Sládkovci opět dokazují, že do politiky ani do slušné společnosti nepatří

Sládkovci s pomocí svých členů ukazují, že nejsou volitelnými a do této společnosti v žádném případě nepatří. Nejenže vyznávají extrémismus, rasismus, ale také si pod politikou představují úplně něco jiného, než zbytek společnosti. Typickým příkladem násilníka v trikotu nové Sládkovy partaje by mohl být bývalý reprezentant v thaiboxu Zdeněk Pernica, který s několika desítkami hololebců přišel vyhrožovat svému politickému oponentovi z hnutí Žít Brno. 

Možná se trojka na kandidátce koalice Patriotů ČR, HOZKu a Sládkovy strany spletla a myslela si, že je někde v devadesátých letech minulého století, kdy pochopové neonacismu v přesile naháněli strach Romům, minoritám a vůbec politickým odpůrcům v okolí. Stateční mužíci tenkrát s basebalovými pálkami a přebělenými heslíčky vyvolávali na severu Čech vášně, aby si následně bouchli do svých ideových nepřátel. Vesele kopali do jednoho človíčka, zatímco se pětice rasistů s každým dalším kopem a nadávkou cítila jako největší hrdinové v okolí. Radikálové nebyli žádní odvážlivci tehdy před více než dvaceti pěti lety a nejsou jimi ani dnes.

Padesátka extrémistů bez porostu na hlavách uposlechla výzvy Zdeňka Pernice a toto pondělí ve večerních hodinách dorazila k brněnské pivnici U Proutníka, kde se tou dobou měl zdržovat brněnský náměstek primátora Matěj Hollan. Když byla hospoda zavřená a cíl nenávisti nebyl na prvotně zamýšleném místě, zhruba třicítka radikálů se sebrala a vydala k bydlišti Hollana. Zde však politika, jemuž přišli vyhrožovat, nenašli, a tak se pochod následně rozešel.

Ashampoo_Snap_2016.09.06_05h40m13s_019_

Radikál s nedemokratickými myšlenkami využívá zákonitostí demokracie, vstupuje do voleb, aby následně před volebním hodokvasem ukázal, jak moc nedemokraticky je ochoten se chovat k politickým oponentům. Přesně takto nebezpečná, nepatřičná a zbabělá je politika Sládkových pochopů. Zcela jistě by tato individua přivítala, kdyby se s rivalitou mohli rozeběhnout třeba i s nožem v ruce proti všem, kdo jejich ideálům nenaslouchají. Kdyby brněnský radní totiž na některém z míst byl k zastižení, mohlo dojít k tomu nejhoršímu, protože třicet vyholených hlav opojených společnou nenávistí dokáže v jeden okamžik téměř cokoli. Právě takové události ukazují, že česká extrémistická scéna může opět ubližovat, protože k takovému chování má dostatečný prostor.

Desítky chuligánů tentokrát prošly Brnem bez těžkooděnců a stát se mohlo opravdu cokoli. Přitom o chystané akci se mohli policisté dozvědět s dostatečným předstihem například ze sociálních sítích, kde Pernica zval své souvěrce k pořádané akci. Navíc celou záležitost předem samotný Hollan projednával s policejními odborníky na extrémismus, kteří zastupiteli řekli, že celou věc budou monitorovat. Jak asi policisté monitorovali, když tuto eskadru nechali projít až k danému cíli?

Ashampoo_Snap_2016.09.06_05h52m39s_020_

Pernicovy představy o slušném člověku jsou opravdu tragikomické. Kdo všechno se ještě pokládá za slušného? Copak slušný člověk pořádá hony na své politické oponenty? U Sládkovců skutečně žádnou morálku neočekávejte. Akci utranacionalistů odstartoval Hollan svým facebookovým příspěvkem, ve kterém na sociálních sítích sdělil, že byl s Matějem Stropnickým vyhozen právníkem Richardem Špíškem a skupinkou lidí z hospody U Poutníka se slovy: “Vypadni, nebo ti rozbijeme hubu. Dopiješ to pivo a vypadneš pryč, do týhle hospody už nepáchneš, tady pro tebe není místo. Stropnickýho sem tahat nebudeš. Refugees not welcome“. Hollan následně svolal na pondělí k Poutníkovi demonstrativní akci nazvanou Pivem proti nenávisti.  Zdeněk Pernica chtěl tomuto demonstrativnímu setkání zabránit a s dalšími radikály přišel na domnělé místo konání.

Ashampoo_Snap_2016.09.06_06h22m22s_023_

Společnost by se měla takovému jednání postavit například tím, že Pernicovy touhy po nějakém početním vyhrožování veřejně odsoudí. V demokracii není možné, aby radikálové čekali před domem politika a nějakým způsobem mu vyhrožovali například tím, že v početném množství budou od městského zastupitele něco požadovat. Tak se skutečně politická debata nevede a do slušné společnosti nepatří.