Jan Veleba nasadil hoax, aby přilákal voliče k “Zemanově” straně

Blízký přítel MIloše Zemana a předseda Senátorského klupu SPO + KSČM + Severočech Jan Veleba by zfleku mohl dělat vypravěče telenovel nebo pohádek o tisíci a jedné noci. V rámci islamofobie se Zemanovec rozhodl přiživit na mediálně vyvolávané celospolečenské nenávisti vůči vyznavačům Koránu. Uživatelům sociálních sítí přiblíží svůj zážitek, který samozřejmě nemohl díky šoku nafotit nebo natočit svým mobilem.

Voliči Zemanovy klaky nevynikají přílišnou inteligencí, a tak na návnadu bezmyšlenkovitě skočí. Zvlášť, pokud udici nahazuje taková persona, jakou je předseda Strany práv občanů. Hypotetickou událost poblíž chrámu svatého Víta senátor líčí tak, aby vyvolal ve čtenáři dojem muslimského ohrožení, přicházející apokalypsy, o které se zmiňují snad všechny extrémistické weby v Česku.

Ashampoo_Snap_2016.02.16_10h42m48s_012_

Mezi sympatizanty současného prezidenta republiky je mnoho příznivců rasismu, neofašismu, islamofobie a především klerofašistických společenských postojů, kdy je téměř nemožné, aby se jinověrec pomodlil před křesťanským svatostánkem. Na své si z Velebova příspěvku přijdou klerofašisté společně s pohrobky Holešovské výzvy, jež se dávno před několika měsíci pasovali do role ochránců Hradu a především Miloše Zemana samotného.

Možná si předseda Strany práv občanů všiml nedávno zveřejněných statistik, ze kterých vyplývá, že vyšší podporu občanů získávají politické strany a subjekty parazitující buď na uprchlické problematice, nebo islamofobii. S takřka neexistující možností zazářit v nadcházejících krajských volbách doposud úřadující senátor chytil šanci za pačesy. Vlepil na sociální sítě úzkoprofilově střiženou story, tiše doufajíc, že si toho po extrémismem překypujících Parlamentních listech všimnou také další média a přilákají potenciální voliče do náruče nic neříkající partaje, o které našinec slyšel jedině ve spojitosti Zemana a jeho věčně trapných bonmotů.

Je to trošku trapný pokus. Nejenže degraduje Zemanovy voliče do rolí pitomých ovcí, ale zároveň Veleba ukazuje neschopnost nejen sebe samotného, ale také politické partaje, kterou se coby předseda rozhodl hájít a podporovat. Možná to blízký přítel prezidenta republiky doposud nepostřehl, ale Česká republika je ještě stále svobodnou a demokratickou zemí řízenou demokratickou vládou zvolenou v demokratických volbách. Ještě stále zde existuje ústava i definice základních práv a svobod, které zaručují svobodu náboženského vyznání a spolu s tím také povolují modlení se, kde člověka napadne.

Muslim se může v prostorách Hradu pomodlit, stejně jako to může udělat křesťan, buddhista, hinduista nebo žid. Není na tom nic divného, a pokud by skutečně senátor za “Zemanovu” stranu věřil v demokracii, zcela jistě by věděl, že na modlících se muslimech není nic divného, natož něco zarážejícího. Ing. Jan Veleba si ve svém příspěvku počínal jako kovaný antisemita v předválečném období, kdy politici také fingovali nejrůznější události, aby vyvolali v lidech nenávist vůči židům.

Veleba ukázal, jak je trapným, směšným a ubohým. Přesně takový je Miloš Zeman i jím nabízená politika extrémismu, se kterou pán Hradu zkouší získat co největší podporu v nastávajících prezidentských volbách.