Černohorský si hrál na občanské hlídky

Militarizace extrémistické scény je dalším vývojovým stádiem, který se krajně pravicové spolky vydávají. Uskupováním se do nějakých formací se snaží neúspěšný radikálové na sebe strhnout pozornost, ve které jsou rasisté, xenofobové a vítači Putinovy politiky připraveni kdykoli vyjít do ulic ochraňovat vlast s přihnědlými názory, jež pravidelně na demonstracích a setkáních obhajují.  

Účastníci hlídkařských sešlostí jsou posléze na sociálních sítích opěvování jako “borci”, jasný důkaz blanických rytířů, bez kterých by národ zemřel na úbytě. Na severu Čech se Odinovi vojáci pokoušejí skrze nenávist k muslimům a islámu přiblížit k dalším protižidovským pogromům, zatímco v hlavním městě několik jedinců oscilujících kolem čecháčkovského neofašismu vyráží do pražských ulic, aby v předvolebním hodokvasu ukázalo v uzavřených skupinách své odhodlání.

Řeč je zejména o devíti lidech, jež za doprovodu fotografa patnáct kilometrů dlouhou trasou zkoušeli jaké to je, když se xenofobové s vírou v Tomáše Vandase a Miroslava Sládka vydávají za obyčejné měšťáky, jakési ochránce pravého vlastenectví. Skupinka nebyla vyzbrojená, zato se snažila černými tričky budit dojem nějaké základní uniformovanosti. Jen jediný člen v bílém kazil dojem jednotného šiku. Černohorský se dal dohromady s dalším radikálem Vojtěchem Bartókem a takovéto rádoby hlídky jsou výsledkem nového spolčení.

Vojtěch Bartók založil při svém virtuálním občanském sdružení “Občanské hnutí pro bezpečné Čechy Moravu a Slezsko” virtuální občanskou iniciativu “Dobrovolné Občanské Hlídky”, Radikál využil rozšiřovaného hoaxu o obtěžování české rodiny na Staroměstském náměstí. Byla to další příležitost ke zdvižení pověstné rukavice nenávisti, kdy skupinka extrémistů poslouží jako ochránci před cizáky na ulicích.  Ti měli na segwayích obklopit českou rodinku a následně si ji nevybíravě dobírat. Internetoví radikálové nečekali a vytvořili svoji vlastní hru na rasismus, ve které se ochránci slovanství vydávají do ulic, aby zachránili nebohé české rodiny z drápů tak nebezpečných cizinců. Bartók chce z celé události využít co nejvíce, protože si myslí, že “naše země je v přímém ohrožení a toto nebezpečí je o to větší, že jej mnozí obyvatelé naší země nevidí, nebo, vidět nechtějí“. Radikálové věří v “arabskou a africkou kolonizaci” a proti ní chtějí za pomoci hlídek bojovat. Byli by rádi, kdyby k nějakému incidentu došlo, jenže zatím jim nezbývá nic jiného, než pochodovat Prahou a následně o události reportovat na sociálních sítích.

Ashampoo_Snap_2016.09.04_13h35m37s_008_

Mimochodem Vojtěch Bartók má blízko k Miroslavu Sládkovi a jeho nově založené straně. Takže nakonec se uzavírá pověstný kruh, kdy tesař z Brna v devatenácti volil Sládka, aby nyní se sládkovci a Sládkovi blízkými lidmi spolupracoval. Zábavné na celé té rádoby národovecké věci je hra na registrované občanské hnutí. S příznivci hnědé politiky se hraje hra na blbé a ještě blbější.  Černohorský údajně má zaregistrovaný občanský spolek “Čest, svoboda, respekt” a Bartók “Občanské hnutí pro bezpečné Čechy Moravu a Slezsko”………to je sice hezké, ale ani jeden z těchto spolků není registrovaný a jedná se tedy o virtuální výmysly obou pánů, s nimiž se na sociálních sítích snaží rozšiřovat nenávist.

Bartók s Černohorským chystají údajně nějakou další rádoby politickou platformu, se kterou by chtěli oslovit hladové radikály. Mezi účastníky pražské hlídky byla také Vlasta Janů z Chomutova, jež celou věc fotograficky zdokumentovala. S rádoby bezpečnostním obtěžováním spoluobčanů začali extrémisté v pět odpoledne na Florenci, odkud se vydali na Masarykovo nádraží, Hlavní nádraží, Václavské náměstí, Staroměstské náměstí a následně přes Kampu zpět k Václavskému náměstí. Po třech hodinách pochůzek se přihnědlí fanoušci nesvobody rozešli. Tentokrát se jednalo o třetí hlídkování. I když má Bartókův virtuální spolek více než 1 200 členů,  hlídek se účastní jen ani ne deset lidí. Na té předposlední, konané 27.8.2016, bylo jen pět účastníků.

Ashampoo_Snap_2016.09.04_14h11m45s_010_

I když se přítomní extrémisté vydávají za dokonalé Čechy, tak během svého “ochrankářského” defilé klidně používají trička s anglikanismy. Doslova do dálky svítí trikot Guard Praha. Podle rejstříkového výpisu by se mohlo jednat o bezpečnostní agenturu Michal Schwägerl – Guard Praha z Nového Města na Praze 1. Tato společnost se zabývá například ochranou O2 Arény, Forum Karlín, nebo zabezpečením jednotlivých fotbalových utkání. Z obecného pohledu v bezpečnostních agenturách často pracují extrémisté, nebo dokonce neonacisté. Viz případ severočeských bezpečnostních agentur, ve kterých bychom našli také lidi hlásající se k odkazu Adolfa Hitlera. Násilníci, fanoušci nenávidění nedosáhnou na policejní odznáčky, neprojdou psychotesty a náročnými požadavky, a tak si své frustrace snaží léčit například v bezpečnostních agenturách, kterým přijde vhod nátura nových adeptů o práci.

To je velmi nebezpečný trend. Taková situace si doslova říká o nějaký malér, kdy touha po ochraně rasismu zvítězí nad zdravým rozumem. Nicméně Jiří Černohorský rozšiřuje své portfoluim tragikomických skutků. Militarizace extrémistické scény doprovázená občanskými hlídkami je dalším ideovým zakončením devadesátých let minulého století, a proto také samozvaní sjednocovatelé radikální scény milují pochodování ulicemi, protože tím dávají najevo, že jsou to právě oni, kdo jsou těmi největšími vlastenci.

S blížícím se datem voleb bude nejspíš podobných událostí přibývat, protože nahnědlí myšlenkáři potřebují na sebe upoutat co největší množství pozornosti. Extrémista sedící u klávesnic je natolik hloupým, že obrázkům o vlastenectví uvěří a snad i potom daného kandidáta ve volbách podpoří.  Občanské hlídky se totiž úplně jednoduše mohou změnit v politickou agitaci.

Černohorský “Dobrovolné Občanské Hlídky” podporuje, a tak se nejspíš zúčastní některé z dalších akcí. Problematika militarizace extrémistické scény zůstává jedním z dalších témat, která by tajné služby, ani policie neměla brát na lehkou váhu.