Hamplova Alternativa má virtuální sídlo se zadluženým manažerem

Tým Petra Hampla je tragikomickým seskupením klaunů k popukání. Nejdříve krajně pravicový sociolog s docentem z Jihočeské univerzity diktátorským šmahem zruší Blok proti islámu, aby následně v průběhu několika týdnů básnil o založení nové politické strany vytvořené podle šablony z Bavor. Alternativa pro Česko vzala program ze společenství úsvitářů, aby následně ukázala veřejnosti, jak moc neprofesionální a hloupou dokáže být.

Věčné lamentování před novináři a natáčení homevideí vzalo za své. Než se Hampl s Konvičkou rozkoukali, bývalý člen Bloku proti islámu, Jan Hlava, nelenil a Alternativu pro Česko zaregistroval na ministerstvu jako nové politické hnutí. Politická strana zaregistrovaná 2. června 2016 má virtuální místo, na kterém se tísní ve světě virtuality stovky, tisíce subjektů

Nejvrchnější deislamizátor s “miláčkem” Parlamentních listů dostal přes prsty. Místo přiznání chyby a následné co nejrychlejší nápravy oba dva pánové raději pokračovali v mlžení a na sociálních sítích trapnomagicky čarovali s advokáty, zatímco v tajnosti uvažovali nad tím, jak z celé situace vybruslit.

Hlavní osobou v popředí úředních žádostí nebyl Petr Hampl, nebo snad Martin Konvička. Opratě v jednotlivých lejstrech převzal do svých rukou bývalý šéf Bloku proti islámu pro Prahu západ, jistý Richard Perman. Postarší pán ve středních letech je přítelem Petra Hampla a zároveň předsedou neúspěšného krajně pravicového politického hnutí Restart 2014. O spojnici mezi Restartem 2014 a “hošíky” Hamplovy party jsme 17. června 2016 na Hrebenar.eu napsali článek. Tenkrát se v kuloárech šeptalo, že nově zaregistrovaná Alternativa pro Českou republiku 2017 vznikla přejmenováním před chvílí jmenovaného politického subjektu. Tvůrci alternativní Alternativy takové závěry popírali a dokonce na facebookových stránkách Alternativy pro Českou republiku mazali jednotlivé dotazy fanoušků.

Poukazovat na realitu se nesluší, protože to narušuje aureolu něčeho nadpozemského. Kdyby admini mohli, klidně by ze zásuvky od psacího stolu vytáhli hlavu mýtické Gorgony, se kterou by v kámen proměnili každého, kdo by jen náznakem poukazoval na podivnosti kolem zakladatelů Restartu 2014. Hampl s Konvičkou přeci mají všechno perfektně ošéfované, a tak případné archy dávno s tisícovkou podpisů leží na stole ministerských úředníků……..kdo by tvrdil opak, je idiotem, případně radikálem, se kterým je zbytečné ztrácet jakýkoli čas……..mimochodem, nevzdělaní islamofobové stejně všechno sežerou, a tak se může hra na politiku rozvíjet dál do falších úsměvných košilatých verzí, nad kterými soudný člověk minimálně pokrčí rameny.

26. června 2016 se v Praze uskutečnil ustavující republikový sněm Alternativy pro Českou republiku 2017. Sněm zvolil republikové předsednictvo ve složení PhDr. Petr Hampl, Ph.D. – předseda, Mgr. Petr Štěpánek – 1. místopředseda a Ing. Mgr. Luděk Nezmar, MBA – hlavní manažer. Zápis na ministerstvu vnitra zatím ukazuje v čele nové strany představitele Restartu 2014. To je minimálně zajímavé.

Ashampoo_Snap_2016.06.25_05h57m40s_012_

Jen pro připomenutí:

RESTART 2014 je politickým projektem pražského zkrachovalého podnikatele z ODS Luďka Nezmara a Richarda Permana, který se také stal předsedou tenkrát nově založeného politického hnutí, jež samo o sobě vzniklo na základě myšlenkových pochodů Sdružení pro svobodnou a nezadluženou společnost.  Doména http://restart-2014.cz/ není v současnosti platná. Jak již bylo v článku řečeno, Permanovo a Nezmarovo hnutí může být rádo, že vzniklo 29.7.2014, protože jinak by kontrolní výbor Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR podal kvůli nedostatkům ve financování Nejvyššímu správnímu soudu podnět k rozpuštění.

Druhý zakladatel Restartu 2014 Luděk Nezmar má velké dluhy nejen vůči státu, ale také vůči ostatním podnikatelům. V Psárech slíbil sehnat osmdesát milionů z evropských zdrojů na rozjezd výrobny hotových jídel, usiloval s manželkou o koupi bývalého domu služeb na návsi v Psárech, ve kterém chtěl Nezmar založit rodinné centrum. Vesnice tenkrát dokonce uvažovala o tom, že zaplatí polovinu kupní ceny jmenované nemovitosti, ale Nezmar druhou půlku peněz nesehnal, a tak z projektu nakonec sešlo. S Nezmarovým podnikáním se hovoří o čtyřiceti milionech dluhu. Většina firem, které tento rádoby politik a podnikatel vlastnil, skončila nezdarem. Obchodní společnosti neodváděly platby za zaměstnance a nakonec dlužily státu na 15 milionů korun.

Blok proti islámu měl neprůhledné financování, zatímco Alternativa pro Českou republiku 2017 vznikla z politického hnutí, které má také potíže s financováním a jehož zakladatelé mají potíže s dluhy. To je opravdu velký pokrok české islamofobní scény. APAČI sídlí na Praze 8 v Libni. Je to zábavné místečko. Zatímco Hamplovi příznivci vyčítali Hlavově Alternativě pro Česko virtuální sídlo s virtuálními kancelářemi a z předsedy zaregistrovaného politického hnutí na sociálních sítích vytvářeli virtuálního naschválníka, Alternativě pro Českou republiku 2017 nemají co vyčítat. Na Primátorské 296/38 totiž sídlí 864 firem.

Ashampoo_Snap_2016.06.25_06h13m16s_013_

Virtualita jednoho je provázena virtualitou druhého. Až by člověk chtěl se škodolibým úšklebkem na tváři dodat: “islamofobové nabízejí virtuální nenávist vůči islámu i muslimům, a proto si zvolili také virtuální sídlo se spoustou virtuálních subjektů v okolí”.

Převzetím RESTARTu 2014 a jeho následným přejmenováním Hampl a spol nepřímo přiznávají, že nemají dostatek podpisů nutných k registraci na ministerstvu vnitra, a dokonce nebyli schopni na ustavující schůzi RESTARTu převzít otěže ve vedení. To samo o sobě dokazuje, že Hamplova Alternativa vzniká na rozkládajícím se těle hnijícího politického hnutí, které samo o sobě není schopné v ustavující schůzi jmenovat nové vedení.

Malý trpaslík, jehož fotka připomíná sešlost štamgastů u hospůdky na růžku se snaží tvářit na sociálních sítích jako obr, zatímco každým svým činem dokazuje svou neschopnost, což je pro Českou republiku jenom dobře.