Islámský stát se přihlásí k čemukoli, kde tekla krev

Teroristický spolek tzv. islámského státu je závislý na “popularitě” v Evropě a Spojených státech amerických. Bez ní v mezinárodním měřítku neznamená nic víc, než další regionální skupinku násilníků, raubířů, zlodějů a vrahů usilujících o co největší majetek bez ohledu na svět kolem sebe. Kdyby Barack Obama reagoval pružněji a odvážněji na čistky iráckého předsedy vlády Málikího, možná ani žádný Islámský stát nemusel existovat a evropští islamofobové by neměli příležitost k pravidelné radosti z jednotlivých činů, jež jsou extrémistům z Blízkého východu připisovány.

Realita si nehraje na kdyby, a tak nyní musíme ve valné většině ustát sled nejrůznějších reportáží o tom, jak Islámský stát bojuje o další z iráckých, nebo syrských měst. Obyvatelé dotyčných oblastí to mají milionkrát horší, protože z valné většiny jsou to oni, kdo slouží kriminálním živlům jako cíl násilí, strádání a nejrůznějšího mučení.

99,9 procent obětí Islámského státu jsou totiž muslimové a zbytek jedné desetiny obětí vytvářejí ostatní .

O mnoha teroristických útocích se našinec z Evropy dozví jenom tehdy, pokud se do dění připletl nějaký Evropan, Američan, nebo Australan. O tisícovkách mrtvých, zraněných se běžně nedozvíme vůbec nic, protože to není z pohledu kulturního šovinismu třeba.

Zato když náhodou dojde k nějakému útoku v USA, Evropě nebo nějakém Západu loajálním prostředí, ví o daném činu celý svět. I když se počet teroristických útoků na Starém kontinentě dá spočítat na prstech jedné ruky, jsou takové útoky považované za útok na demokracii, celý svět, jako kdyby Pákistán, Irák, Sýrie, nebo některý africký stát byly něčím nepodstatným, naprosto neužitečným. Noviny zdobí infografiky přeplněné kulturním šovinismem, ve kterém puntík s deseti mrtvými bývá větší, než tečka na posledním neštěstí kdesi v iráckých ulicích Evropanovi neznámého města.

Takový přístup nahrává Islámskému státu do karet. Evropa s Amerikou dávají najevo svůj strach, ve jménu kterého se do popředí dostávají extrémistické názory požadující porušování mezinárodního práva, zavírání hranic a ubírání lidských práv. Místní politici dělají zlodějíčkům organizovanéhlo zločinu dobrou službu. Poslouchají samozvaného Abu Bakra jako dobře vychovaní psi na slovo, když v rámci Evropské unie vytvářejí tanečky na přání radikálů. Každý nápad omezující pohyb uprchlíků nepřímo pomáhá světově nejznámějším zločincům na Zemi.

Stoupenci Islámského státu velmi dobře vědí, jak funguje reklama strachu. Když už to na bojištích příliš dobře nevychází a jednotliví “bojovníci” se chovají během akcí jako Pat a Mat, využije se další cestička ke zvládnutí psychologického boje.

Kromě dobře propracovaného časáku v anglickém znění, poslouží internet k rozšiřování bestiálních vražd a spolu s tím se šikovně využívají západní zpravodajské kanály, které zodpovědné z Islámského státu zavčas informují o tom, jestli zase nějaký šílenec někde v Evropě, nebo kdekoli ve světě nezpůsobil nějaké neštěstí. V tom případě se Islámský stát přihlásí k čemukoli, kde tekla krev.

Je jedno, jestli se jednalo o bisexuála nezvládajícího rozvod, nebo nějakého asociála, jež nevydržel tlak okolí i své vlastní rodiny a povraždil několik spoluobčanů. Na barvu pleti, natož vyznání viníka virtuální honiči terorismu nekoukají. Postačí, když v hlavních zpravodajských relacích zazní ono okřídlené ” k teroristickému útoku se přihlásil Islámský stát”…..

Není divu, že Islámský stát není oblíbeným mezi ostatními teroristy. Třeba taková Al-Kájda svého času na severu Afriky zkoušela ideové přihlášení se k Islámskému státu, aby nevypadala tak idiotsky před svými stoupenci. Podobně se zachovala nigérijská Boko Haram, když uzavírala jednostranné manželství z nutnosti. Stoupenci zla ztráceli na svém vlivu, když se všude blábolí o Islámském státu jako o nějakém globálním bojovníkovi v popředí. Jak již bylo řečeno, terorismus je závislý na politice strachu vyvolané zájmem médií. Pokud zájem klesá, je zbytečné páchat terorismus.

Včera v Mnichově kdosi střílel do lidí a s největší pravděpodobností se k činu přihlásí opět Islámský stát. “Alternativní” média sloužící extrémistům k pohlazení ega podobně jako Islámský stát využijí situace, aby náckovi sdělila, jak moc blízko Abu Bakrovi pochopové jsou. Nácek je nevzdělaný tvor, a tak všechno sežere i s navijákem, i když vyšetřovatelé v mainstreamu tvrdí, že se spojení s Islámským státem nepodařilo najít a pravděpodobně jde o sólovou akci pomatence. Průměrný krajně pravicový extrémista je schopný sdílet na sociálních sítích zprávy o mimozemských stavbách na Měsíci, proto velmi jednoduše stejný jedinec propadne konspiracím o proradném mainstreamu a pravdivých alternativách kdesi na ještě podivnějších serverech, protože pan VK z Aeronetu má vždy pravdu.

Ochota Islámského státu přiznat se k čemukoli drastickému nahrává na smeč evropské krajní pravici a levici, která si diky tomu znovu ověří, že má pravdu, když prohlašuje, jak moc nebezpečný islám je.

Extrémisté z Evropy mají s Islámským státem mnoho společného.

Oba dva nevědí nic o islámu, dějinách, morálce a slušném chování a oba dva nemají úctu k lidskému životu, pokud se zrovna nejedná o ten jejich vlastní. Možná i proto si oba dva tak moc rozumí. Zneužívat Korán je jednoduché, protože vyvoláním nenávisti vůči skupině obyvatel vzniká hypotetická cestička ke starému a velmi dobře známému antisemitismu. Stačí se pro ilustraci podívat na mostecké Odinovi vojáky, kteří si zvolili islamofobii, aby později, až nazraje situace, vyrazili proti Židům v Česku……..bohužel nejsou jedinými, kdo islamofobii zneužívají ke krytí rasismu a dalších nepěkností odmítajících například křížení ras. Ostatně, český neofašismus zhmotněný v hlavinkách mnoha českých nacionalistů používá islamofobii také jako jeden z nástrojů přivádějícího radikála k zavádění eugenických pouček o čistotě slovanské krve.

Tam, kde něco vyhovuje masovým vrahům, raubířům, rasistům, neonacistům, neofašistům a populistickým politikům, tam vzniká nepřijatelné prodstředí pro všechny ostatní.

Svět je opravdu zvláštním místem pro život. Je nádherný, ale jeho krásu ničí nelidská hovada, která v rámci svého vlastního ega raději ostatní zabijí, okradou, znásilní, nebo jinak zničí, protože sami jsou neschopní, frustrovaní a totálně hloupí. Bylo by hezké, pokud by projednou zvítězilo obyčejné lidství a extrémismus by vymřel jednou provždy…………to se bohužel nestane, a proto by měl svět přehodit výhybku a raději by už konečně měl prosazovat humanismus, kde lidský život znamená všechno důležité.