Pražský magistrát nahrává na smeč islamofobním radikálům Martina Konvičky

Strach z terorismu společně hysterií a politickou touhou vlézt co nejhlouběji do rekta voličů nahrává neofašistickým organizacím v další činnosti. Pražský magistrát se rozhodl, že vánoční trhy společně se slavnostním rozsvícením vánočního stromku budou tentokrát bez přihlížejících zvědavců.

Zatímco se v tichosti odehraje každoroční ceremoniál, pár metrů opodál se do pověstné citadely demokracie dobývají Konvičkovi neofašisté z Bloku proti islámu. Sami sebe korunují za ochránce Vánoc, protože před očima zkalenýma absolutní nenávistí mají pouze vyznavače Koránu, jež následně viní z tragikomického opatření primátorky Prahy. Politická rozhodnutí, hrátky na domnělou ochranu před neexistujícím nepřítelem podstrkávají slavnostní okamžiky do pařátů odpůrců demokracie a lidských práv.

Na něco takového islamofobové doslova čekají. Však také Jana Volfová s rychlostí blesku zaslala dopis Krnáčové s nabídkou jakési ochranky během slavnostního ceremoniálu. Jako novodobí křižáci katolicismu se chtěli krajně pravicoví radikálové pasují na Ježíškovi ochránce. Samozřejmě by při takové příležitosti nelenili, a celou akci by využili ke svému účelu. Místo radostného okamžiku, zvědavých očí a cvakajících blesků fotoaparátů a mobilů by se celá akce zvrhla do propagace islamofobní politiky Bloku proti islámu. Každý, kdo by na rink zavítal, dostal by do rukou propagační materiál, upomínkové předměty i demagogickou masáž s miliony vymyšlenými důvody, proč nenávidět vyznavače islámu.

Ashampoo_Snap_2015.11.24_15h06m11s_001_

Jak moc se tato situace podobá těm z konce třicátých let, kdy čeští fašisté usilovně útočili proti Židům a vinili je z nejrůznějších přečinů, ohrožování slovanské, české kultury…… židé mohli za znesvěcování hostií, zatímco muslimové jsou viníky opatření magistrátu. Obojí není pravda, ale ve světě radikála za chyby ostatních mohou nalezení a jasně označení nepřátelé, které je třeba v rozporu s demokracií ponižovat a usilovat o jejich segregaci a následnou likvidaci, jež, jak všichni víme, nakonec skončila továrnami na smrt. Ostatně, Martin Konvička také sní o masokostní moučce i koncentračních táborech, ve kterých by skončili odpůrci nabízené demagogie.

O to víc je otevřený dopis Jany Volfové nebezpečnější. Ukazuje, že si islamofobové díky prezidentské podpoře věří a svou neochvějnou pozici využívají v siláckých prohlášeních, ve kterých se prohlašují za novodobé supermany ochotné postávat jako symbol nové republiky u vánočního stromku. Ostatní spoluobčané přijít nemohou, ale neofašismem ovonění antimešitáři se milerádi přesunou do rolí nadobčanů, jakýchsi padlých andělů dohlížejících nad filosofií strachu, ke které svým dílem přispějí. Je tragikomické, že se zrovna Jana Volfová ohání desaterem, když sama na mnoha shromáždění řečnila před neonacisty, jež pravidelně postávali na setkáních Martina Konvičky. Zřejmě v ten okamžik sama zapomněla na křesťanskou lásku, ve které je nemyslitelné vyvolávat nenávist vůči ostatním.

Blokaři ze stádečka islamofobů to mají trošičku pomotané. V islámu, křesťanství a v mnoha dalších náboženstvích se také nesmí zabíjet. Kdo tak činí, koná v rozporu s ideou víry. Ostatně, v rozporu s křesťanskými zásadami jednají také Martin Konvička s Blokem proti islámu. V rozporu s náboženstvím jednali fanatičtí křižáci, stejně jako nyní v rozporu s vírou jednají wahhábisté, jež svou existenci opírají o umělohmotné a lživé učení z 18. století. Je tragikomické, že se zrovna rádoby ochránci české kultury zastávají vánočního stromku, když právě ten pochází z Německa, kde v 18. století začala tradice zdobení stromku hořícími svíčkami.

Nicméně, opatření zastupitelů ztrácejí jakýkoli smysl. Jsou zbytečná stejně jako činnosti islamofobů. Zatímco hromadné rozsvěcení za přítomnosti lidí není povolené a žádoucí, každé pozdní sobotní odpoledne za zvuků hudby bude stromeček rozsvěcen…..v ten čas bude domnělý terorismus spát a zajisté si nevšimne nějakého hodokvasu kdesi uprostřed Evropy.

Ashampoo_Snap_2015.11.24_01h29m45s_003_

Z vyjádření Magistrátu hlavního města Prahy je zřejmé, že o nějaký terorismus nejde. Na stole je opětovné politikaření, kdy si chce primátorka vytvořit mnohem líbivější pozici, protože si stejně jako Martin Konvička myslí, že nasednutím na smeč hysterie získá na větší popularitě.

Ashampoo_Snap_2015.11.24_16h11m19s_002_

Díky rozhodnutí politiků se pokouší hysterické Naštvané matky s ještě hysteričtějšími stoupenci deislamizátora z Jihočeské univerzity zazářit na pozdně podzimní obloze. Na 28. listopad 2015 naplánovali krajně pravicoví radikálové “ procházku k vánočnímu stromku na Staroměstském náměstí”. Nenávistné postoje plné neofašistických klišé doprovázené ideály klerofašismu znásilní slavnostní okamžiky, jež by měly patřit jen a pouze času lásky, rozjímání a přemýšlení nad blízkostí lidských srdcí. 

Jak se zdá, zápachu močky radikalismu se nezbavíme ani na konci roku. Vláda by už skutečně měla utáhnout opasek extrémistům, protože jejich nenávist otravuje demokacii, svobody garantované ústavou a znásilňuje okamžiky, které extrémismu ani politikaření stoprocentně nenáleží.