Blok proti islamizaci se pokouší o “hon na čarodějnice”

Blok proti islamizaci Jany Volfové je spolkem trapnomagických konspirátorů vidících islamizaci i ve lžičce od jogurtu. Bývalí společníci Martina Konvičky a současní “kolegové Bártovy partaje” zkoušejí štěstí mezi islamofobní a krajně pravicovou scénou.

Na přebarvených facebookových stránkách zaniklého Bloku proti islámu zuby nehty přinášejí “svědectví” o tom, jak Česká republika čelí islamizaci a náporu vyznavačů mešit. Zdatným detektivům z Kauflandu neuteče ani obyčejné hovězí maso s halal kvalitou, a tak sociální sítě zase jednou souzní nad kouskem žvance tolik nebezpečného pro hrdého Čecha a neskonalého vlastence. Po okolí diskusních skupin cupitá tajemno, mystično, kterého se odpůrci nekřesťanského neskonale bojí.

Z jednotlivých řádků uzavřených skupin to skoro vypadá jako na okultistické seanci, kde jeden přes druhého pořvává oblíbené hlášky o duchovním obsahu hovězího, jehož pozření způsobí přeměnu aury z náckovské hnědi do duhových barev multikulturního smýšlení. Lidé obávající se kousku masa na talíři chtějí do politiky. Spojili se s Úsvitem a ve jménu jeho bratrství hodlají kandidovat do parlamentních voleb. I když se svou rétorikou na chlup přibližují neofašistické mluvě předchůdců z první a druhé republiky, oficiálně samozřejmě popírají podobnost s českými fašisty, zatímco potají doufají, že jim to nějaký naivka uvěří.

ashampoo_snap_2016-11-18_23h37m01s_001_
Transparent vyzývající k účasti na demonstraci

Volfová a spol nechtějí demokracii, dokonce ani pokrok. Hláškami o katedrálách a křesťanských Čechách uvalují na svou zemi klatbu středověku, zároveň haní křesťanství a zabraňují jeho vývoji, bez něhož by nemohla ani obšírná vůdkyně islamofobů žít tak jak nyní sama žije.

17. listopad, ať už je věnovaný událostem nacistické okupace, nebo sametové revoluci, je znamením a symbolem boje za demokracii, svobodu a práva na názor. K základním hodnotám demokracie patří také svoboda náboženského vyznání. Pouze hlupáci z řad antisemitů brojili proti Židům a pouze islamofobové pokračují v tom, co kdysi zahájili čeští fašisté prezentovaní nejrůznějšími spolky, stranami a sdruženími.

K oslavám památného listopadového dne nepatří přeškrtnutá mešita, ani hlášky o tom, že muslimové společně s uprchlíky nemají v Česku místo. Jak se Jana Volfová cítí, když jí z úst létají slovíčka o zlých uprchlících? Vzpomene si tato ženština na svého otce – ekonomického migranta ve Švédsku? Možná vlastní trauma z dětství zavdalo příčinu k protiuprchlickým atakům na náměstích a sociálních sítích……..kdo ví…….třeba si nenávistnou slinou bývalá poslankyně léči vlastní velmi bolavá traumata z nenaplněného snu milujícího a po blízku naslouchajícího otce.

ashampoo_snap_2016-11-18_00h25m49s_121_
Zdroj: Facebook

Blok proti proti islamizaci se 17. listopadu 2016 pokoušel znásilnit památečný den močůvkou nenávisti. Radikálové svou přítomností zneuctili studenty, na jejichž památku se také vzpomínalo. Svíčky s přeskrtnutou mešitou doprovázené ikonickou fotkou islamofobního radikála postávajícího v popředí znásilňovaly nejen studentstvo, ale také celý památečný okamžik. Ne náhodou si realizační minitým extrémistů vybral ke své demonstraci prostranství před univerzitou.

Fanatici se rozhodli provokovat a tajně doufali v nějakou reakci, jež zákonitě musela chtě nechtě přijít. Náměstí Jana Palacha nesmí patřit těm, co by ostatním chtěli nařizovat, jaké bohy mají nebo nemají vyznávat. Islamofobům není nic svaté. Není proto divu, že za podzimního odpoledne prosazovali nenávist promlouvající z propagačních materiálů. Studenti Vysoké školy uměleckoprůmyslové se zachovali správně. Přesně tak, jak by se student měl 17. listopadu chovat. Z oken vyvěsili transparenty srdíčka a nad nim slovo ISLÁM.

ashampoo_snap_2016-11-18_20h47m43s_007_

Nechybělo ani krásné sluníčko a provolání “NACIONALISMUS NENÍ ŘEŠENÍ”. Byla to krásná ukázka nenásilného nesouhlasu s tím, co se dělo venku za okny. Studenti nenamítají nic vůči islámu, protože velmi dobře vědí, že toto náboženství je nositelem dobra, stejně jako křesťanství, nebo judaismus. Srdíčko s islámem na běloskvoucím papíru je mnohonásobně uctivější k 17. listopadu, než nějaké pokřikování xenofobních a islamofobních hlášek nedaleko Rudolfina. Samotné sluníčko je vtipnou replikou na ultrapravicové značení těch, co s příznivci hnědé politiky nesouhlasí. K tomu všemu se z oken univerzity linuly taneční rytmy indického housu, jehož původ i smysl si díky neznalosti příznivci Volfové vykládali jako svolávání muezína k modlitbě.

[embedplusvideo height=”283″ width=”450″ editlink=”http://bit.ly/2fNEEmw” standard=”http://www.youtube.com/v/ZpIgwJ-bOMo?fs=1″ vars=”ytid=ZpIgwJ-bOMo&width=450&height=283&start=&stop=&rs=w&hd=0&autoplay=0&react=1&chapters=&notes=” id=”ep2469″ /]

Blok proti islamizaci reagoval po svém. Vidí v tom propagaci islamizace. Tito ultranacionalisté mají v pojmech hokej. Dost možná si ani neuvědomují, co islamizace znamená a jak vzniká. Pro nevzdělance z okruhu Volfové vidí projev hrdlořezů všude tamk kde jen na vteřinu zazní slůvko “islám”.

ashampoo_snap_2016-11-18_12h00m26s_006_

Reakce pod příspěvkem na stránkách Bloku proti islamizaci vypadají jako slovíčkaření zastydlých stalinistů sesílajících studenty do práce…….

ashampoo_snap_2016-11-19_00h34m27s_005_

to je další ukázka jejich demokracie, kde společnost má zůstat nevzdělanou, nejlépe neodporující a nemající vlastní názor. Pravdou je, že house podle videozáznamů předložených Blokem proti islamizaci skutečně zněl v okamžiku vysílání státní hymny, nicméně to není důvod k “honům proti čarodějnicím”, kdy administrátoři vytvoří z fotografií video, ke kterému připojí komentář: “Máme fotky těch multikultaristů z UMPRUM co rušili naši hymnu indickým housem. Poznáte je?

ashampoo_snap_2016-11-19_00h18m35s_002_

Ze stalinisticky kolorovaných komentářů se Blok proti islamizaci přesouvá ke stalinistickým praktikám, kdy na hraně zákona vyzývá veřejnost ve veřejném příspěvku o sdělení identity svých ideových nepřátel. V podobných reakcích ultranacionalisté odhalují svou podstatu, kdy by možná svolili k politickým procesům, kdyby k takovému činu měli prostor. 17. listopad 2016 odhalil mnohem víc, než samotná Jana Volfová možná původně očekávala.

Blok proti islamizace, stejně jako Lidinského Úsvit jsou nevolitelnými subjekty a minulý čtvrtek to jasně dokázal.