosti zač. Nacismus připomínající spolkový prapor doplnil holohlavý organizátor protiromských pochodů o citaci Adolfa Hitlera. 

Zatímco se mužík s pisklavým hlasem na sociálních sítích rozčiluje nad spojenectvím Vandasovy partaje se Lvem21, v ulicích hornického města si bez obtíží hraje na neonácka z devadesátých let. Následován extrémistou v khaki uniformě rozbalí radikál před zraky zvědavců připravenou řeč. Na úvod se střihne sjednocená hymna Čechoslováků….ostatně, co by se dalo od radikálů očekávat, než další trapnohra na velké Československo, ve kterém každý průměrně kovaný nacionál vidí budoucnost zítřků a snad i včerejšků. V ruchu dopravy vypadá hudební vložka opravdu tragikomicky.

Národní obroda, natož nějaký Pavel Matějný nikoho nezajímají. Snad jen opodál postávajícího kameramana místní televize, jež řečnické umění neonacistů zaznamenává pro pobavení ostatních. Možná právě v tento okamžik bychom neměli zapomínat na to, že Matějný z Chotěbuzi patří do stádečka Adama B Bartoše a Národní demokracie. Právě proto je předlužencovo představení zajímavé, protože dává Národní demokracii další, rozšířený význam poodhalující skutečnou povahu Bartošova jednání, v němž rudý i naprosto zahnědlý radikál táhnou za jeden provaz, protože oba dva mají velmi podobné představy o nové republice obývané pouze “etnickými Čechy”. Na liduprázdném náměstí se před zraky nepřítomných objevuje Ponertova filosofie neúspěšnosti přibližující Holešovskou výzvu s Bartošem i tragikomicky vtipným Pavlem Matějným.

Spolkaři z Národní obrody hovoří o politicích jako o vlastizrádcích, přitom si ani na vteřinu neuvědomují, že skutečnými vlastizrádci jsou právě oni samotní. S prapory na ramenou Matějný po deseti a půl minutách “projevu” cituje na začátku zmiňovaného Adolfa Hitlera:

Ashampoo_Snap_2015.10.26_12h07m21s_001_

[embedplusvideo height=”345″ width=”560″ editlink=”http://bit.ly/1Mm1CPJ” standard=”http://www.youtube.com/v/bEhLIfv7fIU?fs=1″ vars=”ytid=bEhLIfv7fIU&width=560&height=345&start=&stop=&rs=w&hd=0&autoplay=0&react=0&chapters=630&notes=” id=”ep2066″ /]

Policie ovšem po citaci nezasáhla a nechala radikála nadále na svobodě. Jako kdyby v demokracii bylo normální citovat vraha milionů. Slogan Národní obrody je také jako spolkový prapor velice blízký nacistickému smýšlení……alespoň na něj nepřímo odkazuje: “Jeden lid, jeden boj, jedna víra“….. člověk nemusí být nutně znalcem na nacismus nebo extrémismus, aby pochopil smysl podobných vět.  Národní obroda Matějného není ve skutečnosti nic jiného, než záplata neschopnosti za Demokratickou stranu pracujících, na níž se radikálům nepodařilo najít dostatek podpisů pod nutnou petici.

Národní obroda je společníkem Bartošova extrémizování……..alespoň je vidět, o čem Národní demokracie je a jakou politiku ve skutečnosti nabízí.