Okamura v interpelaci na Sobotku požadoval podporu xenofobních organizací

Tomio Okamura je rozený tragikomik. Před třemi lety v klidu v Londýně navštívil tamní mešitu, nechal svou milenku obléknout do hidžábu, pochvaloval si, jak je to tam super, aby nyní sehrával divadélko na islamofobní srdéčka neofašistů. 

Když je to třeba, politický profil na sociálních sítích poslouží jako levný reklamní plátek shánějící brigádníka, nebo nabízející předražený japonský čaj přímo z poslancova obchůdku.

Ashampoo_Snap_2016.06.04_02h32m25s_009_

Poloviční Čech, čtvrteční Korejec a Japonec se horečně snaží o osobní úspěch, až z toho místy cuká koutek úst. Hektický ideál českého vlastenectví videonahrávkami tepe do pozlátka čecháčkovství, aby vzápětí svým bílým ovečkám nabízel produkty multikulturalismu…..nekupte to, když ten pán tak krásně prosí a skoro za hubičku vyšší společenské třídy nabízí japonské laskominy, o kterých naprostá většina Okamurových fanoušků nemá ani potuchy.

Ashampoo_Snap_2016.05.30_20h46m43s_008_

Nacionalistická scéna je natolik dementní, že sežere takřka cokoli. Stačí předtím direktem shodit demokracii a všechno je odpuštěno. S útoky na Romy to nevyšlo podle původních plánů, a tak přichází na řadu muslimové následovaní uprchlíky, nebo multikulturalismus, díky kterému známý extrémista může provozovat v Praze svou živnost. Lidé by měli kupovat české výrobky, ale v Okamurově případě je možné udělat výjimku, protože v tomto případě je na prvním místě rodinná kasa zákonodárce a nikoli nějaké nacionalistické vzletné proslovy plné faktických chyb, kterými hvězdička radikálů oblažuje obecenstvo na demonstracích. Ultranacionalismus se dá využít mnoha způsoby. Po vteřině sebereklamy přichází další salva, za níž by se nemuseli stydět fašisté z konce první a druhé republiky. Vyvolávání nenávisti vůči skupině obyvatel z hrdla tokijského gajdžina je běžný standart…….kdyby něco, v pozadí visí poslanecká imunita a pokaždé je možné tvrdit, že ten či onen příspěvek byl psán ve Sněmovně, a tudíž se na něj vztahuje nadstandartní imunita, o níž si běžný smrtelník může nechat jenom zdát.

Čas od času radikálův svět připomíná fyzikální anomálii, ve které je všechno naruby. To, co je pro demokrata v pořádku, představuje pro človíčka extrémismu čistokrevnou esenci neofašismu. Své by o tom mohl hodiny vyprávět v článku zmiňovaný, doposud nezařazený prznizel odkazu Karla IV. Druhý červnový den roku 2016 se předseda Svobody a přímé demokracie rozhodl interpelovat ministerského předsedu Bohuslava Sobotku. Politik bez poslaneckého klubu často balancující na fašizujících tendencích nyní hodlá před svými kolegy hovořit o “fašizujících tendencích ve společnosti”. Kdyby poslancova interpelační vložka nebyla v zápisu schůze Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR uvedena jako třetí bod k projednání, dalo by se uvažovat o špatném vtipu. Jenže nyní se o černý humor nejedná. Zákonodárce to myslí vážně, protože se blíží krajské volby a volič – divák celé představení zabalené do hnědého celofánu bedlivě sleduje.

Ashampoo_Snap_2016.06.04_01h07m38s_008_

Pro Tomia Okamuru je fašizující přijímání uprchlíků a spolu s tím do převráceného podobenství světa patří k fašismu všechny nevládky, které s tím mají co dočinění. Ve slovech k premiérovi vlády nechybí ani velikášské nafukování statistik, ve kterých neofašistické názory představují nadpoloviční názor obyvatel České republiky.

Vážený pane premiére, vaše vláda financuje extrémní lobbistické a propagandistické organizace, které lobbují za přijímání migrantů a jsou placené z daní občanů ČR, přestože většina občanů africké a arabské migranty a islám v ČR nechce. Říkám záměrně extrémních, jelikož tyto organizace jdou nejen proti hlavnímu názorovému proudu ve společnosti, ale vyvolávají cíleně i nenávist vůči jiným názorům.

Zdroj: interpelace Tomia Okamury z 2. června 2016

Celé to připomíná nahnědlá tvrzení ze zákoutí sociálních sítí, kdy fandové extrémismu přidrzle vnucují svou verzi matematiky všem diskutujícím. Malá, prakticky nicotná část populace, jež by v klidu nechala zplynovat všechny muslimy, Romy, homosexuály a další představitele minorit, je považována v extrémistově vesmírnu za jediné obyvatele spořádaného, vlastenecky orientovaného světa, za který je třeba všemi prostředky bojovat. Za arciďábla, hlavní středobod budoucích dění poslouží vládní projekt Hate Free. Kdekdo se o něj opírá, tak proč ho nepoužít k další reklamě za hubičku.

Navíc v tuto chvíli zvažujete cenzuru názorů na internetu, kdy opět tyto extremistické a propagandistické organizace údajně mají být těmi, kdo budou kontrolovat, vyhodnocovat a hlásit ty nesprávné názory. Např. celkový rozpočet projektu Hate free, který funguje pod úřadem vaší vlády, je téměř 18 mil. Kč. Z toho jdou miliony přímo z českého rozpočtu.

Nepřipadlo by vám fér dát stejné možnosti i těm, kdo mají opačný názor? Neměl by stát buď tuto jednostrannou propagandu nefinancovat, anebo podpořit vyváženě oba názory? Tedy také opačný názor, kterou dlouhodobě prosazuje naše hnutí Svoboda a přímá demokracie SPD, že islám je neslučitelný se svobodou a demokracií, anebo že migrační vlna ve stávajícím pojetí evropské unie způsobí ekonomické, sociální a bezpečnostní problémy? Nebo snad vy jako premiér také podporujete fašizující tendence proimigračních aktivistů, novinářů a některých politiků v čele s vaším panem Dienstbierem, kdy je správný pouze ten jejich názor, a ten je potřeba podporovat státem placenou propagandou? A ostatní opačné názory jsou cíleně cenzurované, ostrakizované či umlčované?

Zdroj: interpelace Tomia Okamury z 2. června 2016

Jak jinak bojovat proti humanismu, než odmítáním lidskoprávních organizací, jež se z peněz daňových poplatníků zabývají kritikou neofašizujících tendenci, ve kterých zmiňovaný zákonodárce často představuje jednu z hybných sil.  Neúspěšný senátor a prezidentský kandidát by rád, pokud by z vládních peněz fungoval extrémistický projekt s opačnými názory. Tady si zase někdo plete pojmy s dojmy, kdy se demokracie použije pouze k nastolení nedemokratických požadavků. Vláda opravdu nemůže kývnout na podporu neofašismu ve společnosti. To bychom to v naší krásné zemi mohli rovnou všechno zavřít, vypnout elektřinu a Putinovi odevzdat klíče od hranic.

Právo na vyváženost názorů není totéž jako propagace neofašistických tendencí. Nic Okamurovi nebrání založit projekt obhajující neofašismus, egoismus a populismus ve společnosti. Úspěšný podnikatel by s tím neměl mít žádné problémy.  Tomio jako fyzická osoba má právo myslet si, že islám  je neslučitelný s čímkoli, ovšem nesmí vyvolávat k nenávisti vůči muslimům a zároveň by neměl prosazovat protiústavní požadavky, kterým zcela správně vládní kabinet nemůže a nesmí vyhovět. Z určitého úhlu pohledu je zábavné sledovat neofašizující postavičky, jak využívají strachu z neznámého a někteří posluchači jim to žerou i s navijákem. Tam, kde převažují frustrace z vlastního neúspěchu, tam pokaždé vítězí volání po nenávisti a předem určeném viníkovi všeho zla.

Neofašistická rétorika by skutečně měla být umlčována, ostrakizována a vůbec by neměla dostat prostor, notabene ze státních peněz. Hate Free je skvělý projekt, který do stále více extrémizující společnosti patří.  Svoboda a přímá demokracie společně se svým předsedou by se měli nad sebou pořádně zamyslet, protože návrat do konce druhé republiky není cestou k budoucnosti pro všechny. Bylo by krásné, kdyby projektů jako je Hate Free bylo víc. Česká republika má mezinárodní závazky a je naší povinností pomáhat těm, co to potřebují.