Posloužilo politické hnutí Restart 2014 ke vzniku Alternativy pro Českou republiku 2017?

Tým Petra Hampla je tragikomickým příkladem trapnosti české extrémistické scény. Vyvázal se z účelového společenství s Úsvitem Lidinského a Víta Bárty, aby následně v diktátorském stylu rozpustil šaškárnu Bloku proti islámu. Rozkmotření se s Janou Volfovou vyvolalo touhy po novém politicko – extrémistickém uplatnění, a tak světlo světa spatřil projekt Alternativa pro Česko.

Nadšení fanatici náboženského extrémizování vyprávěli o svém záměru jako malí kluci, až je předešel pan Hlava z bývalého Bloku proti islámu a na ministerstvu vnitra zaregistroval politickou stranu Alternativa pro Česko. Radikálové díky Hlavově aktivitě přišli o eso v rukávu. Sen o politické straně mající za úkol boj proti islámu se rozplynul jako pára nad hrncem. Amatéři vytvořili webovou prezentaci Alternativa pro Česko, kde adresa internetové stránky odkazovala na www.alternativaproceskourepubliku.cz, zatímco grafická úprava wordpresovské šablony odkazovala na Alternativu pro Česko(v současnosti je tento grafický nedostatek opraven). Kočkopes okopírovaný z Bloku proti islámu napovídal, o jaký brak se bude jednat.

Pánové Petr Hampl, Martin Konvička v pozadí, Eva Hrindová, Hrdý Čecháček Měšťan a další vzali starý projekt Bloku proti islámu, jeho předvolební soupisek slibů, přetřeli stávající facebookové skupiny Bloku proti islámu, vytvořili z nich Alternativu pro Česko, poté Iniciativu Martina Konvičky a následně znovu Alternativu pro Česko, zatímco snili své vlhké představy o boji proti islamizaci…………dokonce se koncem května rozhodli o jakési “zapatentování” názvu politické strany, což se díky amatérismu islamofobů nepovedlo. Celkem ve dvou pokusech za deset tisícovek pošlapali všechno, co mohli.

Sociální sítě se staly svědkem báječné šarády. Hampl s dalšími adminy se prsili nad tím, jak nikdo nemůže ani náznakem používat “Alternativa pro Česko”, přitom velmi dobře věděli, že tudy cesta nevede.

Petr Hampl by chtěl jako senátor rozhodovat o financích státu a zákonech, zatímco není schopný zvládnout ani obyčejnou záležitost s ochrannou známkou. “Všichni jsou škarohlídové, pitomci a vůbec hlupáci k pohledání”, znělo z jednotlivých příspěvků sociálních sítí. Bylo to tragikomické počtenáí, ale hrát si na jediné, co mají pravdu bez solidních základů je nemožné, a proto se pozvolna musí politický projekt přibližovat ke svému skutečnému podobenství. Odhazuje se “Alternativa pro Česko” a celá záležitost se přibližuje k “Alternativě pro Českou republiku.

Na Aukru majitel domény www.alternativaprocesko.cz nabízí populární adresu za 75 000, což se setkává u Hamplova týmu s nepochopením a dokonce někteří říkají, že se jedná o nějaký trestný čin. Jako kdyby obchodování a spekulace s doménami byly něco trestného. Měšťanova obšírná povídavost na zdech Facebooku naznačovala, že si krajně pravicoví extrémisté připravují cestičky na Alternativu pro Českou republiku a své příznivce prozatím tahají za nos.

Lidé mají posílat Hamplovi a jeho kompanii podpisové archy na zřízení Alternativy pro Česko, i když se jedná o mrtvý projekt. Dokonce se samotný Hampl tak trošku prořekne, když děkuje za podpisové archy pro Alternativu pro ČR, jenže takové podpisové archy nikdo nikdy nepodepisoval a k dohledání není žádný odkaz na akci, která by usilovala o sběr podpisů za vznik strany nebo politického hnutí s Českou republikou v názvu. Podpisy se sbíraly pouze na Alternativu pro Česko…….takže Hampl sám se pokouší o hru se slovy, kdy Česko a Česká republika v názvu politického subjektu není totéž, ale to věrní extrémisté hnědého střiku nevědí.

Ashampoo_Snap_2016.06.14_16h35m02s_004_

Tvůrci nového politického dostaveníčka přistupují k celé problematice jako nemotorní zemědělci míchající hrušky s jablky. Aby se fanoušek islamofobie nenaštval, je odsunut na druhou kolej pro případ, že by se mohl někdy hodit. Soudný člověk si poklepe na čelo, zatímco fanatický vítač nenávisti se jako malé děcko nechá ukonejšit.

kopies

 

Jak by se lidé asi tvářili, kdyby natvrdo dostali drakonickou odpověď, ve které by nasbírané podpisy byly úplně k ničemu. Komedie jménem Alternativa pokračuje dál cestičkou tragikomických představení. 17. června 2016 na facebookové stránce Alternativy pro Českou republiku se objevuje sáhodlouhá hláška Hampla a Kašpárka o zaregistrování Alternativy pro Českou republiku 2017 na ministerstvu vnitra.

Ashampoo_Snap_2016.06.17_16h12m31s_002_

Od 16. června 2016 je Alternativa pro Českou republiku 2017 (Apači) registrována ministerstvem vnitra. Za situace opakovaných pokusů o krádež našeho názvu jsme upřednostnili rychlou náhradní variantu v podobě přejmenování již existujícího (“spícího”) politického subjektu.

Za naším projektem stojí konkrétní lidé, konkrétní tváře a konkrétní myšlenky. Od prvopočátku postupujeme s maximální transparentností. Na naší otevřenosti se ovšem rozhodlo parazitovat pár ani ne snad politiků jako spíše podnikavců s politikou. Krátce po oznámení ustavení přípravného výboru Alternativy pro Českou republiku se objevily pokusy zastavit nás, respektive zkomplikovat nám život a poškodit nás zakládáním spolků a stran s obdobným názvem.

Vzhledem k tomu, že u patentového úřadu máme registrované ochranné známky na názvy Alternativa pro Česko a Alternativa pro Českou republiku třídy 41 se zaměřením na politické strany a spolky, žádáme zároveň soud o vydání předběžných opatření, která těmto podnikavcům a kazisvětům znemožní používat uvedené názvy.

V neděli 26. června se uskuteční ustavující republikový sněm, který zvolí vedení, přijme nové stanovy a určí základní programové cíle Alternativy pro Českou republiku 2017.

Zakládáme Alternativu, abychom českým voličům nabídli hodnověrnou volební alternativu k vyčpělým vládním i opozičním politickým stranám. Naším cílem je vyhrát sněmovní volby 2017.

Za přípravný výbor ApČ 2017

Petr Hampl a Petr Štěpánek

Počtení je to vskutku zábavné. Ale k jeho důvěryhodnosti chybí hodně moc. Především na webových stránkách Ministerstva vnitra ČR žádný politický subjekt Alternativa pro Českou republiku 2017 nebo Alternativa pro Českou republiku 2017 (Apači) uveden není. To je hodně zvláštní. Leda, že by ministerstvo kráčelo pomalým krůčkem a doposud neaktualizovalo k 17. červnu 2016 na internetu dostupnou databázi. Proč při tak častých fabulacích Hampl nepřidal k prohlášení jasný, naprosto nezpochybnitelný důkaz o zaregistrování ministerstvem?

Kde Hampl získal tisícovku hlasů nutnou k založení politického hnutí, nebo politické strany? V kuloárech, pozadí islamofobní scény se šušká, že Hampl s Kašpárkem neměli dostatek podpisů k zaregistrování nového politického subjektu, a proto celé prohlášení není ničím jiným, než další z manipulací, kterou pohrobci Bloku proti islámu rozšiřují.

Vypráví se, že Hamplovi radikálové usilující o Alternativu pro Českou republiku neměli dostatek podpisů, a proto sáhli po jiném politickém  subjektu RESTART 2014, který převzali a následně přejmenovali na Alternativu pro Českou republiku 2017.

Pokud jsou tyto neověřené informace pravdivé, poté je Hamplova anabáze ještě více zábavnou, než jsme původně čekali. RESTART 2014 je politickým projektem pražského zkrachovalého podnikatele z ODS Luďka Nezmara a Richarda Permana, který se také stal předsedou tenkrát nově založeného politického hnutí, jež samo o sobě vzniklo na základě myšlenkových pochodů Sdružení pro svobodnou a nezadluženou společnost. Pokud se pozorně podíváte na jména zakladatelů RESTARTU 2014, zjistíte, že míček nemusí být příliš daleko od hřiště Petra Hampla, který ve svých přátelích na sociálních sítích má bývalého předsedu Bloku proti islámu pro Prahu západ Richarda Permana, jež také žádal o registraci ochranných známek na Úřadu pro průmyslové vlastnictví. Je Richard Perman z RESTARTu 2014 Richardem Permanem z Bloku proti islámu? Jistá fyzická podoba mezi oběma pány by tu byla.

Ashampoo_Snap_2016.06.17_17h39m33s_004_

Pokud ano, poté Hampl z nouze využil to, co mu celou dobu leželo u nohou. Politické hnutí RESTART 2014 bylo zaměřené na pražskou komunální politiku s několika jednoduchými cíli. Politické klání však nevyšlo podle přání a celé snažení skončilo neúspěchem. V současnosti je nejspíš celý projekt RESTART 2014 takříkajíc u ledu, pouze v podobě facebookové stránky. Doména http://restart-2014.cz/ není v současnosti platná. Permanovo a Nezmarovo hnutí může být rádo, že vzniklo 29.7.2014, prorože jinak by kontrolní výbor Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR podal kvůli nedostatkům ve financování Nejvyššímu správnímu soudu podnět k rozpuštění.

Druhý zakladatel Restartu 2014 Luděk Nezmar má velké dluhy nejen vůči státu, ale také vůči ostatním podnikatelům. V Psárech slíbil sehnat osmdesát milionů z evropských zdrojů na rozjezd výrobny hotových jídel, usiloval s manželkou o koupi bývalého domu služeb na návsi v Psárech, ve kterém chtěl Nezmar založit rodinné centrum. Vesnice tenkrát dokonce uvažovala o tom, že zaplatí polovinu kupní ceny jmenované nemovistosti, ale Nezmar druhou půlku peněz nesehnal, a tak z projektu nakonec sešlo. S Nezmarovým podnikáním se hovoří o čtyřiceti milionech dluhu. Většina firem, které tento rádoby politik a podnikatel vlastnil, skončila nezdarem. Obchodní společnosti neodváděly platby za zaměstnance a nakonec dlužily státu na 15 milionů korun.

Blok proti islámu měl neprůhledné financování, zatímco Alternativa pro Českou republiku 2017 možná vznikla z politického hnutí, které má také potíže s financováním a jehož zakladatelé mají potíže s dluhy. To je opravdu velký pokrok české islamofobní scény.