Olivie Žižková je typickým příkladem tragikomičnosti české extrémistické scény

Olivie Žižková nazpívala xenofobně laděný hit “Evropo dýchej”. Manžel dodal text, ona svůj hlas…….kontroverzní ženština doposud hrající si na revival Dariny Rolins využila jednoduchá videa z internetu, přidala do textu nejrůznější xenofobně zabarvené báchorky, zatímco svým protiuprchlickým veledílem oslovila krajně pravicovou scénu.

Prorazit mezi kecaly ze sociálních sítí je těžká, i když z jistého úhlu pohledu velmi jednoduchá věc. Postačí zabrnkat na strunu přihnědlé jednoduchosti a výsledek se dostaví sám. Doposud Žižková svůj umělecký talent zanechala na stránkách googlovského videokanálu. Natáčela videoklipy, hrála si na obnovitelku dávno zapomenutých songů Rolincové, zatímco rádia o takový koncept projevovala pramalý zájem. Tedy alespoň ta mainstreamová, kde se běžný posluchač setká se světovými hity a uměním neideologicky zabarvených not velebících lásku, životní události a zvraty běžných dnů.

Svou kariéru Olivie Žižková začala u televizních talentových soutěží, poté následoval revival Dary Rolins a přátelství s Jiřím Krytinářem, se kterým nafotila několik hambatých fotek.

ashampoo_snap_2016-09-26_15h01m45s_006_
Zdroj: screenshot z článku Aha online

Cesta za slávou je trnitá a v podání virální hvězdičky z internetu má opravdu tragikomickou podobu. S novým účesem krátkého střihu přichází šance na využití chvilkového úspěchu. Copatá fanynka usilující o osobní setkání s přítelkyní Rytmuse odhodila nezdravou touhu být svým idolem, nahotu odsunula za dveře a do popředí vyvěsila svou novou image bojovnice, ochránkyně křesťanství, která s pistolí u hlavy ochraňuje růženec v ruce.

ashampoo_snap_2016-09-26_14h46m28s_005_

Teatrálnost v jednotlivých fotografiích ukazuje touhu “umělkyně” podpořit extrémizaci společnosti, pokud to přináší kýžené ovoce. Se sklouznutím na hnědou notu se nabízí účast na demonstracích a setkáních krajně pravicové a neofašistické scény, kde kromě zakladatele neonacistické kapely Conflict 88 zazní notoricky známá “Evropo dýchej”. Musí to být sakra báječný pocit sdílet pódium nejenom s Hnídkem, ale také s Haškovou, Chytrou, Černohorským a dalšími stoupenci nejznámějšího antisemity Adama B. Bartoše. Účastníci setkání vše natáčejí na mobily, tablety a videokamery, aby později vznikaly oslavné příspěvky plné pseudovlastenectví na některé z uzavřených skupin Facebooku.

Kávou, čajem, nebo letmým osvěžením ve společnosti se slovenským ultranacionálem to začíná, aby později podivná kariéra vlastenecké pěnice pokračovala například na pódiu Komunistické strany Čech a Moravy. Přístup Žižkové k problematice je opravdu hoden velkého myslitele. 17.9.2016 vystupovala na demonstraci Lucie Haškové, kde byli neofašisté, neonacisté a xenofobové, aby o několik dnů později zazpívala stejnou píseň na předvolebním mítinku KSČM ve Frýdku Místku.

ashampoo_snap_2016-09-26_14h19m39s_001_

Rudá partaj neustále zápasící s vnitřním bojem mezi stalinisty a umírněnými komunisty hledá své místo na slunci. Návratem do padesátých let a oslavováním hrobu Klementa Gottwalda přichází popularita v postarší populaci, ale ta ve středních a mladých letech potřebuje něco jiného. Nabízí se využití protiuprchlické hysterie.

KSČM už delší dobu hnědne, a to nejen tím, že Dolejš hlasuje společně s úsvitáři. Vítači zasmrádlého třešňového sadu pocházejí ze sociálně slabých vrstev, nemají dostatečné vzdělání, ani lukrativní zaměstnání. Už proto je z teoretického pohledu možné, že tito lidé podlehnou ultranacionalismu a nejrůznějším vějičkám účelového vlastenectví, xenofobie a nejrůznějších podobenství nesnášení. Už proto v krajských volbách nejrůznější krajské kanceláře komunistů využívají nabízené cesty a staví se do zástupců utranacionalistů nabízejících alobal s nicotností navrchu. Neofašizace společnosti se díky tomu stává součástí levicové scény, jež se v podobenství KSČM přesouvá do hnědých zítřků a nadějí.

Jen není jasné, jestli milovníci komunismu a Velkého Ruska skousnou módní cítění své hvězdičky, ve kterém také kdysi vystupovala.

ashampoo_snap_2016-09-26_15h14m27s_007_

Ve své podstatě je to tragikomicky zábavné. Hašková na sociálních sítích nesnáší americké vojáky, KSČM protestuje proti USA…….oba dva si nakonec na svou akci zvou zpěvačku oblékající se do americké vlajky……jak se zdá, česká ultranacionální scéna je plná bizarností a rozporuplností, nad kterými nezbývá, než nevěřícně kroutit hlavou. Olivie Žižková to vidí jasně. Vystoupí všude, kde je protiuprchlický názor, ať je organizátorem komunista, neonacista, český neofašista, nebo islamofob………….svědomí této ženě nejspíš vůbec nic neříká. Díky hitovce opěvující nenávist k uprchlíkům tragikomická ženština nalézá uplatnění jak před neonacisty, antisemity, neofašisty, islamofoby, nebo odpůrci Romů.

To je opravdu velká kariéra zázračných zítřků. Mimochodem, co si o tom všem myslí opravdová a zaručeně pravá Dara Rolins? Její písničky díky Olivii Žižkové zazní na předvolební akci komunistů, kde drsně střižená oživovatelka ultranacionalismu opět probudí své pohřbené Já Revival Dary Rolins. Asi by se jí to nelíbilo, ale s tím si účelová radikálka a vlastenka nedělá těžkou hlavu.

Anabáze s “Evropo dýchej” je velmi podobná dílu Simpsonů, kdy Bárt prohlásil “já to nebyl” a malý okamžik poté se stal nezbedný kluk ze Springfieldu virální hvězdičkou, po které každý chtěl, aby neustále během nejrůznějších situací opakovala “Já to nebyl”………každá hláška, stejně tak každý song se časem omrzí a je otázkou, co Olivie Žižková přinese poté. Možná vymyslí se svým manželem ještě větší absurdnost, se kterou zaútočí na srdéčka českých neofašistů a pseudovlastenců.

No………….pro zatím “Evropo dýchej” slouží i jako značka na osobním facebookovém profilu. To kdyby náhodou někdo zapomněl na to, kdo, nebo kým Olivie Žižková je.

ashampoo_snap_2016-09-26_15h55m59s_008_

Politická nekorekrnost je úspěšná, pokud se zaměřuje na menšiny. A novopečená hrdinka posledních dnů své nenávidění přenáší na uprchlíky, se kterými se téměř nikdo na vlastní oči nesetkal. Olivie z demonstrace Haškové touží po popularitě, ať se za ní ukrývá téměř cokoli. Je na výsměch zvyklá, protože velmi dobře ví, že čím více kontroverzní bude, tím více zájmu získá. Kdyby se krajní pravice obávala příchodu upírů z Transylvánie, Olívie Žižková by nejspíš vytvořila protiupírský song o tom, jak upíři unáší děti a ve sklepeních jim pijí krev. Extrémistická scéna bude mít vždy tragikomické a jednoúčelové “umělce” a zmiňovaná rodačka z Náchoda je jednou z nich.