Lucie Hašková se na hlasovacím lístku vydává za předsedkyni v té době neexistujícího spolku

Volby do krajů jsou za dveřmi a člověk se v médiích, sociálních sítích a vůbec na internetu setkává s nejrůznějšími bizarnostmi a podivnostmi, nad kterými by nejeden zaplakal. Trapnomagické transparenty s ještě ubožejšími hesly následují doslova katarzi extrémistických subjektů, které se zuby nehty snaží oslovit své potenciální voliče. Vesměs vsadily na uprchlickou krizi, islám a nenávist k Evropské unii a NATO. 

Tak jako minulé volební období, i dnes Národní demokracie v podání antisemity Adama B. Bartoše a jeho lidí dokonale perlí. Nejenže na svou kandidátku přibírá neonacisty, neofašisty, nebo nejrůznější xenofoby, ale zároveň dala prostor svobodné mamince ze Sadské, Lucii Haškové, jež na veřejnosti proslula zejména amatérsky organizovanými demonstracemi, na kterých se to ideály antisemitismu, islamofobie a nejrůznějších nenávistných postojů jenom hemží.

Mladá Lucie není členkou žádné politické stany. Možná proto využila přátelství s Bartošem a jako nestraník kandiduje na druhém místě hned za Drvotovou do krajských voleb na kandidátce Národní demokracie. Ostatně, středočeská kandidátka národních demokratů je z osmdesáti procent pokryta nejrůznějšími bezpartajníky, jež využili situace a kandidovali jakoby v trikotu všepojímajících xenofobů.

Podívaná na hlasovací lístek krajních pravičáků je zajímavá. Pokud si uvědomíte souvislosti, možná se koutkem úst usmějete nad tím, za koho se Lucie Hašková na uvedeném papíře vydává. Lže na něm, až se od černi písmen práší.

ashampoo_snap_2016-09-28_00h57m10s_015_

12. září 2016 ve 12:06 Lucie Hašková na sociálních sítích vzkázala, že už konečně zaregistrovala svůj doposud neoficiální a poněkud virtuální slepenec “Za naši kulturu a bezpečnou zem”, ve jménu kterého jednotlivé demonstrace a sešlosti radikálů organizovala.

haskova_zprava

Fanoušci xenofobie začali jásat radostí, že se konečně neoficiální sešlost kecalů z uzavřené skupiny přesunula z pološera do reálného světa. Registrátorkou, tedy tou, co na rejstříkový soud poslala žádost o registraci, byla Romana Frieselová. Úřady podobnou záležitost předtím dvakrát odmítli, a tak se prý napotřetí zadařilo. Na internetu se objevil naskenovaný obrázek rozhodnutí rejstříkového soudu, který subjekt zapsal pod identifikačním číslem 05357381.

ashampoo_snap_2016-09-28_01h47m58s_017_

Z dokumentu není jasné, kdy rozhodnutí rejstříkového soudu nabude právní moci. Nicméně z výše uvedeného oznámení Lucie Haškové,  a podle toho, že se spolek ještě v online rejstříku nenalézá, je vysoce pravděpodobné, že k rozhodnutí o zápisu došlo někdy kolem 12. září 2016.  Od této doby plyne patnáctidenní lhůta, ve které je možné se odvolat. To je také důvod, proč zapsaný spolek “”Za naši kulturu a bezpečnou zem” není k dohledání v online formuláři na internetu. To by vzhledem ke státnímu svátku bylo možné až ke 29. září 2016.

Pokud se ještě jednou podíváte na hlasovací lístek Národní demokracie pro Středočeský kraj, zjistíte, že Lucie Hašková se na něm popisuje slovy: “mateřská dovolená, předsedkyně spolku Za naši kulturu a bezpečnou zem”. Jenže právě tato informace v období, kdy se uzavíraly kandidátky a jednotliví zájemci o kandidaturu museli uvést své nacionále společně se zaměstnáním, ještě žádný zapsaný spolek právně neexistoval a Lucie Hašková nemohla být jeho předsedkyní. Neoficiální sešlost z virtuálních sítí není opravdu spolkem…….tedy nikoli podle zákona i názoru právníků.

Strany a hnutí mohly předkládat své kandidátní listiny příslušnému krajskému úřadu do 2. srpna 2016, losování čísel hlasovacích lístků proběhlo 23. srpna 2016. Rozhodnutí o zapsání “Za naši kulturu a bezpečnou zem” do rejstříku zapsaných spolků pravděpodobně vzniklo 12. září 2016 a právní moc usnesení nabude 28. září 2016.

Facebookovou platformu “Za naši kulturu a bezpečnou zem” můžeme považovat za spolek až od 28. září 2016. Teprve od tohoto data se může Lucie Hašková oficiálně nazývat jeho předsedkyní. Nicméně stejná Lucie Hašková, nebo někdo jiný, kdo měl na starosti odevzdání kandidátních listin příslušnému krajskému úřadu, téměř dva měsíce předtím tvrdil, že dvojka na kandidátce je předsedkyní právně neexistujícího subjektu. Někdo z Národní demokracie, nebo dokonce samotná Lucie Hašková, podával krajskému úřadu mylné údaje.

Podle zákona musí být na každém hlasovacím lístku do krajských voleb uveden název kraje, vylosované číslo politické strany, hnutí, nebo koalice, nezkrácený název politické strany, politického hnutí nebo koalice, jméno a příjmení kandidáta, jeho věk, povolání a obec trvalého pobytu. Správnost údajů na hlasovacím lístku před jeho vytištěním může být ověřena zmocněncem politické strany, politického hnutí nebo koalice. Tedy z pohledu paragrafů mají politické subjekty šanci na kontrolu všech údajů. Takže se nemohou vymlouvat na případná nedorozumění. Navíc se jmenovaná bezpartajní kandidátka již delší dobu na sociálních sítích, internetovém rádiu a jednotlivých demonstracích prezentuje jako předsedkyně spolku, i když žádný oficiálně neexistoval.

Lucie Hašková společně s Národní demokracií možná vědomě lhaly. Nemají věštecké znalosti a už vůbec nemohly dva měsíce předem tušit, že registrace potřetí konečně vyjde. Do kolonky povolání na hlasovacím lístku si sice může každý napsat co uzná za vhodné, ale tyto údaje by měly být minimálně z morálního hlediska pravdivé. Bylo by zajímavé, kdyby někdo blízkou kamarádku Černohorského zažaloval například za poškozování cizích práv – uvádění v omyl, protože předsedkyně není předsedkyní a lidé byli tímto vědomým lhaním dlouhodobě uváděni v omyl.

Volební lístek Národní demokracie ovšem ukrývá další velmi zajímavou perličku. Údajný bratr Lucie Haškové, Tomáš Hotovec, také kandiduje za Národní demokracii.
Tentokrát však na čtyřicátém místě a své nacionály na hlasovacím lístku má uvedeny takto: “Tomáš Hotovec, 28 let, pokladní, člen spolku Za naši kulturu a bezpečnou zem , Sadská, bez pol.příslušnosti”

Teď už opravdu není jisté, jestli se má člověk smát, nebo brečet. Z hlediska logiky vyplývá, že pan Hotovec je pokladním a členem spolku Za naši kulturu a bezpečnou zem. Nebo je to jinak? Možná je bratr dětsky vypadající rasistky pokladníkem v jiné firmě a členem právně neexistujícího spolku……..nicméně, ať je to tak, nebo tak, jak může člověk uvádět na hlasovacím lístku náležitost k něčemu, co právně neexistuje? S tímto spojením člověka napadá, jak je to vlastně s financováním doposud neexistujícího spolku? Jsou tyto peníze daněny a jsou vedeny v nějaké evidenci? Pokud facebookový spolek není zaregistrovaný, poté se takové náležitosti těžko zjišťují a jednotlivci se mohou vymluvit na to, že se jen tak nezávazně scházejí, a tudíž žádné účetnictví nevedou, protože každý jde na své triko…….kdo jim dokáže pravý opak? Nikdo.

Okolnosti kolem doposud virtuálního uskupení Za naši kulturu a bezpečnou zem začínají být opravdu zvláštní. Minimálně fanoušci této extrémistické koláže by měli být na pozoru.

AKTUALIZACE ČLÁNKU:

ANI K 3.10.2016 NENÍ SPOLEK “ZA NAŠI KULTURU A BEZPEČNOU ZEM” ZAREGISTROVANÝ