Neofašisté, rasisté a extrémisté podporují svou Primu

Televize Prima sehrává v životě neofašisty a hloupoučkého extrémisty velmi významné místo. Konečně existuje celostátní médium hovořící jazykem radikála, ve kterém se frustracemi sžíraný jedinec najde v každé další minutě večerního zpravodajství. Konečně se do obýváků dostávají novinářské perly Bohumila Rouba následované dalšími skvosty hnědého vesmíru čecháčkovského nesnášení.

Milovníci islamofobie jsou vděčni za přístup Obzinové a dokonce jsou odhodlaní vyjít do ulic k obhajobě práce ženy, o které nevědí vůbec nic. Pro tento okamžik postačí útržkovité informace z Parlamentních listů, nebo dalších krajně pravicových plátků. V nich čtenář nalezne chválu i patřičné důvody, proč by rasistická, neofašistická, protiunijní a jednostranná televize měla v Česku existovat. Lživá prohlášení Miloše Zemana jsou doplňovaná hoaxy a předem sestříhanými relacemi, ve kterých průměrný milovník účelové lidovosti nalezne veškeré zalíbení.

S ochranou televize Prima přichází obhajoba práva na to být neofašistou. Okamura sice může v interpelacích požadovat po Sobotkovi státní dotace pro xenofobní organizace, ale do té doby, než nastane “zázrak” ve Sněmovně, poslouží Šebrle s dalšími výtečníky jako hlásná trouba nové republiky, o které na sociálních sítích perlí antisemita Adam B. Bartoš. Aby primácké vedení mohlo dokazovat lidovou podporu, je třeba na pražské Palmovce zorganizovat minimalistické demonstrace o počtu několika málo jedinců. Přetěžkého úkolu se ujali neofašističtí a rasističtí nadšenci z týmu Jiřího Černohorského. S českou vlajkou a megafonem v ruce to 3. června 2016 rozbalili přímo před budovou TV Prima. Dvacítka, možná třicítka radikálů před novináři za zády rozprostřela objemný transparent lákající na další demonstraci organizovanou náboženským fanatikem Jiřím Jiskrou. Ashampoo_Snap_2016.06.04_17h07m24s_005_

Inu, proč ne. Když se nabízí příležitost k reklamě přímo před okny “televizáků”, tak proč toho všeho nevyužít. Objektivní Prima možná celé divadelní představení ukáže ve své večerní obhajobě. Lidé stojí za vedením, a proto bude Obzinová s dalšími spolupracovníky bojovat proti poslaneckým plánům z Rady pro televizní a rozhlasové vysílání. Jirka Černohorský tentokrát v bílém outfitu nenechává nic nazmar a rovnou o celém počínání předem informuje vedení Primy. To je údajně nadšené a děkuje přítomným z podpory, kterou extrémisté hnědého střihu celostátnímu médiu poskytují. Je to tragikomické. Bývalý volič Miroslava Sládka, účastník demonstrací Tomáše Vandase a psychedelický řečník vyvolávající nenávist vůči všemu muslimskému, multikulturnímu a protiunijnímu si hraje na typického představitele obyčejného občana z lidu. Hlouběji primácká redakce skutečně nemohla klesnout.

Ashampoo_Snap_2016.06.04_17h15m25s_006_

Vedení televize je rádo, zároveň by se nechtělo viditelnou stopou kompromitovat neofašistickými aktivitami radikálů. Možná demošku natočí, ale žádné oficiální prohlášení přímo před očima přítomné třicítky extrémistů nikdo zodpovědný na místě nevydá. No, co……….i přesto všechno se demonstranti budou tvářit jako králové situace. Demonstrace tímto gestem dostává nástřik tragikomiky, kdy přítomným chybí už jen klaunovský nos pro pobavení. Zvoláními “Prima je naše; Za objektivitu”; “Za svobodu” dochází k dalšímu usvědčení, pro koho je primácká práce určena. Hlavní konzumenti košilatých prohlášení díky redakční činnosti reportérů prožívají každodenní sen, ve kterém se snad někdy, až dozní protiuprchlická démonizace, dozvědí zaručeně pravé a pravdivé zprávy o “zločinnosti” NATO, nebo dalekého Bruselu.

Projíždějící auta policistů vyvolávají v přítomných salvu nadšení. Škoda jen, že uniformovaná posádka nestojí o bandu morálních zkrachovalců. Policistům se mává, protože střet s nimi vyvolává zájem médií. Minidemonstrace se proto podobá spíše zájezdu školky, než shromáždění přihnědlých radikálů.

Ashampoo_Snap_2016.06.04_17h34m49s_008_

Zatímco Lucie Hašková v bílém jen tak nonšalantně mává, ostatní do projevu nadšení dávají celou svou energii. Opodál nacházející se parapety primáckých oken slouží jako odkládací plochy postávajících hnědomyšlenkářů. Je to vtipný pohled, ve kterém se objevují nečeské výrobky zahraničních společností, proti kterým účeloví vlastenci bojují. Vedle Fanty je k vidění reklamní igelitka Rossmannu…….se zahraničními pochutinami a reklamními prostředky se demonstruje mnohem líp. Je to něco, jako když Vandas promlouval ke svým ovečkám z krabice od Coca-Coly. Mimochodem, Fanta je historicky druhým nápojem Coca-Coly, s jehož výrobou se začalo v nacistickém Německu v roce 1941, kdy ve válečné Evropě nebyla taková možnost dovozu sirupu přes oceán. Rossmann je pro změnu německou obchodní společnosti.

Ashampoo_Snap_2016.06.04_17h43m58s_009_

I když Černohorský se svými věrnými básní proti zahraničnímu kapitálu a ve slovech upřednostňují všechno české, zahraniční pochutiny jim nejsou cizí. Možná i ten kebab smlsnou, když v okolí nečíhá nějaký zvědavec s rychlou spouští na prstu. Extrémisté ohánějící se odporem vůči globalizaci, upřednostňující nacionalizaci potravin často pokulhávají v teorii za praxí. Sociálně slabí, z jejichž řad Černohorského spoludemonstranti pocházejí, si často kvůli nízké kvalifikaci, nebo závislosti na sociálních dávkách nemohou vybírat, a tak přijmou i levnější výrobky zahraničních koncernů.

Odpůrci multikulturalismu na demonstraci během skandování “Ať žije Prima” používali africkou vuvuzelu. Organizátorem akce byl extrémista Petr Semerák. Mladíček ke svému zahajovacímu proslovu využil přítomnost Haškové s Černohorským, kteří komicky v bílém postávali po obou stranách. Semerákův výkon nebyl obdivohudný. “Prima vypráví pravdu”, “pravdivě poukazuje” na Hate Free a to je pro xenofobní naivky sakra pádný důvod k podpoře.

Ashampoo_Snap_2016.06.04_18h03m48s_012_

V podání Černohorského je Česká televize prolhanou institucí, zatímco Prima je esencí zaručené pravdivosti. Svět extrémisty je převráceným podobenstvím reality, ve které nezávislé zpravodajství představuje vymývání mozků, kdežto neofašizující demagogie není ničím jiným, než esencí dokonalé svobody slova následovanou pravdivými informacemi, nad nimiž průměrný nacionál prožívá erekci na konci mozku. “Prima je prima” a neofašisté, extrémisté společně s rasisty za existenci Primy děkují. Nechybělo ani Voříškovo zvolání “Prima jede”.

Černohorský chce, aby české děti zůstaly hloupými, a proto ho k útokům vůči České televizi donutilo vysílání Planety Yó ČT Déčka, ve kterém si moderátoři Maruška a Tomáš povídají o tom, že z fiktivní Planety Ne prchají lidé, protože se na ní nedá žít a je potřeba jim pomoci, aby se na vratkých korábech neutopili. O místo v kráterech i jídlo se můžeme vklidu podělit, protože obojího máme dost. Údajně podle slov Černohorského ve stejném pořadu byli odpůrci uprchlíků nazváni “zelenými příšerami s trojtou bradou”. To je vskutku kouzelné a velmi mírné přirovnání. Ve skutečnosti se na Déčku nejednalo o odpůrce uprchlíků, ale o vládnoucí třídu planety Ne, kteří byli označeni moderátorem jako “slizký potvory se třema bradama”. Některá média hektické odpírače uprchlíků označují ještě horšími názvy. Tak není jasné, proč se psychedelický radikál rozčiluje. Mnohdy opravdu při svých veřejných vystoupeních působí na okolí jako afektovaný Marťan.

Ashampoo_Snap_2016.06.04_18h24m47s_014_

Humanismus je věcí, které mužík s megafonem v ruce vůbec nerozumí. Byl by radši, kdyby pořad pro děti propagoval primáckou nenávist požadující posílání uprchlíků někam na oběžnou dráhu hodně vzdálené galaxie. Zednický dělník z Brna po shlédnutí televizní tvorby pro děti sepsal petici s otevřeným dopisem a doufal, že na něj redakce nejrůznějších periodik odpoví. Běloskvoucí radikál přecenil své schopnosti a důležitost…….to jistě hooooooodně zabolelo. Černohorskému se nelíbil další údajný pořad “Minuta s islámem”……….radikál, jež islám zahlédl někde při cestě rychlíkem, je čecháčkovi na obtíž. Samozřejmě o něm nic neví, ale islamofobie je hlavním stavebním kamenem českého neofašismu, tak proč ji nevyužít k osobnímu prospěchu a růstu v extrémistické scéně.

Prima jde radikálům na ruku, pomáhá extrémistům jednotlivými vylhanými kauzami, a proto se dočká od svých oveček pomoci. Černohorský využil demonstrování pro Primu ke kritice vlády i vytváření dojmu o hrozbě národní “genocidy”. Nechyběla ani obhajoba politiky Adama B. Bartoše, který je údajně schopný sjednotit českou extrémistickou scénu. Na demonstraci nechyběl ani předseda Národní demokracie, který postával raději v rohu a nehnal se k megafonu. Díky policejnímu stíhání zřejmě velmi dobře ví, že si excesy nemůže dovolit.

Ashampoo_Snap_2016.06.04_19h29m15s_016_

Ochranu rasismu, islamofobie a dalších nenávistných ideologií na Primě vystřídaly během demonstrace touhy po spojení české neofašistické scény, kde by Vandasovci měli postávat s Bartošovci, Sládkovci a dalšími radikály ruku v ruce vedle sebe. Demonstrace na podporu Primy byla trapnou fraškou, skrumáží neofašizujících prohlášení, ve kterých Klára Samková představuje oběť systému dávající hlavu na špalek. Extrémisté jsou směšní tvorové. Bylo by fajn, kdyby Prima přišla o licenci. Na televizi, zvláště do zpravodajských relací, extrémismus nepatří.