Černohorský žádá od facebookových přátel milion, pak sekne s prací a bude agitovat

Scéna kolem Jiřího Černohorského a mladé Lucie Haškové je jako turecká telenovela, kde hry na virtuálno a nekonečné vlastenectví provázejí nejrůznější zvraty plné pseudodramatických událostí, nad kterými se nejeden antifašista a demokrat ušklíbne radostí, protože tragikomická hra rádoby vlastenců je pokaždé komickou vložkou jinak nudných dnů. 

Jiří Černohorský vyhodil Lucii Haškovou z uzavřené skupiny Čest, Svoboda, Respekt, a tak v jednotlivých příspěvcích cloumají emoce, ve kterých je na první dobrou viditelná počáteční nedůvěra jednoho s druhým.

ashampoo_snap_2016-09-29_15h55m05s_001_

Amatéři sebe sama pokládající za neskonalé vlastence perlí veřejně na sociálních sítích. Možná za celým tím děním nebude nic jiného, než otázka peněz, financí a vlastního profitu z toho vykřikování psychedelických hesel před skupinkou podobných radikálů na ulici. Jiří Černohorský včera, tedy vlastně dnes, dvacet pět minut po půlnoci zveřejnil ve své uzavřené skupině sáhodlouhý příspěvek, ve kterém žádá své fanoušky, aby jeho zapsanému spolku na transparentní účet posílali peníze. Nabádá facebookové přátele, aby mu zaslali tisícovku, nebo pětistovku a za nashromážděné peníze, až tisícovka lidí dá dohromady milion korun českých, sekne s prací a bude se věnovat pouze vlastenčení, protože demonstrace podle názoru Černohorského samy o sobě nic změnit nemohou, i kdyby se  psychedelik sebevíc uřval.

A teď co mám na srdci .. Uvedu příklad jak na to … Dejme dohromady 1.000.000 korun Českých … To znamená 1000 lidí kteří mohou dát 1000 korun a nebo 2000 lidí a 500 korun Českých… Samozřejmě na transparentní účet zaregistrovaného spolku ČEST,SVOBODA,RESPEKT …

Jé bum, ten Černohorský se zbláznil, mu snad přeskočilo …

Ne přátelé, nepřeskočilo… Moc dobře si uvědomuji co jsem teď právě napsal a co vše to vyvolá … Co vám začne vrtat v hlavě … Vím to moc dobře …

Ale prosím pojďme dál… Pokud s tím tedy budete souhlasit, mám pro vás tedy tento návrh … A teď to přijde… Jak víte demonstrace sami o sobě nic změnit nemohou i kdybych se uřval k smrti. A tedy, aby ta naše snaha měla vůbec nějaký smysl prostě to musím rozseknout … A už moc času nemáme…

Chci vám nabídnout sebe… Svoje srdce, odhodlání a vše co umím … Opustím svoji dosavadní práci, a začnu pracovat na plný úvazek pro vás, pro nás … Chci začít CZECH-TOUR, po vesnicích, městečkách, městech … Po náměstíčkách a náměstích… Restauracích a hospůdkách … Začít dělat osvětu mezi všemi občany za pomocí právě zmíněných finančních prostředků od vás …

To je opravdu zábavné a dojemné zároveň. Tesař z Brna možná zjistil, že jeho kolegové v nacionalismu se mají lépe, protože se chytli horečky extrémizace společnosti, a tak nechce zůstat takříkajíc mimo. Trošku to připomíná pohádku o Miroslavově království, ve kterém se švec chtěl stát kmánem, a tak si oblékl králův hábit, aby se později choval jako mocipán, nikoli jako švec, jehož práci celou dobu vykonával. Spolek Čest, Svoboda, Respekt skutečně existuje. Můžete jej nalézt pod identifikačním číslem 04637852. Jeho původními zakladateli byl Jiří Černohorský, Klára Fürstová a další osoba, jejíž podpis je těžké rozklíčovat.

ashampoo_snap_2016-09-29_17h43m06s_008_

Původně bylo adresou zapsaného spolku bydliště dnes v mobilheimu přebývající Kláry Fürstové a Černohorský slíbil, že v případě odstěhování zakladatelky virtuální Lidové fronty spolek buď zruší, nebo přepíše jeho sídlo jinam. Podle spolkového výpisu ke změně spolkového sídla nedošlo. Spolek byl vytvořen 13. ledna 2016 a od té doby podle rejstříkového výpisu je sídlo stále na stejné

Z výpisu katastru nemovitostí je jasné, že parcelu 1793, na které se sídlo spolku nachází, vlastní v současnosti jistá paní zabývající se zprostředkováním obchodu a služeb, poradenskou a konzultační činností, zpracováním odborných studií a posudků, reklamní činností, mediálním zastoupením, překladatelskou a tlumočnickou činností. Majitelka parcely také provozuje registrovanou agenturu práce na Praze 5.

Černohorský pravděpodobně nesplnil svůj slib, který ohledně sídla svého zapsaného spolku dal. Jak čestné a nepochybně morálně nezávadné.

ashampoo_snap_2016-09-29_18h44m28s_011_

Sociální sítě se dají využít různě. Dokonce i k zajištění dobré životní úrovně, pokud třeba pracovní podmínky nejsou takové, jaké by měly být. Nicméně transparentní účet, o kterém Černohorský ve svém příspěvku hovoří, zatím neexistuje, ale zmiňovaný radikál jej prý vytvoří a následně zveřejní.

ashampoo_snap_2016-09-29_16h49m11s_006_

Jak na žádost o finance budou reagovat ostatní radikálové, kteří agitují i bez tučných dotací od ostatních lidí? Na jednu stranu jsou demonstrace zbytečnými, zatímco chce bývalý volič Sládka a možná opět “navrátilec do náruče” Pavla Matějky objíždět města i vesnice, kde chce agitovat ve jménu své nenávisti k demokracii. Masivní mediální akce zaměřená na celou republiku by určitě stála víc, než jen “mrzký” milion. Představy jednotlivých činovníků ultranacionální scény jsou opravdu k smíchu. Hlavně, že budou na účtě peníze a na nějaké shromáždění se vždy nějaký čas najde. Vůdcovství mezi extrémisty se dá získat nejrůznějším způsobem, ale říkat si o něj za poslané peníze……to je opravdu velmi zvláštní způsob propagace ultranacionalismu a ochrany vlasti, po které tesař z Brna na setkáních pravidelně vypráví.  Je možné takového člověka říkajícího si o peníze, nazvat vlastencem? Noooooo, předně Jiří Černohorský nikdy vlastencem nebyl, protože si výraz vlastenectví plete s něčím naprosto podivným, do demokracie nepatřícím.

ashampoo_snap_2016-09-29_19h49m56s_013_

Prozatím, než oslovení virtuální přátelé pošlou peníze na složenkách a bankovních převodech, postačí vyprávět vtipy na demonstraci Pavla Matějky. Liduprázdno v nejširším okolí opět poděkuje účelovému nacionalistovi a xenofobovi v hnědém snažení.