Teroristický útok ve Francii využijí neofašisté, populisté a extrémisté ke své propagaci

Došlo k několika útokům v centru Paříže. Při jednom z nich neznámý útočník pálil ze samopalu v jedné restauraci. Současně došlo ke střelbě také u jiného baru a nejspíše ke dvěma nebo třem výbuchům nedaleko fotbalového stadionu. Kolem stovky lidí je navíc drženo jako rukojmí v hudební síni v centru hlavního města. Neznámí radikálové opět ukazují, co dokáže fanatismus. 

Ten evropský, v Česku zosobněný neofašistickými skupinkami Martina Konvičky, Tomia Okamury, Holešovskou výzvou a dalšími výtečníky, navrací demokracii do dávno zapomenutých časů, oživuje touhu po bílé republice, zatímco násilníci v zemi galského kohouta vraždí nevinné civilisty. Od nenávisti, k páchání vražd a násilností je pouze krůček. Ostatně, nedávný útok na mešitu v Brně je toho jasným důkazem. Neofašistické bojůvky vystrkují růžky, vyvolávají střety, jsou ve svých útocích stále a stále více hrubější…..možná by se rádi chovali podobně jako teroristé z Paříže…….tedy, pokud by k tomu měli příležitost, a pokud by zpravodajci selhali, podobně jako tomu bylo nejspíš ve Francii.

Doposud není jasné, zda k sérii útoků sáhli šílení wahhábisté, nebo obyčejní teroristé mstící se za některou z nepovedených akcí. CNN pouze uvedla neověřenou zprávu, že by se mohlo jednat o teroristy z Islámského státu. Přesto všechno radikální skupinky obyvatelstva vědí dopředu, že se jedná o muslimy. A samozřejmě, podle zásad antisemitismu z třicátých let minulého století, za útok v hlavním městě Francouzů viní všechny muslimy na světě. Jako kdyby malé nemluvně drželo paleček na spoušti a nechodící stařeček pálil do hostů hudebního představení. Česká televize k informování o nešťastné události sáhla správným způsobem. Reportérka vysloveně zdůraznila, že se neví, kdo je útočníkem a jestli útoky skutečně mají náboženský podtext. O důvodu útoku a o jednotlivých teroristech se neví vůbec nic. A i kdyby se vědělo, neznamená to automaticky jakékoli právo ke generalizacím.

Ashampoo_Snap_2015.11.14_01h03m25s_012_

Barrack Obama nazval dnešní útok zcela správně. Je útok na lidství i na současné vnímání humanismu, kdy populističtí politici mnohem snáze a mnohem rychleji sáhnou po politice krajní pravice. Sebevražedná mise atentátníků se zároveň pokouší zabít současný svět. Události z dnešního večera jsou velmi nešťastné a velmi smutné. K něčemu takovému by nemělo nikdy docházet. Civilisté v Evropě nemohou za činy vlád, stejně jako obyvatelé ostatních zemí nemohou za činy radikálních uskupení. Pařížské události vyvolaly chaos a v tomto chaosu se bude dařit evropským radikálům, jež události využijí ke svému růstu.

Blok proti islámu s Úsvitem nečeká a “horkou bramboru” chytá do svých pařátů, aby následně mohl zaútočit proti tolik nenáviděnému islámu. I tímto počinem ukazují islamofobně zasmrádlí radikálové svou těžkou pozici, ve které bez obtíží použijí smrt ostatních ke kariérnímu růstu i následně prováděným demonstracím, během nichž hoaxy dostanou punc pravdivosti. Podobné tragické události jsou vodou na mlýn Úsvitu i Bloku proti islámu. Po útoku na Charlie Hebdo Konvička promeškal svou šanci, nyní s pomocí úsvitářů zcela jistě vytěží to, na co zapomněl před vraždami karikaturistů. Je to patrné především ze slov Marka Černocha, který nelení a ve dvě ráno vystupuje na ČT24 s požadavky na uzavírání hranic a militarizaci společnosti.

Ashampoo_Snap_2015.11.14_01h52m45s_016_
Zdroj: Facebook

Choutky radikálně smýšlejících spoluobčanů jsou viditelné v komentářích pod zpravodajskými příspěvky.

zpravy
Komentáře pod článkem České televize

Je to smutné, že se v čtenářských komentářích objevuje obhajoba radikalismu, českého neofašismu i generalizace a obviňování předem vybraného etnika. Výše uvedené komentáře se v ničem neodlišují od těch z třicátých let minulého století, kdy antisemitismus slovně rovněž útočil vůči všem Židům v okolí. V domácím prostředí pod Řípem se zcela jistě místní xenofobové organizovaní i neorganizovaní do neofašistických spolků budou odvolávat na “pravdy” prezidenta republiky a bude sílit touha po uzavření hranic i odhození zákonů obhajující lidská práva.

Na to by si evropští politici měli dát pozor. Není čas na sebevražedné pudy, kdy by vrcholní představitelé odhodili pokrok a celou Evropu přeměnili podle přání teroristů na neprodyšnou pevnost uzavřenou zdmi, ostnatými dráty, hranicemi i ozbrojenci. Politici zcela bezpochyby musí vyvodit z dnešního teroristického útoku nějaké kroky, ale ty by měly být promyšlené a rozhodně by neměly být v rozporu se zásadami ochrany lidských práv. Rovněž by si Evropa neměla “brát za rukojmí” svého strachu uprchlíky, protože to je přesně to, co teroristé chtějí především. Uprchlická situace je na Starém kontinentě poměrně dobře zvládnutá a panické očerňování obětí válečných zvěrstev nesmí být nástrojem demokracie.

Stovka mrtvých v koncertním sálu i dalších čtyřicet mrtvých u fotbalového stadionu je výsledkem selhání zpravodajských služeb, které nedůsledně přistoupily ke své práci a umožnily radikálům povraždění více jak stovky nevinných. Politici by se s orgány činnými v trestním řízení měli zabývat chybami tajných agentů a zjistit, kde se zůstal zakopaný pes. Demokracie se ukáže zejména tehdy, pokud umí demokraticky čelit hrozbám a nesáhne ke generalizacím i propagacím krajně extrémních postojů.

Podle svědectví některých lidí útočníci křičeli Alláhu akbar. Ale pokud někdo taková slova pronáší, nemusí se nutně jednat o muslima. Zvolání Alláhu Akbar použité při teroristickém činu je znesvěcením islámu a takto se zachovat může pouze bezvěrec, nebo wahhábista hrající si na muslima, pokračovatele odkazu fanatika z 18. století. Wahhábismus do Evropy nepatří, protože podobně jako šintoistická jinja, klerofašismus nebo budhistické Hnutí 969 nabádá k násilí, odklonu od původní víry a páchání kriminality pod pláštíkem upravené víry.

Pokud někdo křičí Alláhu Akbar, tak se rozhodně nemusí jednat o muslima a radikála.  Jak již bylo v článku řečeno, terorismus není a nikdy nebyl součástí islámu. To je patrné také z prohlášení Muslimské obce v Praze, která odsuzuje a odmítá jakékoli násilí a zároveň odmítá, že by teroristický čin měl cokoli společného s médii očerňovaným náboženstvím.

Ashampoo_Snap_2015.11.14_02h42m59s_018_

To ovšem neznamená jakoukoli celospolečenskou povinnost všech muslimů omlouvat se, nebo případně distancovat se od událostí z Paříže. Muslimové nenesou žádnou zodpovědnost za činy nebo skutky teroristů, či kohokoli jiného. Každý z nás je zodpovědný zejména sám za sebe, nikoli za činy ostatních. Mimochodem, doposud se nikdo k masakru nepřihlásil a celá akce vytváří dojem, že hlavním smyslem teroristů bylo povraždit co nejvíce lidí.