Konvička s definitivní platností končí na iDnesu

Apokalypsa islamofobů se blíží. Jejich vrchní deislamizátor a guru zároveň po mnoha letech přichází jednou provždy počínaje dnešní půlnocí o svůj blog na nejsledovanějším blogerském portálu iDnes. Po mnoha varováních, kterým se pouze entomolog z Jihočeské univerzity vysmíval, bude konečně jednou provždy se svými nenávistnými a často reklamou obsahujícími članky radikál vymazán.  

Martin Konvička si na popisovaném serveru zřídil blog v roce 2013 a od tohoto okamžiku zveřejnil na 250 článků. 99 % z nich odporovalo demokracii a vyzývalo k extrémismu i nenávisti. Jednotlivé řádky obsahovaly hoaxy, polopravdy i účelové výklady mající přesvědčit čtenáře o tom, jak dobrými a pro společnost výhodnými extrémistické názory jsou. Redakce se konečně díky panu Bangovi pochlapila a rozhodla se pro ochranu kodexu.

Ashampoo_Snap_2016.02.08_16h58m54s_010_
Zdroj: Facebook

Redaktoři zpravodajského a blogerského portálu měli Konvičku vymazat už dávno. Mnoho jeho článků odporovalo pravidlům platných na iDnesu, přesto všechno články vybízející k náboženské nenávisti, rasismu a propagaci krajně pravicových subjektů byly nadále na internetu ponechány. Svým přístupem redakce nepřímo napomáhala k extrémizaci společnosti, protože nechala volný prostor nedemokratickým názorům, jež se dále díky vysoké čtenosti na iDnesu stávaly zcela legitimními.

Administrace se spolehla na vyšší čtenost a možné zisky z prodeje reklamy před zodpovědností nad tím, co vpustí do éteru. S odchodem Ley Vojtekové a mnoha dalších konečně s nenávratnou platností odchází Martin Konvička, který si bude muset pro své xenofobní výtvory najít jiné, poněkud méně čtené médium. Pokud se doposud mohl spolehnout na náhodného čtenáře, tak nyní budou k mání pouze skalní fanoušci fašizace a islamofobie v České republice. Čtenost dlouhavých úvah nad tím, jak nejlépe převzít ženskou uprchlíkovi bude mít mnohonásobně menší čtenost a s tím také mnohonásobně menší dosah. Se čteností až 4 500 čtenářů se Martin Konvička jednou provždy může rozloučit. Virtuální účty zřizované na IVČRN nebo Bloku proti islámu budou nyní naprosto k ničemu.

Radikálové si velmi rádi pletou svobodu s právem na rozšiřování xenofobie, nenávisti vůči jiným menšinám a propagování neofašismu ve společnosti. iDnes by se měl konečně nad sebou zamyslet. S Konvičkou by mělo zmizet z blogerské části ještě mnoho extrémistů, jež svěřený prostor zneužívají k rozšiřování nedemokratických názorů i útokům vůči svým ideovým nepřátelům.

Krajně pravicová scéna na vymazání Konvičkova blogu reaguje po svém. Na sociálních sítích pláče, zatímco někteří promotéři Bloku proti islámu předem v hysterizujícím záchvatu oznamují, že na iDnesu končí a své články budou nadále psát pouze na web Bloku proti islámu a největšímu blogerskému portálu dávají jednou provždy vale. Tito lidé velmi dobře vědí, že by za nějaký čas také zmizeli, protože stále jako Martin Konvička také porušují předpisy, k nimž se zřízením blogu na iDnesu upsali.

S teoriemi o zásahu Babiše, přes levicové spolčení po nedávné demonstraci přicházejí čtenářské vyhrůžky o tom, že ten či onen od teď nebude nadále číst iDnes a zahájí jeho elektronický bojkot. Ve své podstatě je to velmi zábavné. A v zájmu demokracie nezbývá než věřit, že redakce největšího blogerského portálu v Česku bude v rušení extrémisticky laděných blogů nadále pokračovat, protože demokracie a její ochrana je mnohem víc, než matematické ukazatele čtenosti a případné zisky z prodané reklamy.