Okamura opět v parlamentu vyzýval k odebírání občanství

Tomio Okamura nabízí školy japonského vaření. Na sociálních sítích prezentuje na svém politicky orientovaném profilu Japa Foods, zatímco na poslanecké úrovni pravidelně ukazuje svou neschopnost. V rozporu s pravidly se pokouší jen tak mezi řečí o úpravu Ústavy České republiky, do které by chtěl poloviční Čech zavést zbavování občanství. 

Bývalý mluvčí cestovních kanceláří a neúspěšný kandidát v prezidentských volbách zahajuje frontální útok na demokracii. Dvanáctý článek nejvyššího kodexu v zemi by měl podle názoru ex úsvitáře doznat velkých změn, protože se republika musí zbavit domnělých džihádistů, o kterých se v médiích dozvěděl ve večerních zprávách na své oblíbené televizní stanici.

Se zbavováním občanství má tato země svou zkušenost. Komunisté se za svévolného zbavování občanství zbavovali svých ideových nepřátel a ve stejném duchu chtě Tomio Okamura dělat naprosto totéž. Druhý odstavec dvanáctého článku Ústavy nedovoluje zbavení občanství člověka, který již občanství nabyl. Pod rouškou boje proti terorismu by SPD ráda sáhla po dalších občanských právech garantovaných demokracií. Vůbec, bojovný duch na poli terorismu a domnělého boje proti němu je nejčastější příležitostí k podkopání demokratických principů, na kterých jednotlivé země založily svou existenci.

Vlastizrada s terorismem létají ve světě virtuality, zatímco politická neschopnost požaduje po parlamentářích návrat do předlistopadových časů, kdy každý, kdo nemá vládou akceptovatelný názor, bude po zásluze totalitárním systémem odměněn. Tomio Okamura by vyháněl, zbavoval, aniž by jednoznačně řekl, co s těmi občanství zbavenými bude poté. Kdo se o ně postará a hlavně kam tito lidé následně půjdou? To populistu nezajímá. V časech předvolebních horeček nabízí účelový recept a ten následně okomentuje v jednom z následujících homevideích. Lačný divák v něm najde kromě lží a hoaxů také poslanecké svědectví o tom, jak zákonodárci nevnímají názor veřejnosti a ignorují jeho touhy vlastenecké ochraně milované vlasti.

Zbavení občanství je v optice předsedy Svobody a přímé demokracie ochranou před vraždění nevinných lidí v České republice……..to je velmi smutné. Zákonodárce jednoduchou zdravicí k poslancům “Dámy a pánové, než budete hlasovat o přijetí či nepřijetí tohoto bodu, vezměte na vědomí, že rozhodujete o tom, zda umožníte či neumožníte někdy v budoucnu vraždění nevinných lidí v České republice.” na konci své řeči rozesílá v Poslanecké sněmovně Parlamentu České republiky nepravdivé zvěsti, které by neměly v myšlenkách zástupce lidu existovat ani na vteřinu. Ideový společník Le Penové kousek po kousku zkouší rozebrat bránu demokracie na kousky, aby ji následně, jako nějaké puzzle, znovu složil podle svých představ a přání.

Demokracie radikálům vadí, a tak se nemůžeme divit, že milovníkům extrémních, nekonstruktivních a vše bořících návrhů zbavování občanství připadá jako něco skvělého, neřkuli pokrokového. Tomio Oksamura, stejně jako jeho politické hnutí do moderní společnosti nepatří. Bídné výsledky v krajských a senátorských volbách ukáží, jak moc nicotná a zbytečná SPD ve skutečnosti je.