Alternativa pro Česko je ukázkou neschopnosti islamofobních extrémistů

Tým Petra Hampla je tragikomickým příkladem trapnosti české extrémistické scény. Na sociálních sítích lžisociolog sní o krácení lidských práv, zatímco ve věci reality přichází o velmi významný trumf v rukávu. Zveřejní kombinovanou obchodní značku chráněnou patentovým úřadem, aby následně matl veřejnost s tím, že nikdo jiný se jako Alternetiva pro Česko jmenovat nemůže. Jeden grafický návrh střídá další, až se kdesi v rohu na začátku června 2016 najde jakýsi Jan Hlava s nápadem nechat si zaregistrovat Alternativu pro Česko na Ministerstvu vnitra ČR.

V ten okamžik jdou všechna silácká prohlášení Petra Hampla, obšírného Měšťana a naštvané matky Hryndové do kytek. Fantasmagorie oponentů se ukazují skutečností, zatímco přes holou dostala především Hamplova grupa, která díky sledu událostí musí buď mlžit, nebo sehrávat další trapnodivadlo na téma Alternativy pro Česko. Jak se zdá, německá kopírka je zaslíbena někomu jinému. Bývalý člen BPI se rozhodl jít vlastní cestou a díky neprofesionalitě a dětské radosti z celorepublikové známosti “hrobařů” Bloku proti islámu vzniká další chaos na protiislámském spektru krajně pravicové politiky.

Ashampoo_Snap_2016.06.10_08h20m06s_002_

Pan Hlava dokonce tvrdí, že založil Alternativu kvůli tomu, co Hampl s Konvičkou udělali a současně odmítá, že by za Apači měli stát Hampl a spol. Tragikomické divadélko pokračuje dál. V případě existence dvou Alternativ pro Česko potenciální volič, často neschopný sehnat si relevantní názory, nyní bude muset napnout slechy, aby rozklíčoval, jaká Alternativa pro Česko je tou “správnou a zaručené islamofobní”. Rozkol extrémistické scény je dobrým znamením pro demokracii, ve které je až zarážející, že může existovat politický nebo aktivistický subjekt upírající právo na náboženskou svobodu. Přeškrtlá mešita má volné pole působnosti v prostorách poslanecké sněmovny, stejně tak policie nezakročí během demonstrací a veřejných shromáždění, během kterých dochází nejen k vyvolávání nenávisti vůči skupině obyvatel, ale také upírání ústavou zaručených práv každého z nás.

Česká protiislámská scéna se podobá Životu Briana od Monty Pythona, ve kterém se všichni dohadují nad tím, jak všichni nenávidí Římany, ale ještě více nenávidí ostatní protiřímská uskupení. Islamofobní scéna je krásně rozkolísaná a destruktivně narušena. Jeden nenávidí druhého, zatímco všichni navzájem chtějí co nejlepší místo na slunci přinášející nejen mediální známost, ale také cinkavé peníze, za které se dá zpříjemnit život průměrného náboženského fanatika bojujícího proti neexistující islamizaci českých zemí.

Hlavova anabáze na Alternativu pro Česko se velmi podobá té Hamplově. Prvotní zůstává nenávist vůči uprchlíkům prokládaná populistickými pohádkami o zajištění seniorů, nemocných či handicapovaných spoluobčanů, “zatímco stát bohatě dotuje přicházející cizince”….možná přijde čas na víčka i další alternativní nesmyslnosti rodící se v mozečcích extrémistů……… na takové báchorky totiž slyší většina extrémofilních voličů. Alternativa se zaměří také na práva minorit, se kterými absolutně nesouhlasí. V tomto ohledu by si Hlava mohl poťukat s hlavou Petra Macha ze strany Svobodných. Islamofobie bude jako bonus provázena parazitováním na politice ČSSD a Babišova ANO, kdy jednotlivé krizické výzvy budou suplovat vyprázdněnost Alternativy pro Česko. Když někdo není schopen vytvářet konstruktivní návrhy, potom přichází na řadu využívání ostatních pro své plány.

Na Hlavově, ale také Hamplově Alternativě pro Česko je zábavné sledovat politický amatérismus, ve kterém se ukrývá neúcta k opravdovému vlastenectví. Hamplův pokus o Alternativu pro Česku existující zatím jen na Facebooku jako no name projekt přistupuje formou emblému k národovectví jako Kaufland, který červenou přesouvá nalevo, místo skutečného umístění napravo.

Ashampoo_Snap_2016.06.10_11h32m36s_004_

Hamplův zájem o vlastenectví je ukrytý v grafickém podobenství, jež nemá s češstvím, natož vlastenectvím nic společného. Bývalý člen BPI Hlava k politickým začátkům přistupuje také osobytým způsobem. V případě Alternativy pro Česko nečekejte transparentnost……..ostatně ta neexistovala ani v Bloku proti islámu, natož v Islámu v ČR nechceme. Politická strana zaregistrovaná Janem Hlavou 2. června 2016 má virtuální místo, na kterém se tísní ve světě virtuality stovky, tisíce subjektů.

Ashampoo_Snap_2016.06.10_11h39m05s_007_

Co kdyby chtěl někdo navštívit stranickou kancelář…….to se potom virtualita vyplatí. Jedna neznělá partaj zapadne mezi 1 801 právnickými osobami, které sídlí na Kaprově 42/14 na Starém městě v Praze. Alespoň si fanoušci Hamplova trapnopokusu mohou kopat do virtuality, když už jejich guru islamofobie selhává kde se dá. Záležitosti ve spojitosti s Alternativou pro Česko budou ještě zábavné. S postupem času se odkryjí zcela jistě informace kolem Jana Hlavy a další pikantnosti se objeví kolem samotného Petra Hampla a jeho cirkusového stanu konvičkovců.

Antifašisté společně s odpůtci náboženského fanatismu se mohou prozatím bavit nad neschopností radikálů. A to je dobře, protože jakákoli neschpnost krajní pravice je plusem pro demokracii.