Na demonstraci Haškové možná vystoupí americký neonacista

17. září 2016 bude úderem druhé odpolední naprosto bláznivé. Rasisté a xenofobové se rozhodli, že na Václaváku v předvolební horečce sobotní noci ukážou svým příznivcům ostré lokty. Řečníci svou nenávist zaměří vůči uprchlíkům, vládě, parlamentním stranám a Evropské unii, zatímco poklonkování neofašizujícím teoriím o bílé nadvládě a zemi katedrál budou účastníci přímo i nepřímo interpretovat jako čistokrevné vlastenectví, nad kterým by i tuhá ocel měla roztát blahem.

Vyznavači Velkého Ruska, panslovanství, islamofobie a v neposlední řadě také antisemitismu chtějí národu zvěstovat svou nechuť k Bruselu, lidským právům a demokracii obecně. Bájný Czexit ve slovníkových obratech účastníků protiromských demonstrací a večírků na masokostní moučku vypadá opravdu tragikomicky, Lucie Hašková s dalšími “dobrovolníky” tři měsíce piluje noty, aby megademonstrace, jak se akce na sociálních sítích neoficiálně profiluje, byla bez jakýchkoli závad na “kráse”.  Na začátku května rozeslala mladá maminka extrémistickým uskupením pozvánku na demonstraci a do 11. září mohli zájemci o vystoupení napsat Haškové, která následně usoudila, zda řečníka přijmout, nebo ne. Člověk by očekával, že nabízenou sortu lidí bude samozvaná vlastenka minimálně prověřovat. Ale očekávání se minula účinkem, jak později v článku sami uvidíte.

Vandasovi lidé společně s dalšími extrémisty mají v představách svůj sen, ve kterém se jedna jediná demonstrace přelije do nějaké revoluce, na kterou léta marně čekají například ultranacionálové z Generace identity. To je také jeden z důvodů, proč se podobná setkání organizují. Skrytá doufání v razantní posun slouží jako odrazový můstek pro přeměnu společnosti podle zásad jednotlivých organizátorů protestů. Bezpečnostní zajištění coby pořadatelská služba přebírají noví společníci Jiřího Černohorského. Konečně budou moci dělat také něco jiného, než jen procházet se po noční Praze, aby následně na sociálních sítích podávali svědectví o jinak nudné pochůzce, které se zúčastnilo sotva více jak devět lidí.

5265

Bartók ve svém příspěvku předem oznamuje v uzavřené skupině na Facebooku, že se zadrženými lidmi nebude nakládáno jako s lidskými bytostmi. Chlapci z pořadatelské části si to zajisté “užijí”. Budou cupitat kolem a jakmile uvidí někoho, kdo neodpovídá extrémistovým názorům na svět, tak dotyčný  “půjde z kola ven”.

Řečníků s mikrofonem v ruce bude několik. Dokonce se chystá hudební číslo zakladatele neonacistického Contfictu 88 Tomáše Ortela. Ten setkání zahájí jako zaručeně vlastenecký otvírák, aby později, až bude dav lidí ve varu, přispěla k atmosféře Olivie Žižková se svou písní “Evropo dýchej”. Ještě na samotném začátku zazní jména politických subjektů, hnutí a facebookových ratolestí, jež odmítly na demonstraci promluvit. Přítomní návštěvníci se rozehřejí zlostí nad zrádcovskými vlastenci, aby později ve frenetickém jásotu zatleskali některým aktérům na pódiu. Nacionální šovinismus bílého muže a bílé matky od plotny se přeci musí náležitě ocenit, když už ta “vlastizrádná vláda nedá našinci pokoj”.

Několik hodin před začátkem ultranacionálního divadélka na sociálních sítích prosákla informace, že jedním z pozvaných hostů, jež také před lidmi promluví, bude americký neonacista  a předseda rasistické organizace Traditionalist Worker Party Mathew-John Heimbach. Na demošku ho údajně pozvali lidé z DSSS a Lucie Hašková původně proti pozvání neměla žádných námitek. Ostatně jistá náklonnost k pozvanému hostu je vidět na lajku pod příspěvkem Jiřího Petřivalského z pražské DSSS, který jel na letiště amerického neonacistu vyzvednout.

ashampoo_snap_2016-09-17_02h02m10s_020_

Při pohledu na jmenovaného zahraničního hosta se člověk nestačí divit, co všechno může být považováno za vlastenectví. Je snad vlastenecké postávat před lidmi s hákovým křížem za zády?

ashampoo_snap_2016-09-17_02h13m43s_021_

S takovým člověkem čeští extrémisté skutečně udělají díru do světa. Část české ultranacionalistické scény není ráda, když je spojována s neonacismem, i když její slova, plány i myšlení jsou na chlup stejné. Kdo by také chtěl být spojován s někým, kdo svůj ideál dokonalé společnosti opírá o učení, jež má za sebou miliony mrtvých, mezi kterými bylo také několik set Čechů a Slováků. To by potom islamofobní tanečky vypadaly docela jinak a společnost by je odmítala ještě více, než doposud.

Mathew-John Heimbach si na své české vystoupení v Praze piluje projev. Jeden ze uveřejněných odstavců se odkazuje k bílým Evropanům a Američanům, čímž je zcela nezakrytě dán obdiv a prostor čistému rasismu, kdy apartheid s rasovými zákony byly základní součástí vlastenecké výbavy každého milovníka bílé barvičky.

I když jsme od vás v Americe odděleni Atlantským oceánem, my bílí Američané nebudeme nikdy skutečně odděleni od Evropských bratrů a sester, protože nás všechny poutá dohromady společně sdílená krev, dědictví a osud. Evropané po celém světě, od Evropy, Jižní Afriky, Severní Ameriky po Latinskou Ameriku, Austrálii a Nový Zéland jsou jedna velká rodina. A proto jsem tak rád, že tu stojím s vámi, nejen mými kamarády, ale i bratry a sestrami.

ashampoo_snap_2016-09-17_02h35m37s_022_

Jako ukázka bezbřehého nesnášení jeden jediný odstavec ukazuje, jaké hodnoty mohou být na setkání prezentovány. Jde jen o rasismus, jež jen tak z plezíru využívá demonstrace proti Evropské unii, aby opět před desítkami, možná stovkami lidí vyšla na světlo světa pravda o skutečných tužbách a cílech, o kterých se jen tak neoficiálně tlachá v uzavřených debatách kdesi v hospůdce na růžku.  Pán z Ameriky přichází přítomným připomenout, jak moc jsou ti bílí lepšími a bratrskými………jak odporné……….

Heimbach věří ve všežidovské spiknutí, neustále řeční o zániku bílé rasy a potřebě vytvoření revoluční skupiny za účelem založení čistě bílého státu bez jakýchkoli minorit. Čistě teoreticky, Lucie Hašková kandiduje za politickou stranu nejznámějšího českého antisemity a zároveň stejná Lucka je rasistkou, která by nejradši zčernala, aby se s ní na úřadě práce zacházelo podle jejího přání, protože “těm černým držkám vycházejí vstříct”.

Je taková shoda názorů pouze náhodná? To si musí každý čtenář zodpovědět sám. Nicméně, pokud Lucie Hašková jako pořadatelka a vedoucí osoba ve svém facebookovém spolku “Za naši kulturu a bezpečnou zem” s pozváním amerického neonacisty a rasisty souhlasila.

Není divu, že prozrazené překvapení ze zámoří neudělalo dobře mnoha internetovým radikálům. Najednou se zvedla vlna nevole, ve které vyšlo najevo, jak to s těmi pozvanými hosty možná bylo. Lucie Hašková dostávala nabídky na účinkující a s jednou takovou přicupital Jiří Petřivalský z pražské DSSS.

Lucie Hašková si možná adepta na projev neprověřila, nezjistila si o koho se jedná, a tak jednoduše přiklepla účast, když už se jedná o hosta z ciziny. Možná vůbec nevěděla o koho jde a snad možná tušila, že ten človíček blízký DSSS bude mít trošku podobné názory jako ona samotná. Ostatně, Hašková na demonstraci Vandasových radikálů několikrát byla jako jedna z promlouvajících, takže se taková paralela dá předpokládat. Zcela určitě se jedná o osudovou chybu amatérství a neprofesionality, která pouze ukazuje, jak Lucie Hašková možná přistupuje k akci připravované údajně několik měsíců dopředu. Kdyby nebylo neznámého účtu na sociálních sítích, jež Haškové sdělil, koho si to nechala na své akci působit, pravděpodobně by mladá internetová revolucionářka žila dál ve snách o mezinárodním dosahu své věčné slávy.

ashampoo_snap_2016-09-17_03h22m49s_023_

Prozatím to vypadá tak, že americký host, i když přiletěl z mnoha tisíc kilometrů vzdálené Ameriky, vůbec v sobotním odpoledni nevystoupí, protože ho organizátorka nevpustí na pódium……..ale jisté to není. Nicméně, Američan je v Česku, DSSS ho ubytovala a pečuje o něj, aby dnes odpoledne tento člověk vystoupil. Pokud se tak nestane, bude to pořádný průšvih především pro samotnou Lucii Haškovou.

Situaci bude server Hrebenar.eu dále sledovat a po celé situaci bude také informovat. V plánu je také reportáž z celé akce, protože události v Praze máme podchyceny našimi lidmi, jež demonstraci zpravodajsky podchytí.