Vojáci stráží hranice před uprchlíky zdarma

Ministři vyšli vstříct extrémistům a v zájmu nacionalismu poslali k hranicím větší počet vojáků. V médiích si to radikalizující spoty žádají, a tak namísto dvou stovek uniformovaných zástupců státu míří ke dvaceti hraničním přechodům na 720 příslušníků. Na khaki uniformu přibyla bílá páska se slušivou vestou. Vojáci v hysterizujícím šiku přebírají role policistů. Srdéčko průměrného českého radikála kvete radostí, zatímco ze státního rozpočtu vytékají miliony.

Vyhrůžky Bloku proti islámu nabádaJÍcí k porušování zákona díky tomu jsou pasé. Vojáci postávající před branami hraničních čar vypadají efektně. Euroskeptik se těší z konce Schengenu, zatímco militarismem nadaný fašista křepčí radostí nad tím, jak se stát brání před virtuálními hordami uprchlíků. Co na tom, že za celý den vojáci v propůjčené kazajce policisty zadrželi na pět lidí. Nasazeni do akce jsou vojáci z devíti krajů. Jejich úkolem je efektivně ve jménu populismu ochraňovat státní hranici, na které překvapení řidiči aut ukazují po dlouhé době pasy a dokonce sem tam dochází ke kontrolám zavazadlových prostor přijíždějících dopravních prostředků. Co kdyby se nějaký uprchlík schoulil do kufru Oktávky…….to by se hned ekonomika státu sesunula dolů jako domeček z karet.

Proniknout nesmí ani myš.  Hra na politiku……uklidnění hysterizujících davů i fašizujících zpráv v médiích si žádá své. Do mediálně zveličované ochrany hranic jsou nasazováni vojáci až ze sto kilometrů vzdálených míst. Střídají se ve 12hodinových službách od sedmi rána do sedmi večera. Podle některých zdrojů je služba policistům nařizována jako bezplatný přesčas v rámci “150 zelených hodin“. Jedná se vskutku o vlasteneckou službu státu. Dvanáct hodin strávených na čerstvém vzduchu podzimních dnů není nic krásného. V dešti, v mlze a nízkých teplotách vojáček kontroluje, postává, nudí se…….a to všechno zadarmo, bez nějakých příplatků.

Nařízená služba u hranic je vojákovi ordinována s nutnými přestávkami hned několikrát. Voják si odbyde svou dvanáctihodinovku, dostane čas na spánek a potom pokračuje v další dvanáctihodinové hlídce. Takový výkon služby volá po noclehu v blízkosti výkonu práce………teoreticky možná ano, ale vojáci, jež skončí svou šichtu, jsou údajně na úkor času na spánek a odpočinek posíláni zpět domů, a to většinou vlastním vozidlem. Voják dostane zpětně proplacené jízdné ve výši jízdného autobusu, nebo vlaku. Unavení vojáci usedají za volant, aby v bezpečí domova ulehli do postele a následně znovu cestovali zpět k hranicím. Běkdy se může jednat až o vzdálenosti více jak sto kilometrů. Policie také nezajišťuje vojákům hygienické zázemí. K dispozici nejsou toalety, natož nějaké sprchy, ve kterých by se voják mohl umýt. Hlídkaři u hranic proto znečišťují příhraniční oblast svými výkaly. Močí za křovím, případně v lese také vykonávají druhou, mnohem náročnější činnost, kvůli které chodíval i císař pán pěšky.

Ochrana hranicnabízí příslušníkům armády skutečné sblížení s přírodou. Jen možná její ochránci by měli tu tam nějaké výhrady. Jak již bylo v článku řečeno, služba u hranic si žádá dlouhodobý pobyt mimo budovy přímo v přírodě, v blízkosti hraničních přechodů. A to bez ohledu, zda prší, padá sníh, je mlha nebo slunečné počasí.Při silném dešti může voják promoknout. Zcela jistě by se rád převlékl, ale to prostě udělat nemůže. Policie vojákům údajně neposkytla prostory k převlečení se, nebo osušení. Voják tedy musí dvanáctihodinovou službu strávit v mokrých šatech. Nechá je na sobě uschnout. Riskuje své zdraví, nastyzení se…….dokonce podle některých svědectví voják během výkonu práce nedostane teplé jídlo.

Služba nacionalismu je určitě velkou řeholí a “ochrana” hranic je toho důkazem.