Podporovatelé Donalda Trumpa ukázali tragikomičnost české proputinovsky extrémistické scény

Účelový rasista Donald Trump vyvolávající nenávist vůči muslimům, uprchlikům a všemu neamerickému je vzorem putinofilů, jež v americkém miliardáři vidí předobraz obyvatele Kremlu. Pokud za oceánem vyhraje demagog největšího zrna, poté čeští neofašisté, nacionální bolševici a vítači Velkého Ruska mají šanci na to, že svět zhnědne přesně podle jejich přání a největších snů. 

To je také hlavní důvod, proč odpůrci Spojených států amerických vycházejí pod pláštíkem xenofobních spolků do ulic, aby blonďákovi z Ameriky projevili svou neskonale velkou podporu. Je to tragikomická podívaná, při které by se nejeden člověk smíchy potrhal. Fanatičtí odpůrci hvězd a pruhů nyní ke stuze svatého Jiří přišpendlují Spojené státy americké, aby nyní na konci září předvedli tragikomické divadlo vyjadřující podporu prezidentskému kandidátovi ideologicky znepřáteleného státu.

ashampoo_snap_2016-09-24_03h38m42s_012_

Jako kdyby všichni účastníci včerejší početně nezajímavé demonstrace věřili heslu “Make America Great Again”. Co všechno má být velké a skvělé? Jeden by předpokládal, že třeba takový záhadný Žarko Jovanovič celým svým srdcem podporuje všechno, co Putin udělá, navrhne a v médiích utrousí. Vehementně na sociálních sítích lobuje za silné Rusko, aby nyní se spolkem “Hej občané” organizoval a svolával demonstraci na podporu byznysmena ze zámoří a promlouval před bandou neználků o tom, proč je dobré podporovat Donalda Trumpa, a proč by pro svět krajní pravice bylo dobré, aby americké prezidentské volby vyhrál právě on. Černé tričko s patřičným heslíčkem připomíná nezúčastněnému divákovi absurditu celé události.

ashampoo_snap_2016-09-24_18h15m19s_012_
Žarko Jovanovič v tričku s nápisem “MAKE AMERICA GRAIT AGAIN” na demonstraci z 24.9.2016

Kromě konfederačních praporů znázorňujících právo bílého na rasismus, nechyběla ani ratolest Sládkovy politické strany, jež si ze setkání udělala malou předvolební agitaci, na které promluvil také Pavel Matějka, na jehož klopě se vyjímala stuha svatého Jiří znázorňující nacionalismus Rusů a v ústech se linul závan zápachu obhajoby zaoceánského populisty, ke kterému Sládkův kandidát cítí nebývalou podporu, protože americký obchodník s Araby na Blízkém východě je ideologicky tak blízkým s provinční ikonou rasistů Milošem Zemanem.

Existují základní body xenofobů, nacionálních bolševiků, českých neofašistů a nejrůznějších rasistů, na kterých se tito lidé bez obtíží mohou shodnout. Když se vynechá právo Ruska a Ameriky na světovládu, je tu prostor k Putinově a Trumpově nesnášenlivosti vůči lidským právům, minoritám i odpor k toleranci odlišných kultur. To jsou styčné body, kolem kterých může, alespoň na malý okamžik, vzniknout tábor společných zájmů. Putin i Trump navíc propagují ideál bipolárního světa, ve kterém je dostatek místa pro politiku ultranacionalismu a provinčního myšlení, což je blízké Zemanově klace, ze které pochází většina účastníků sobotní demonstrace i následného pochodu Prahou.

ashampoo_snap_2016-09-25_01h37m34s_002_

Obzvláště výživný a zábavný pohled byl na senátorského kandidáta Sládkovy partaje Daniela Solise. Na hlavě měl stranickou čapku, na klopě českého lva, pod hnědým sakem černé tričko s alegorickým prorusky vyznívajícím obrázkem doplněným o o text “Rusko války nezačíná, Rusko války končí”. Konspirátor, spojovací bod Národní demokracie Adama B. Bartoše s dalšími konspirátory a bojovníky proti NWO nyní přináší všem přítomným slova útěchy, při kterých možná nejedna konspirační teorie pochcípala na úbytě. Řečník byl nachlazený a žertoval, že trpí virem zika…..inu co, k pohlavnímu styku na demonstraci nedošlo, a tak se senátorský kandidát nemusel obávat z nakažení přítomných žen. Donalda Trumpa vidí Solis jako naději na kladnou změnu v Americe.

Rusko není Sovětský svaz a Amerika není ta, kterou mívali rádi. Proto Konvičkův kolega Petr Štěpánek neváhá a přichází podpořit slovně blondýna z USA. Nebyl tam sám. Partnera do tandemu dělal Martin Konvička, který posluchače přivedl od povídaček o sběratelství brouků až k vyprávění o fantasy knize Chalifát, jež podle docentova názoru předvídá všechno současné dění na světě. Jihočeský odborník na motýly nezapře svou fanatickou nenávist k islámu. Dokáže ji vecpat i na podporovatelskou demonstraci. Samozřejmě, v tento okamžik samozvaný deislamizátor zapomíná na Trumpovy miliony v obchodech s arabskými byznysmeny. Majitel sítě hotelů a nejrůznějších wellness zařízení v médiích volá po vysídlování muslimů a jejich případnou kriminalizaci, a proto se tento člověk dočkal podpory také od samotného Konvičky.

Česká televize je tak nehorázná, že vysílá pravdu. Štěpánek s dalšími výtečníky by byl rád, kdyby tomu bylo naopak a krásná slovičkaření by padla také na půdu Donalda Trumpa. Naštěstí sny představitelů krajní pravice nejsou reálné, a tak se v naší maličké zemičce můžeme těšit z vyváženého zpravodajství veřejnoprávní televize, jež svým profesionálním přístupem leze na nervy čecháčkovské ultranacionalistické scéně.

Tragikomičnost celé události dodávali lidé nasazeni do role pořadatelské služby. Jedním z nich byl vousy zarostlý Martin Zapletal v zelenkavé uniformě vojáka Armády ČR, na které měl oranžovou vestu doprovázenou čepicí, na níž byla v podobě nejrůznějších odznaků výstavka islamofobie, českého ultranacionalismu a lásky k Miloši Zemanovi zároveň.

ashampoo_snap_2016-09-25_02h07m57s_003_

Kdysi tento muž na kolonu projíždějících amerických vojáků ukazoval zadek, zatímco dnes po získání obdivu u mnoha odmítačů Spojených států amerických slouží jako pořadatel na akci vyvolávající podporu americkému miliardáři. Když v minulosti nevadil žold za službu ve jménu NATO, nyní jdou stranou jakékoliv antipatie nejen ke vzdálené zemičce, ale také ke globalizaci a nadnárodním firmám, jež tvoří základní kapitál Donalda Trumpa.

Na své si přišli také amatérští hračičkové na vojáky z rasisticky zabarvené Československé vlastenecké gardy, které vévodí například Vít Novotný, Michael Doležal nebo Josef Zelenka.  Virtuální místo gardařů na Neklanově 116/16 bylo tentokrát na několik minut vyměněno za pobyt na čerstvém vzduchu a jednotliví členové rádoby militárně založeného uskupení nemuseli mačkat spouště fotoaparátů k zachycení cizinců v pražských ulicích a nejrůznějších zákoutích.  Hlídkovali Konvičkovi, dnes dělají totéž záhadnému Žarko Jovanovičovi.

ashampoo_snap_2016-09-25_02h41m57s_001_

Radikálové krajní pravice přinesli do pozdně letní, téměř lehce podzimní Prahy závan stupidity, kdy putinofilové brojí za amerického účelového rasistu, aby posléze v teplech domovů opět zahájili frontální útok proti Spojeným státům americkým. Možná v dalších dnech a týdnech stejná sebranka ukáže další z komických vystoupení, kdy divák nevyjde z němého úžasu, že i tohle je vůbec možné.