Úsvit laškuje s Pegidou a Hrdý Čecháček vlastenčil s vlajkou naruby

Extrémisté si při popisování islamofobních demonstrací počínají jako předvaděči z teleshoppingu. Usilovně se snaží za pomoci komentářů poukazovat na to, že zrovna na fotce nabízené prostřednictvím sociálních sítí není žádný, ale vůbec žádný neonacista, nebo nedej bože extrémista. Všichni ze známých tváří a ještě známější symboliky vědí, že tomu tak není, ale nacionalista usilovně cvaká na jednotlivé klávesnice, aby všem prokázal přesný opak. 

Co kdyby na druhé straně komunikačního kanálu seděl za monitorem nějaký naivka. Nekoupí sice za předražené ceny neužitečnou veteš, ale může uvěřit báchorkám o naštvaných lidech obávajících se o bezpečí národa. Přehršel vlajek nejrůžnější provenience národovecky bliká, zatímco jednotlivá heslíčka z transparentů ukazují, o co ve skutečnosti jde. Pro čecháčkovského nacionála představuje vzor veškeré ctnosti německá Pegida. Kvůli její podpoře čecháček vyráží do stigmatizovaného Německa, aby se s přáteli vyfotil s vlaječkou v ruce. Žarko Jovanovič žmoulá v ruce tu českou, zatímco Hrdý Čecháček, občanským jménem Tomáš Měšťan, oslňuje okolí slovenskou vlaječkou

Ashampoo_Snap_2015.10.20_19h44m34s_003_
Zdroj: Facebook

Pánové snad v překotné snaže ultranacionalismu okamžik nezvládli a vlajka České republiky se opět ocitla v ponižující poloze naruby. Je tragikomické, jak často mají čeští radikálové problémy s vlajkami státu, ke kterému pravidelně vlastenčí. Modrý klín se přesunul doprava, ale čeští odpůrci uprchlíků a všeho islámského se zubí do probilehlého objektivu. Dokonce jim nevadí nepřátelské postoje vůči všemu neněmeckému. Nacionalisté volají “Wir sind ein Volk!” zatímco poslanec z Prahy, Marek Černoch, se rozplývá nad tím, jak demonstranti nedělají rozdíl mezi českým a německým. Zákonodárce z Prahy sklidil ovace, takže nakonec i ten nejmenší příznivec hnědého etosu v politice může zůstat klidným………jen možná zfanatizovaný dav v záplavě vlaječek nepostřehl, že se jedná o Čecha a nikoli o dalšího z členů nebo německých přátel Pegidy.

Martin Konvička je součástí parlamentního Úsvitu a nyní pevně věří, že se stane přeshraniční loutkou germánského nacionalizování. Kvůli těmto snům se zapomíná na krutopřísné statusy o Mnichově a zlých Němcích….dokonce se stranou odkládá stařičký Tomáš Garique Masaryk, s nímž se ještě před několika týdny roztrhl v xenofobně laděných skupinách na sociálních sítích pytel. Germánské nebezpečí germánského národa se díky sílící klace ultranacionalistů dostává v myšlenkách českých radikálů do pozadí. Ein Volk neznamená ani tak národ, jako jedno společenství, ve kterém by všichni radikálové podporovali všechny ostatní radikály…….jen není stoprocentně jasné, zda Ein Volk ve stejném smyslu vnímají rovněž Němci z centra Drážďan.

Jsou to právě slova  “Wir sind ein Volk!”, “Widerstand!”, která započala před více jak sedmdesáti lety nacistické běsnění i následující mnichovský diktát. I proto je účast české radikální scény před Temperovou operou, mírně řečeno, tragikomická.

Mezi účastníky české výpravy byl také předseda úsvitářů, Miroslav Lidinský. Odhodil uniformu hrdiny, aby na malý okamžik přičichl k tomu, jak to chodí u sousedů. Krajně nenávistný projekt i po odchodu Okamury hledá blízké partnery, se kterými by vyrazil za ještě vyššími proferencemi v některých z blížících se voleb. Kromě překotného odporu ke všemu uprchlickému a islámskému přichází na řadu myšlenka, že úsvitáři ve společenství Konvičky nejsou ve svých názorech sami. Zcela jistě na některém z transparentů přibude poutavý řádek “Podporujeme Pegidu a Pegida podporuje nás”.  Konec konců, neonacisté lidově označovaní za holé lebky jsou na obou typech demonstrací. Na českých se krčí ve druhých a třetích řadách, zatímco na těch německých postávají klidně vepředu. V případě konfrontace tvrdí, že jsou pouze jedni z mnoha nespokojenců a notoricky známé tváře z neonacistické scény jsou jen výseč obyčejných lidí odhodlaných skandovat hesla proti Merkelové a její zaručeně protiněmecké politice.

Úsvit Lidinského chce posunout extrémistickou scénu od šibenic k Pegidě na Václaváku. Proto také své ideové přátele do Prahy pozval.Počínání úsvitářů je velmi nebezpečné. Pokouší se o profesionalizaci krajně extrémistické scény. Je to výhodné jak pro Blok proti islámu, tak pro samotný Úsvit, který se posléze může korunovat na spolupracovníka Pegidy v Česku. Taková “podniková” značka možná přetáhne pár lidí od Bartoše a Národní demokracie…….tedy za předpokladu, že přecházející radikálové přehlédnou v zájmu islamofobie závan sionismu, tu tam objevujícího se v osobnostech Konvičkova týmu…..když některým hololebkám nevadili stalinisté, možná jim nebudou překážet radikálové jiného střihu.

Pegida dostala pozvánku do Ústí a možná se objeví v Praze. Snad v dalších fotoakcích alespoň hrdí čecháčkové podrží v rukou prapor státnosti ve správném směru…….