Národní socialisté – Lev 21 doprovázejí Vandase na jeho konečné pouti

Zákoutí Facebooku čas od času nabízí tragikomické situace, kdy zapřísáhlému antifašistovi nabídne reklamní baner spolupracovníků Vandasova cirkusu na kolečkách. Lev 21, nyní již bez Jiřího Paroubka, hodlá uspět v listopadových krajských volbách, a proto si partaj objednala na sociálních sítích reklamní grafiku, se kterou hodlá nachytat doposud nerozhodnuté a hlavně nic nechápající voliče.

Národní socialismus v barvách rudé krve ještě za vedení expředsedy vlády v Ústí nad Labem s pomocí předvolebních plakátů ukázal, co je zač. Kdybyste při čtení jednotlivých řádků zapomněli, že se nacházíte ve 21. století a právě probíhají parlamentní volby, mysleli byste si, že právě čtete pamflet některé z fašistických stran, které na konci první a v průběhu druhé republiky v Československu vznikaly. Nacionalistický patos vyvolávající nenávist vůči předem vybraným nepřátelům z jednotlivých písmen doslova vyskakoval na dlažbu poloprázdného náměstí.

Ashampoo_Snap_2016.06.12_10h13m05s_001_
Reklama vyskakující na Facebooku

Již tenkrát Paroubek se svým politickým projektem koketoval s nacionalismem a hlavně s rasismem, jehož ohavnosti využíval ke svému užitku. Karel Horák kandidující za tuto politickou stranu v roce 2013 dokonce v médiích tvrdil, že by si Romové měli sami rozhodnout, zda pracovat chtějí. Za bílého dne se hoaxy a rasové předsudky dostávaly do volebního klání, zatímco na některých místech do nevolitelných pozic přicházeli na soupisce Lva 21 také Romové. Je to docela zajímavý úkaz, ve kterém se střetává na jedné straně centrálně rozšiřovaná ideologie, která je zároveň narušována potřebami a politickými plány jednotlivých vedení na městech a vesnicích.

“Co chtějí sami Romové? Protože problémy s nimi se táhnou od středověku a ani dnes nebyl nalezen recept, jak je začlenit do společnosti

……Aby vzali na vědomí stav, že většinová společnost se jim přizpůsobovat nebude, že ten, kdo se bude přizpůsobovat, jsou právě menšiny”

Karel Horák, kandidát Lva21 ve volbách v roce 2013

V severních Čechách na nejrůznějších místech nemůže vítězit pouze xenofobie vyprávějící o “nepřizpůsobivých” spoluobčanech. Existují regiony, ve kterých Romové představují významnou voličskou základnu a právě pro tato místa byli určeni romští kantidáti, kteří se snažili přesvědčit ostatní Romy o zvolení Paroubkovy politické strany. Z určitého úhlu pohledu to byl docela chytrý krok, kdy existuje rasismus pro některé majoritáře, aby následně pro romské voliče vykračoval z celého balastu na malý okamžik další z Romů přesvědčující ostatní, že právě Paroubek a jeho lidé jsou skvělou volbou například pro Romy ze sociálně vyloučených oblastí. Některým romským kandidátům imponovala slova o řešení nezaměstnanosti, zatímco ostatní považovali stranický program za obecně všestranný, počítající s otázkami soužití, chudoby, bydlení a menšin.

Pokud to tak nebude – totiž, že zde tedy máme pouze jeden jediný platný právní řád, který platí pro všechny, tedy jak pro majoritní bílou populaci, tak pro Romy, černochy, Vietnamce a další lidi, kteří tady žijí a žít chtějí, potud tady budou nepokoje, nevraživost, nenávist, pochody a bitky, které musí řešit policie, ač by měla dělat úplně něco jiného a měli by to řešit politici, protože našim lidem na Romech vadí pouze to, že oni dostávají sociální dávky bez jakékoliv práce – zdarma – a navíc je nepoužívají k nasycení svých dětí, ale propíjí je v putykách a prohrávají v hernách a pak jdou ještě stejně krást a nebo posílají krást svoje nezletilé děti, protože nejsou trestněprávně odpovědné a tudíž nejsou nijak postižitelné. Nutno zde však poznamenat, že postižitelní jsou ti, kteří posílají tyto nezletilé děti krást, a to stejně vysokými trestními sazbami, jakoby trestný čin spáchali sami a proto má policie vždy konat a ne tyto věci přehlížet.

Doc. JUDr. Miroslav Němec, Ph.D., stínový ministr vnitra za LEV 21 dne 30.7.2013

Romští kandidáti vnímali letáková hesla, jednotlivé slogany, názory kandidátů a stranický program za něco naprosto jiného. Rasisté jsou všude a ultranacionalisticky košilatá hesla nemusí být nutně překážkou. Lidé, jako například Gabriela Huňáková, nebo Marek Gábor a řada dalších, zkusili Paroubkův Lev 21 pro svou politickou kariéru a mnozí z nich dokonce ve straně působili několik let předtím. Romské zastoupení v Libereckém kraji tradičně ve Lvu 21 představovala buňka v České Lípě, kde na nevolitelných pozicích coby třináctí, čtrnáctí nebo osmí kandidovali Romové do voleb.

Kupodivu romským kandidátům tenkrát v předčasných parlamentních volbách nevadilo rozdělování na “naše lidi a Romy” následované výčtem předsudečných názorů a postojů vůči romským spoluobčanům. Kandidáti se nepostavili vůči direktivnímu hlasu nařizujícímu a nikoli diskutujícímu…….alespoň odmítající reakce nejsou k dohledání.

Někteří lidé dostali možnost a využili ji. Národní socialisté – LEV 21 se v listopadových volbách pro rok 2016 v Ústeckém kraji rozhodli ústy svého krajského předsedy Petra Bendy jít společně na kandidátce s extrémistickou Dělnickou stranou sociální spravedlnosti, která tradičně vystupuje proti Romům jako k něčemu neschopnému, nacionálně nepřijatelnému. Dva neúspěšní, hledající štěstí v nastávajícím marasmu české nacionalistické scény hledají záchrannou vestu, se kterou by mohla alespoň na malý okamžik přijít malá záplata za obdržené hlasy ve volbách. Všem je předem jasné, že Lev 21, ani DSSS ničeho nedosáhnou a skončí s naprosto malými počty hlasů, protože neofašisté a neonacisté Paroubkovi pohrobky s Vandasem nezvolí kvůli Romům na minulé kandidátce Lva 21.

Konec Tomáše Vandase následovaný spojenectvím s Bendou a jeho Národními socialisty – Lvem 21 nabízí tragikomický závěr, ve kterém nevadí politický subjekt spolupracující s Romy, i když DSSS právě na severu Čech organizovala protiromské pochody s násilím zaměřeným hlavně vůči romským spoluobčanům. K politickým hrátkám na hnědou skvrnu pomůže Čisté Ústí společně s Národní frontou. Vyprázdněné kandidátky budou doplněné o příslušníky těchto velmi xenofobních a nesnášenlivých počinů.

Jak již bylo v článku řečeno, Lev 21 se již od svých prvopočátků projevoval silně nacionalisticky a stejně tak nacionalismus je hlavní spojnicí mezi DSSS a NS – LEV 21. Spojenectví mezi dvěma extrémofilními subjekty je provázeno komickými událostmi, kdy Paroubek námluvy Bendy s Vandasem nechce komentovat, protože již není členem Lva21, zatímco ústřední tajemník strany Jaroslav Andres médiím opakuje, že o ukončení Paroubkova členství v Národních socialistech ještě v květnu roku 2016 vůbec nic neví. Každý si může vybrat v jednotlivých odpovědích to své. Možná časem i Paroubek přizná, že je stále členem Bendova cirkusu na kolečkách, kdo ví?

Spolupráce LEV 21 a DSSS poprvé oficiálně světlo světa spatřila po májové demonstraci Tomáše Vandase, avšak v kuloárech se o přibližování šušká již několik měsíců předtím, kdy neonacisté sdíleli na sociálních sítích příspěvky jednotlivých aktérů, jež následně nevybíravě komentovali. Petr Benda chce jako žhavý kůň kandidovat vedle dvojky Tomáše Vandase. Bývalý socan má rád pořádek a zároveň v oblibě na veřejnosti opakuje mantry o nepřizpůsobivých spoluobčanech, a proto se spolčení s nedělníky jeví jednoúčelovémů krajskému politikovi jako příhodné.

Národní socialisté jsou extrémistickým počinem, který nejenže společným volebním počinem zdiskreditoval to, co zbylo z DSSS, ale zároveň znovu bývalí pohrobci Paroubkova nacionalizování zkoušejí hry na dva tábory ostatních a Romů, proti kterým je třeba vyvolávat nenávist i za pomoci nepravdivých tvrzení, kterými se to v mysli rasisty hemží víc než dost. DSSS jde do kopru a je to jenom dobře. Podobně na tom je Benda se svým týmem rádoby politiků. Krajské volby alespoň ukážou, že radikálové do moderní společnosti nepatří.