Mluvčí IVČRN, Artur Fišer, nepřímo nabádá své soukmenovce k ozbrojování

Ve stínu pařížského terorismu bychom neměli přehlížet radikalizaci neofašistických radikálů seskupujících se v okolí islamofobních uskupení. Jedním z nich je Islám v ČR nechceme. Extrémisté cítí v prezidentské podpoře větší sílu a díky nesnášenlivost rozšiřujícím médiím i následující legitimitu pro to, co dělají. Na sociálních sítích se vyjadřují mnohem hruběji a v uzavřených skupinách sdíli to, co by skutečně sdíleno být nemělo.

Nejedná se zdaleka jen o proklamaci rasismu a klerofašistických ideálů na lepší republiku o jednom náboženství. Jedná se zejména o výzvy k ozbrojování, militarizaci, nebo páchání násilných trestných činů. Evropští odpůrci islámu, muslimů a všeho nečeského jsou stejným nebezpečím, jako hrozby tzv Islámského státu. Obě dvě formy radikalismu mohou zabíjet, pokud k tomu mají příležitost a pokud existuje nějaké ucelené a plánovitě přemýšlející vedení, jež by dokázalo naplánovat nějakou ozbrojenou akci proti nepřátelům svých ideí.

Nabádání k ozbrojování, sdílení příspěvků o ozbrojování jsou v organizovaném uskupení radikálů velmi nebezpečným jevem, kterým by se měly zabývat tajné služby. Typickým příkladem by mohl být mluvčí Islámu v ČR nechceme, který včera, 16. listopadu 2015 tři minuty před druhou odpolední, sdílel návod na to, jak se nejlépe ozbrojit a jak co nejsnáze získat zbrojní pas.

Ashampoo_Snap_2015.11.17_20h29m26s_008_
Zdroj: Facebook

Rady sdílené představitelem islamofobních extrémistů jsou bezpochyby nepřímým nabádáním k militarizaci a radikalizaci. Kdyby tomu tak nebylo, nebude Fišer svůj příspěvek sdílet na uzavřené, veřejnosti nepřístupné facebookové skupině. Fišerův příspěvek vyvolal salvu rad, kterými by se mohl řídit kdejaký radikál. Od návodů na ozbrojování mohou být pouze krůčky k šílenému střelci na ulici. Zbraně do rukou extrémistů skutečně nepatří.