Kdyby Česko ovládala nenávist k Marťanům, byla by Klára Samková fanatickou antimarťankou

Před budovou tureckého velvyslanectví bylo veselo. Neofašizující extrémisté se sešli, aby společně s Klárou Samkovou předvedli přítomným novinářům divadlo. Afektovaná, lží oplývající mluva tančila valčík, zatímco ostatní jásali nad pronášenými pravdami. Když foťáky reportérů cvakají, přicházejí hvězdičky radikalismu do rauše, ve kterém se nepravdy mění z kalné kaluže na čistou esenci křišťálové studánky. Své by k tomu určitě řekla hlavní aktérka setkání Klára Samková, jejímž proslovem z poslanecké sněmovny úterní demonstrace začala.

Byla to vskutku tragikomická podívaná hodná leda tak úsměvu a podivení se nad neznalostmi přítomných, kdy historie neznamená vůbec nic a jednotlivé postavy z dějin slouží pouze jako oslí můstky k vnitřním přáním, kterým přítomní s nadšením skandovali. Minidav sčítající sotva pět desítek ztracených duší nepřišel pro fakta, ale pro další sadu nesnášení, nad kterým by jako sláma z bot čouhal jeden společný nepřítel, jehož je nutné ukopat k smrti do tvaru cválající kuličky.

Klára Samková, i když je právníčkou a v paragrafech se vyzná, ukázala okolí své populistické Já, ve kterém neznalost sehrává hlavní úlohu v celém dějství. Historie v podání vysokoškolsky vzdělané ženy neznamená vůbec nic. Hus byl podivnou dámou doslova v přímém přenosu podříznut a vykuchán, když byl kněz Betlémské kaple přirovnán k světci, ochránci českého, pravdy a mravní čistoty. Doktorka práva nechala skripta doma, aby hladové duše nakrmila neomarxistickými hříčkami známými z filmů Otakara Vávry, ve kterých zvítězil patos nacionalizování před historickými fakty.

Čtyřminutová esence psychedelie v ženském podání prznila národ, jeho historii, a dokonce budoucnost, když vyzdvihovala do popředí islamofobii, které se odbornice na ústavní právo upsala. Zábavná byla také část věnující se vzdělání. Vlivem gradujících replik Klára Samková k podepření svých ponižujících tvrzení použila vysokoškolské tituly, mezi nimiž proplouvala jako ryba na suchu. Bylo to komické. Slovíčkaření: “myslím si, že pan velvyslanec by si měl zopakovat, případně jsem ochotna se svými dvěma doktoráty z dějin státu a práva doplnit vzdělání panu velvyslanci” mělo udělat na přítomné neználky dojem profesionality a odbornosti. Jak je takový přístup laciným znevážením alma mater. Profesoři by se zajisté divili nad tím, k čemu všemu akademický svět poslouží.

Klára Samková v roce 1986 získala doktorát z dějin státu a práva a teorie práva na Právnické fakultě Univerzity Karlovy. Tématem diplomové práce  “Přechod od demokratické k nacistické vládě v Německu v r. 1933” získala mladá studentka titul JUDr. Jak zajímavé vzhledem k současnému zaměření nectihodné advokátky. Zatímco dříve se vysokoškolačka, coby čerstvá doktorandka zajímala o nacismus a jeho nebezpečí převzetí moci v demokracii, dnes je stejná osoba bez obtíží součástí krajně pravicové scény, jež může klidně skončit událostmi podobnými těm z roku 1933. Disertační prací “Ochrana lidských práv se zřetelem na jejich původ” Samková obhájila v roce 2008 na Katedře teorie práva Právnické fakulty Masarykovy univerzity v Brně druhý vysokoškolský titul Ph.D.

Svou politickou činnost postavička anticikanismu a islamofobie zahájila v roli zakládající členky Romské občanské iniciativy, aby posléze pokračovala neúspěšně v trikotu občanských demokratů, odkud později jako nestranička zkoušela další politické štěstí. V roce 2006 Klára Samková prodělala ve Starokatolické církvi křest, přijala druhé jméno Alžběta.  Alespoň díky křtu může Samková na ostatní extrémisty působit jako dokonalá křesťanka obhajující katedrály v českých městech a vesnicích. Kdyby existoval kult “Proti Marťanům” a kápla by z toho nějaká příležitost, tak by Klára Samková byla zarytou antimarťankou psychedelicky řečnící o tom, jak moc v Česku a Evropě nechceme Marťany.

Úterní defilé před tureckou ambasádou bylo pouze další ukázkou pokleslosti, ve které neexistují limity, protože klesnout se dá vždy ještě hlouběji, než se původně očekávalo. Se stále se zvětšujícími a dostatečně viditelnými excesy přichází větší zájem médií a s tím jsou spojené případné politické nabídky v některé z xenofobních politických stran a hnutí. A o to jde především, když už ta advokátní komora vede setření na základě podané stížnosti. V následujících týdnech budeme svědky dalších neméně dramatických představení…..ale to je u Samkové takřka normální. Pouze hlupák by jí věřil, natož podporoval. Každý režim má vysokoškolsky vzdělané populisty a Klára Samková je jedním z nich.