Zakladatel neonacistické kapely, Tomáš Ortel, pošpinil Slavíka

Zakladatel neonacistické kapely se stal druhou nejoblíbenější kapelou Slavíka. Krajně pravicový populismus zasáhl do dění na umělecké scéně. Perverzní choutky holohlavých extrémistů reprezentované i třemi mobilními telefony najednou dokázaly ponížit slavnostní okamžik na nejmenší možnou míru. 

Hnídek ozdobený německým válečným křížem, na internetu reprezentovaný bílou lebkou s lvíčkem na čele, udělal radost svým stejně smýšlejícím fanouškům. To, co provádí zakladatel neonacistické kapely Conflict 88, to nemá s uměním nic společného. Radikál známý také z protiromského pochodu i vlajkou naruby využil situace a Mešitou zaútočil na islamofobní choutky nevzdělanců sdružujících se do rádoby vlasteneckých uskupení.

Ashampoo_Snap_2015.11.28_21h42m01s_002_
Tomáš Ortel přebírá cenu na Slavíkovi

Matějného Čeští lvi, nyní vysublimovaní do Národní obrody, zcela jistě radostí skákají do stropu. Ještě nedávno předluženec recitoval slova Adolfa Hitlera, zatímco dnes může využít situace a v zápalu radosti zase pocítí, jak je velkým a dokonalým národovcem na světě. Česko se nachází na prapodivné stezce. Zatímco jsou ústavou garantována základní práva a každý může vyznávat náboženství jaké chce, subjekty vyvolávající nenávist vůči skupině obyvatel dostanou za útok na demokracii cenu. Jako kdybychom si nevážili nabyté svobody a mermomocí toužili po navrácení neonacismu, bílého extrémismu na piedestál hlavní politiky státu.

Ortel na protiromské demonstraci v Plzni 24. srpna 2013

Tomáš Ortel měl být dávno za slova ve svých písních právně zodpovědný. Koncerty Ortelu pravidelně doprovázejí policisté. Také mají proč. Mnoho měst i subjektů odmítá tyto perverzní extrémisty podporovat a poskytovat jim své prostory k další extázi přihnědlé nenávisti přinášející do vod společnosti jed nesnášení. Některé mírnější písně Conflictu 88 jako Vrať se k nám nebo Krásné časy zněly podle záznamů na serveru Youtube i na koncertech Ortelu. Podle toho je jasné, že extrémista Ortel nezapomíná na své začátky, kdy se v názvu skrytě objevuuje pozdrav neonacistů, velmi známý “Heil Hitler”.

Ashampoo_Snap_2015.11.28_22h21m49s_008_
Tomáš Ortel přebírá třetí cenu v kategorii Zpěvák

Nadšení přibělené extrémistické scény doprovázené radikály z řad Holešovské výzvy, Bartošovy vetřelecké partaje dostává větší grády v okamžiku dalšího pokoření národa udělením třetího místa v kategorii zpěvák. V černém oděný a na hlavě vyholený zpěvák se zvedá z řady diváků a kvapíkem spěchá převzít další cenu. Masírování v nejrůznějších facebookových skupinách má své výsledky. V jednom z textů si dnešní oslavenci popěvují:”Zakážeme diskuze a přejmenujem jejich kmen, na úřadech jednat s romem, nikoliv už s cikánem“. V tom dalším zase: “Kdybys hubu neotvíral, nebyl bys na kolenou a nedřepěl v kriminále, kde už Čech je menšinou“.  Takové výkřiky do tmy plné lží, nahrazující radikálovu malost nevzhledným textem nepatří do demokracie, natož na veřejná prostranství.

Tomáš Ortel vyhrál zájezd do Turecka. To je tragikomická situace. V jednom ze svých flašinetářských popěvků radikál říká: “Cítím se podveden, když ti, co vedou zem, diskutovat chtěj s arabským vrahem. Xenofóbní strach, biji na poplach, řeknu jen pár vět, nechci multi-kulti svět.” Možná během svého pobytu xenofob zapomene na frustrace ze sama sebe a muslimové v jeden kratičký okamžik nebudou vrahy, ale mírumilovnými hostitely, jež posléze bývalý conflictář v některém dalším představení zla obšťastní svým zájmem.

Ashampoo_Snap_2015.11.28_22h58m16s_001_
Národní demokracie gratuluje Ortelovi na svých facebookových stránkách

Mezi gratulanty nechybí Bartošova Národní demokracie. Však také dnešní bronzový zpěvák roku na islamofobních a čistě xenofobních setkáních “exceloval” svými písněmi. Holé lebky s fanoušky holešovského Projektu Československo na “potlach” nejznámějšího antisemity přicházeli pouze kvůli Tomáši Ortelovi. Proto byl flašinetář zván, a proto je nyní Národními demokraty propagován. Svůj úspěch Ortel oslaví s extrémisty a ultranacionalisty v mekce svého působení. O půlnoci v plzeňském klubu Rebel bude narváno. Kindernáckové i milovníci všeho bílého nespustí oči ze svých hrdinů, jež veřejně hlásají do světa ideály extrémismu.

Zvrácenost nejvyššího řádu oslavuje 28. listopadu 2015 své dávno zapomenuté jmeniny. Úspěch krajně pravicových radikálů v podobných anketách podrývá demokracii a vytváří dojem, že rasismus, xenofobie, neonacismus, neofašismus, islamofobie jsou něčím naprosto normálním a běžným. V tom také tkví nebezpečí dnešního večera, se kterým musí nesouhlasit každý slušně vychovaný člověk.