Klerofašistický D. O. S. T. pozval do Prahy potomka českých ekonomických uprchlíků

Klerošašistický spolek D. O. S. T. přivedla 15. února 2016 do Prahy českého ekonomického migranta z Německa. Je to tragikomické vystouprní představující přeshraniční krajně pravicovou politiku Alternativy pro Německo(Alternative für Deutschland). Nedávno předsedkyně této extrémistické partaje vyzývala ke střílení do migrantů, zatímco dnes mladík ze stejného subjektu přednáší před zvědavci své ideály dokonalého, čistě extrémistického světa “národních” zájmů jediné přijatelné rasy a víry.

Hovory na pravici, jejichž sedmnáctá část se v sále číslo 217 odehrávala, jsou smutným přákladem dneška, kdy se extrémistické persony shromáždí na jednom místě, aby si poslechli slovíčkaření syna českých migrantů o tom, jak ti migranti jsou špatní, zlí a utlačovatelští vůči evropským národům a jejich tradicím. V místnosti ČSVTS na Praze 1 byl mezi diváky také předseda Unie bezpečnostních sborů, toho času v demisi. Určitě zde nebyl proto, aby se později podivoval nad nálepkou extrémisty. Bývalý hasič seděl v místnosti například s Adamem B. Bartošem, Lankem z Úsvitu a dalšími představiteli radikálně politické scény, aby se dozvěděl něco nového od Petra Bystroně z Bavorska, jehož rodiče v osmdesátém sedmém z ekonomických důvodů zavítali z rodné Olomouce do bohatšího Německa.

Straníci pozvaného hosta objíždějí bavorské hranice, na kterých umísťují směrové cedule oznamující uprchlíkům, kde sídlí radikály nenáviděná Merkelová. Možná se přítomní radikálové nápady inspirují a budou na hranicích sehrávat role podobných ňoumů, narušitelů demokracie a lidských práv……….

Ashampoo_Snap_2016.02.17_20h10m32s_008_
Michal Semín

“Německo na rozcestí” doprovázené “imigrační krizí” je dostatečně lákavým tématem, na které se přijde podívat kde kdo. Čech s německým pasem mající zkuženosti z německých vysokých škol i politické činnosti v německé extrémistické straně svými slovy zcela jistě udělal dobře na hnědé dušičce přítomných. Pondělním večerem provázel předseda D. O. S. T. u Petr Bahník. První se ujal slova Michal Semín…….ostatně, kdo jiný, než fanatický katolík by měl korigovat setkání namířené také vůči muslimům, islámu a jiným kulturám.

Pondělní diskusi zahájila ikonka klerofašistů, bývalý prezident Václav Klaus, který kromě několika slov ze svého institutu přinesl mezi účastníky své knihy, jímž věnoval ihned v úvodu několik slov. Přední je v rámci rozšířit základnu svých potenciálních fanoušků. V knihkupectvích jsou elaboráty Klausova institutu prodávány za kačku……..tady si jich bude alespoň někdo na okamžik vážit. Ruka neviditelného trhu, tolikrát proklamovaná Klausovou politikou, jde stranou, pokud je to potřeba.

Ashampoo_Snap_2016.02.17_20h13m04s_009_
Václav Klaus

Bývalý prezident chce být vidět. Bývalý prezident chce o sobě dát vědět v krajně extrémistické scéně, a proto v rozporu se svým přesvědčením zdarma rozdává to, za co chtěl původně stovky korun. Václav Klaus podporuje Alternativu pro Německo(AfD) a také této extrémistické partaji věnoval celý svůj projev. Petr Bystroň není pro českého exprezidenta osobou neznámou. Oba dva jezdí společné kongresy AfD, kde Klaus působí jako host. Znakem policejního státu zůstává pro důchodce v politice policejní dozor na setkání extrémistických uskupení. Na jednom takovém se krajně pravicový politik z Česka setkal s policisty doslova “u zadku”. No, možná kdyby bývalá hlava státu nevyrážela na setkání ultranacionalistů, nemusela by zažívat přítomnost ruky zákona těsně za svými zády.

Zpěvný tón v hlasu Petra Bystroně ukazuje celý průběh večera, kdy se přehrávání stává hlavním nástrojem manipulace. Začátek svých slov Čech v roli šéfa bavorských radikálů věnuje podivením se nad tím, že se posluchači nebáli přijít, protože podle svých Bystroňových média AfD vykreslují v ďábelských barvách……..jako kdyby demokraticky píšící novináři neměli právo ukazovat na extrémismus politické partaje. Syn českých emigrantů se nebojí islámu, protože podobně jako Bartošovi lidé, vnímá události z radikálního pohledu, kdy křížové výpravy jsou považovány za relevantní nástroj obrany, zatímco demokracie zůstává na obtíž…..”Evropa si přeci uměla vždy poradit….”

Ashampoo_Snap_2016.02.17_20h56m15s_011_
Pavel Bystroň

Je tragikomické, že zrovna Petr Bystroň ve svém sáhodlouhém projevu použil slova jako moralizování a racionální argumenty v jedné větě. Jako kdyby zrovna on nad uprchlíky přemýšlel s racionálními argumenty bez špetky nacionalismu, nebo tužeb šťouchnout si do ostatních uprchlíků…….stačí se podívat na řečníkovy příspěvky a je nad míru jasné, že tomu tak není. Radikálův svět je vytvořený moralizátory – sluníčkáři a těmi, kdo situaci vnímají v rámci xenofobie a nacionálního zápalu tzv reálně………….extrémisté svět vnímají rozdělený na dvě půlky, kdy jedna musí bojovat proti druhé, protože v blízkosti je pohádka o přicházející apokalypse, proti které se radikálové staví jako zachránci světa.

Syn ekonomických uprchlíků z Bavorska má před zvědavci drzost o ekonomických uprchlících hovořit, jako o škodné, proti které by se mělo tvrdě zasáhnout. Nepřítelem číslo jedna zůstává ve slovech řečnícího hosta Merkelová, u které se mužík s šálou kolem krku diví nad cestami do Turecka. Přednější volbou je pevnost Evropa, ve jménu které bude Bystroň podporovat české radikály. Pozvaný muž za pultem se ani na vteřinu nezastavil nad tím, že pevnost Evropa je předražený odpad, na který by Německo, ale také všichni pevnostní vyvolávači doplatili nejvíce.

Z jednoho a půl milionu žadatelů o azyl podle Bystroně o tři sta tisících nikdo neví, kde jsou……to je další nesmyslnost přicházející z úst zahraničního hosta. Bavorsko má šedesát hraničních přechodů s Rakouskem a řečnící krajně pravicový extrémista by nejradši, kdyby mezní čáry hlídali policisté s největší přísností. Hlavním nástrojem Bystroně je demagogie propojovaná pololží, nad kterou se zasměje pouze přítomný radikál. Ani na vteřinu ho nenapadne, že uprchlíci přicházející z válečných oblastí jsou na tom mnohem hůře, než Bystroňovi rodiče prchající z mírového Československa.

V jednotlivých slovech česko-německého radikála nehledejte mezinárodní právo, natož cit a pochopení pro lidská práva, podle kterých mají uprchlíci právo na azyl. Sám po příchodu do Německa dostal Bystroň se svou rodinou zdarma ubytování, příspěvky, lékařskou péči zdarma, jídlo zadarmo, oblečení zdarma…….dvanáct měsíců musel čekat na to, zda může v Německu zůstat. Bystroňova rodina dostala Německu azyl…..a to v Československu nebyla žádná chudoba ani válka…….přesto nyní Petr Bystroň v roli partajníka krajně pravicové strany nadává proti systému, který lidem nabízí totéž. Populismus Bystroňovi číhá jako sláma z bot. Ukazuje ubohost extrémistické scény, která je ochotna lživě komentovat to, co někteří z nich v minulosti využívali.

Extrémismus je velmi nebezpečná věc a “sedánky” D. O. S. T. u jsou toho přímým svědkem.