Fašisté s nacionalisty slaví, zatímco demokracie skomírá pod výsledky Brexitu

Chtělo by se říct: “krásné hnědé ráno, Evropo!”. Spojené království Velké Británie a Severního Irska rozhodlo v referendu o odchodu z Evropské unie. Neonacisté, neofašisté, ultranacionalisté se zase jednou cítí na koni a politici využívají situace ke svému zviditelnění.

Emotivní výroky o změnách k lepšímu životu ve společné Unii provázejí ultranacionalistické snahy oslabit centralizaci Evropy ve prospěch národních států. Česká republika vyzdvihuje Višegrád, zatímco polský předseda vlády svolává na pátek jednání evropských lídrů, na kterém dojde k debatám o britském opouštění………..

Nacionalismus rasisty Nigela Farageho zabil Spojené království tak, jak jej doposud známe. Místní extrémisté mohou být na co hrdí.

Skotové, obyvatelé Severního Irska a možná také Welšané budou usilovat o odtržení ze společného státu, protože z nastávající situace těží nejen protievropsky naladění vítači Putinovy armády, ale také místní separatisté, kteří by bývali byli hloupými, kdyby poskytnuté příležitosti nevyužili ke svému dlouholetému programu. Skotsko zachvátila vlna separatismu prvními vteřinami kasovního trháku o Williamu Walaceovi, aby o několik desetiletí později k podobným záchvěvům přispěla neochota utápět se v nacionalismu toho druhého. Skotsko chtělo v Evropské unii zůstat, a tak na světlo světa přicházejí plány na separatismus, ve kterém by nakonec nový svobodný skotský stát mohl žádat o členství v Evropské unii. Severní Irové, zejména separatistické strany sem tam používající terorismus ke svým plánům, nyní chtějí připojení k Irsku, které na rozdíl od Londýna ve starém společenství zůstává.

Evropští xenofobové spatřující černošské ohrožení Londýna všechny oddělující nacionalismy nevnímají, protože před sebou mají vizi nového světa, o kterém snili po celou dobu. Ideový nepřítel nacionalistického Ruska Putinovského režimu dostal přes uši. a proto je třeba se ve jménu všeho českého radovat z nastávajících událostí jako malý školák před letními prázdninami. Stoupenci Nigela Farageho vidí v anglickém xenofobovi mix domácích extrémistů. Když Nigel promlouvá, vykukuje z bot chechotajícího křiklouna britský Mach s Okamurou a Konvičkou najednou. Odpor k multikulturalismu, nesnášenlivost vůči lidem odlišné kultury a barvy pleti získala v západní Evropě v šéfovi UKIPu solidní zastoupení. Zatímco vůdce místního nacionalismu kope do Čechů, psíček v pozadí, slovutný Petr Mach, na sociálních sítích filosofuje o tom, jak moc je skvělé být oddaný svému vzoru z Ostrovů.

Farageho doubledeckery zasvinili londýnské ulice nejrůznějšími sliby o nadpozemském ráji v případě opuštění Evropské unie.

Spojené království údajně dostane více peněz, miliardy liber zůstanou doma a Brusel se bude muset bez nich obejít……………pohádkám o nenasytné Unii využívající a zneužívající dobrodiní Britů někteří lidé uvěřili a příběh sežrali i s návnadou. V ranní show “Good Morning Britain” se moderátorka Nigela Farageho zeptala: “Říkal jste, že když vystoupíme z EU, zůstane nám tolik a tolik miliard liber, můžete to zaručit..“, odpověď přítomného radikála byla jednoduchá: “Ne. To byla jen taková chyba.“………….to je vskutku skvělý začátek přelomového dne, ve kterém se v přímém přenosu diváci dozvědí pravdu. Inu, proč ne, když už je o všem rozhodnuto…….nikdo si nebude stěžovat a souhlasně odškrtnutá okénka se těžko sama zvednou a změní svůj stav………Farage lhal a sliboval nemožné……nyní je to Nigel Farage, kdo znovu zaťal nůž do britských doposud nezahojených jizev, které Spojené království separatistickými snahami v minulém dějství získalo.

Libra klesla na své minimum v období studené války a nacionalistické tamtamy se budou muset vyrovnat s tíží reality, jejíž dopady si čecháčkovští nacionálové neuvědomují ani na okamžik. Nyní příznivci extrémismu a panslovanismu na sociálních sítích sní o Czexitu, bílých Čechách a bratříčkování s nacionalistickým Ruskem………….do zpravodajských relací vstupuje v živém vysílání Tomio Okamura, aby i zde opakoval nepravdivé lži požadující například v české poslanecké sněmovně hlasování o setrvání České republiky v Evropské unii………..třešničku na dortu přidává ministr zahraničí Zaorálek, který by chtěl Evropu takovou, jakou ji chtějí lidé. Právě to kouzelné slůvko “lidé” je v politikových vyjadřováních to nejděsivější. O jakých lidech socan mluví? Je hlas lidu pouze hlasem nacionalizace, nebo jsou lidé pouze ti, kteří v masivních kampaních volají po změnách?

Neštěstí začíná tam, kde politik chce jednat podle vůle lidu. Většinou se za touto slovní hříčkou ukrývají zájmy někoho jiného.

Evropská unie má smůlu, že se od nacionalismu potýká s nacionalismsm dalším.  Ve vůdčím postavení nyní velí polský ultranacionalismus Tuska provázený od letních prázdnin slovenským nacionalismem Roberta Fica. Bylo by naivní myslet si, že za vedení těchto dvou států budou mít jednání jinou, než nacionalistickou povahu s cílem nahlodat všechno dojednané. Nejspíš nacionální zájmy získají nad zájmy evropskými a jednotliví nacionalisté budou požadovat také hlasování o setrvání v Unii. Své k tomu dodává Klaus, který své děsy a běsy může nechat spát. V blízkosti českého xenofoba a bývalého prezidenta České republiky cupitá Le Penová se svým hloupým proslovem………na sociálních sítích visí řada dalších videí Tomia Okamury, ze kterých se divák dozví o heroickém úsilí SPD po vyvolání dalších referend.

Europoslanec Petr Mach, výrokem: “Nezávislost Velké Británie je obří šancí nejen pro Brity, ale pro celou Evropu. Gratuluji také Nigelu Faragovi, jehož mnohaleté úsilí konečně přineslo ovoce. Bude mi ctí, když od teď povedu kampaň za Czexit.” ukazuje, jakým výborným přívěskem umí být. V jednotlivých grafikách Svobodných občanů se senabízejí lži, polopravdy a účelová tvrzení o Evropské unii. Napodobuje se UKIP snad z naivní víry, že Češi klesnou na stejně nevědomou úroveň myšlení.

Ústy hnědého Klause je Spojené království Velké Británie a Severního Irska zachráncem Evropy, zatímco David Cameron představuje populistu. Je zábavné sledovat populistu jak označuje ostatní za populisty. Pravdou je, že britská politika selhala. V tom má Zaorálek pravdu. Cameron posílal lidi na stromy, vyzýval k útokům vůči Bruselu, aby následně volal po hlasování zůstat v bruselském spolku………..

Tam, kde vládní politici hovoří jako neofašisté a nacionalisté, tam často vyhrává populismus nad reálným myšlením

Politici, zejména jejich stranické základny, by si měly uvědomit, že vůle lidu nemůže být vůlí populismu, hlasem ultranacionalismu a touhou nesnášení. Fico, Tusk, Orbán, částečně také Sobotka si v rámci Višegrádu zvykli vlastní neschopnosti a neznalosti nahrazovat útoky na někoho jiného. Dnes jsou to uprchlíci, multikulturalismus, mezinárodní právo a zítra to může být něco jiného, co se může dotýkat třeba Vás. Brexit ideologicky oslabuje Evropskou unii…….možná právě proto se stává vítaným v kremelských zdech, které s pomocí svých organizací podporují ultranacionalistické strany napříč Evropou.

Bylo by fajn, kdyby Starý kontinent jednou provždy přestal s nacionalismem a svou cestu konečně navedl správným směrem bez patosu vůči osobní zahleděnosti, kvůli které nevnímáme důležité před druhotným.