Tomáš Zdechovský hanobením norské vlajky útočí na symboliku křesťanství

Po sadě zaručeně nestranných a zajisté velmi kvalitně podaných svědectví o tom, jak to chodí v jihoevropských uprchlických zařízeních přichází europoslanec za KDU-ČSL Tomáš Zdechovský s novým, neméně účelově podaným tématem. Krev na zdech hrající si na šahádu nahrazují děti odebrané norskými úřady. Vláda nemůže nic dělat, a tak přicházejí jako skvělí pomocníci doposud málo úspěšní a veřejnosti málo známí kravaťáci ve službách Bruselu. 

Vděčná fotka s nešťastnou maminkou dodá popularitě mnohem víc, než jen nějaké tlachání o stoprocentně pravých a nikým nezpochybnitelných svědectvích o ukrytých radikálech mezi přicházejícími uprchlíky. Zdechovského blogerské pokusy byly velmi vítanou vzpruhou mezi krajně pravicovými radikály. Info o šahádě psané krví, nebo například informace o iPhonech v rukách uprchlíků…….to bylo něco, nad čím si průměrný radikál mastil své ego. Kandidát v europarlamentu za Lidovce si ve světě virtuality pěstuje svou voličskou základnu.

Nějaký Kristus na kříži, otřepané fráze o pomoci potřebným bez ohledu na náboženské přesvědčení…….to všechno byste ve vyjadřování Tomáše Zdechovského hledali jen velmi stěží. Ten, kdo nemá co nabídnout, musí volit radikálnější mluvu, ve které se neberou jakékoli ohledy na poselství ukryté ve Svatém písmu.  Uprchlík není ovečkou boží a ochrana před válkami není přáním Kristovým……….lidovecký politik, podobně jako ostatní populismu naklonení jedinci, mění křesťanství v účelový produkt, který je možné v plné míře využívat tehdy, pokud příjemci křesťanské lásky bývají pouze křesťany.

Pan europoslanec opouští prvoúčelový koncept kopání do bezbranných uprchlíků a pouští se, mimo jiné, do hanobení norské státní vlajky.

Ashampoo_Snap_2015.10.07_14h56m39s_008_

Skandinávský kříž nacházející se na vlajce Norska europoslanec Zdechovský začmáral černou kaňkou. Ač sám je křesťanem a za stranu inklinující ke křesťanství také kandidoval do voleb, klidně symboliku křesťanů ponižuje a střílí tak říkajíc do vlastních řad.

Kříž uvedený na skandinávských vlajkách podle jedné legendy symbolizuje dar papeže, který vyslal vojska k boji proti estonským pohanům. Jiná, velmi populární legenda z 16. století vypráví, že červený pruh látky, na kterém byl bílý křýíž, se snesl z nebe při bitvě v estonském Tallinu 15. června 1219……

Jinými slovy, europoslanec Tomáš Zdechovský, svým počinem přestřelil a ve jménu populismu, s touhou hrdinsky zaútočit na extrémisty propírané Norsko, klidně zaútočil na hodnoty křesťanství, jako kdyby mužík na křížku mohl za počínání světských úřadů. Na jednání europolitika z Hradce Králové je vidět in natura neschopnost populistů, kterým není nic “svaté”, dokonce ani hodnoty křesťanství, ke kterým se Zdechovský hlásí. Pokud je kříž, odkazující na křesťanství, například na norské vlajce, potom je zneuctěn, protože se ocitl na místě, jež si parlamentář vybral jako oběť svých performaci.

Ashampoo_Snap_2015.10.07_16h06m27s_009_
Zdroj: screenshot Twitter

Zatímco si každý může ověřit pravdivost Zdechovského tvrzení o uprchlících, v případě Evy Michalakové a jejích dětí je zo nemožné. Norské úřady nemohou nic zveřejnit a samotná maminka tolik známá z příspěvků extrémistů rovněž neodkryla všechny karty tak, aby bylo jasné, o co ve skutečnosti šlo. I proto jsou demonstrace proti Norsku vítanou kratochvílí, v níž jednotliví aktéři skrze severský stát útočí na Evropskou unii(sociální systém je vzorem pro mnohé státy Unie), hrají si na obhajobu všeho českého a zároveň obhajují křesťanský etos o plnohodnotné rodině.

Norsko podle hashtagů europoslance Tomáše Zdechovského krade děti………to je krásná politická agitace…….tam, kde jsou děti, tam zcela jistě nechybí zájem voličů………na hozenou udici se chytí dokonce i ti, co se nechytali u příspěvků s islámem a uprchlíky……..

Hanobením státních vlajek hanobitel dává najevo chuť uznávat generální vinu všech. Nenávist by se neměla snášet na symboliku státnosti, protože státnost není viníkem neštěstí nebo událostí. Vlajka státu symbolizuje stát a ten symbolizuje národ, jež ve státě žije.Útok vůči vlajce je tedy útokem vůči národu a nikoli pouze proti politice jako takové. Z tohoto pohledu europoslanec nejenže zaútočil na hodnoty křesťanství, ale také na Norsko a norský národ zároveň………co bude následovat dál? Klesnou radikálové při demonstracích na úroveň hlupáků pálících vlajky Izraele?

Ashampoo_Snap_2015.10.07_16h55m08s_011_

Populismus Tomáše Zdechovského nepřímo nabádá k agresi…….nejdřív to byla agrese vůči muslimům…..vůči uprchlíkům a nyní je to agrese vůči severskému Norsku, protože ve jménu neznalosti své vlastní, i těch ostatních, jsou norští sociální pracovníci s úřady i norskou státní mocí překresleni do podobenství novodobých nacistů, vůči kterým lidovecký politik udatně šlape po symbolice křesťanství i hodnotách moderního světa.