Zeman sbližuje jak nacionální bolševiky, tak Konvičkovi islamofoby

Miloš Zeman díky účelové podpoře čecháčkovského extrémismu vytváří spojovník mezi krajně pravicovou scénou a milovníky nacionálně bolševické scény. Radikálové, jež by se jinak nesetkali, nyní zažívají časy přátelství nad hesly podpory adresované prezidentu republiky. Blok proti islámu Martina Konvičky vyhledává jakékoli skulinky, skrze které by se mohl infiltrovat mnohem dál, než jen do pomyslných lavic několika poslanců Úsvitu – národní koalice. 

Tragikomické grimasy poblíž Černocha při jedné z dalších tiskových konferencích a mediálních výstupů nahrazují ještě směšnější pózy před Úřadem vlády. Milovník masokostní moučky se zkušenostmi s lehkými ženštinami jako pomatený hokejový fanoušek skanduje hesla svému dočasnému idolu. Obtloustlí čecháčkové následovaní starými bábami z Holešovské výzvy v počtu dvaceti kousků excelují v živém výstupu domácích televizí. Miloši Zemanovi se skutečně daří to, oč usiluje. Získává popularitu i podporu spodní části obyvatelstva, zatímco ta ostatní buď taktně mlčí nebo bez obtíží častuje hlavu státu nejrůznějšími vulgarismy.

Přeškrtlá mešita s nepochybnými kontakty do neonacistických a neofašistických luhů a hájů se drápe s batohem populismu do vyšších pater……..tedy alespoň ve světlech sociálních sítí a světa médií….skutečnost je prozatím méně přívětivá. Zatímco ostatní parlamentní strany zahnívají radikalismem, ještě stále hovoří o Úsvitu jako o partaji, s níž by se nedalo kvůli radikálním postojům spolupracovat. To se ovšem může změnit s blížícími se krajskými volbami, kvůli kterým superlídr úsvitářů, Martin Konvička, zkouží z malého maňáska upatlat velkého golema. K sochařskému počinu poslouží prakticky kdokoli s alespoň trochu přibližně stejnými názory, či pohledy na společnost.

Krajně extrémistická scéna se řídí, podobně jako Miloš Zeman, zásadami “spojím se s kýmkoli, pokud má stejné cíle nebo názory jako já”…….na tomto principu staví svůj hrad radikalismu Adam B. Bartoš a stejně tak byl sestaven spolek Islámu v ČR nechceme. Minulost současného souvěrce je zbytečou veteší zabraňující růstu radikalistů. Zájemce může být neonacista, skinhead, stalinista, milovník neofašismu…..hlavně, že nesnáší multikulturalismus společně s islámem. Pouze na těchto dvou věcech záleží obtloustlému čecháčkovi s kamerou na rameni.

Díky takovému postoji dochází k tragikomickým situacím, kdy sionista bez obtíží pronáší projev před vyholenci obyčejně provolávajícími smrt Židům………účelová spojenectví dokážou přehlédnout vražedné rozdíly a v tom je činnost radikálů nebezpečná především.

Islamofobním radikálům, i když se snaží a lezou Zemanovi do řitního otvoru, plánovaná hra nevychází podle svých přání. Přinášejí svému “blanickému rytíři” seznam požadavků, jež by radikálové rádi od účastníků Bezpečnostní rady státu. Prezident obnklopený ochrankou však návrhy nepřevzal, a tak skupině komiků nezbylo nic jiného, než provolávat hesla, mávat transparenty a pokoušet se o vyvolání dojmů……..hra s virtualitou a nadsazování svých sil a potenciálních vlivů je hlavní devizou Martina Konvičky.

Fašizace společnosti ukazuje své drápky, zatímco samotný prezident Miloš Zeman představuje jasné nebezpečí pro demokracii. Bylo by na čase konečně zmenšit prostor extrémismu, protože takto nedemokratické hodnoty dostanou stále větší prostor.